Справа № 2-2360/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
22 вересня 2011 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді: Якубіної В.Б.
при секретарі: Тарадюк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, -
В С Т А Н О В И В:
УПСЗН КРА ЗМР звернулося до суду до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, посилаючись на те, що позивачем за заявою відповідача була призначена та виплачувалася компенсація як фізичній особі, яка надає соціальні послуги інваліду І групи ОСОБА_2 Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду. Відповідачу компенсація була призначена з 03.11.2008 р. Заява про призначення компенсаційної виплати містить попередження, що заявник зобовязується вчасно повідомляти управління про припинення надання соціальних послуг або інші обставини, що впливають на призначення компенсаційної виплати. Зокрема, такою обставиною є працевлаштування особи, яка одержує компенсацію, оскільки компенсаційна виплата призначається тільки непрацюючим особам, а також смерть особи, яка потребувала постійного стороннього догляду. Під цим попередженням відповідач власноруч ставила свій підпис. У разі виявлення обставин, що впливають на призначення компенсаційної виплати, виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. Одержані у звязку з цим надміру виплачені суми компенсації, повинні відшкодовуватися органам праці та соціального захисту населення її одержувачами. Про працевлаштування відповідача з жовтня 2009 р. позивач дізнався лише у січні 2010 р. з листа Територіального центру соціального обслуговування Комунарського району про результати перевірки доцільності надання соціальних послуг. Ненадання відповідачем інформації про своє працевлаштування, призвело до надміру нарахованих бюджетних коштів за період з 01.11.2009 р. до 31.01.2010 р. в розмірі 334 грн. 80 коп. Відповідач була повідомлена позивачем про необхідність повернення надміру нарахованих бюджетних коштів за призначену компенсацію, але до теперішнього часу не сплатила в добровільному порядку надміру виплачені їй кошти. Посилаючись на зазначені обставини, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача надміру виплачені кошти за призначену компенсацію в сумі 334 грн. 80 коп. та судові витрати по справі покласти на відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив, заперечень не надав. За клопотанням представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України
Вислухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини справи і перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Управлінням праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради за заявою ОСОБА_1, зареєстрованою за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, з 03.11.2008 р. була призначена та виплачувалася компенсація як фізичній особі, яка надає соціальні послуги інваліду І групи - ОСОБА_2
Згідно з п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558 «Про затвердження порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги»непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата. Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.
Заява про призначення компенсаційної виплати містить попередження, що заявник зобовязується вчасно повідомляти управління про припинення надання соціальних послуг або інші обставини, що впливають на призначення компенсаційної виплати. Зокрема, такою обставиною є працевлаштування особи, яка одержує компенсацію, оскільки компенсаційна виплата призначається тільки непрацюючим особам, а також смерть особи, яка потребувала постійного стороннього догляду. Відповідно до заяви про призначення компенсаційної виплати відповідач ОСОБА_1 була попереджена про зазначене зобовязання, та поставила свій підпис.
Відповідно до листа Територіального центру соціального обслуговування Комунарського району від 23.12.2009 р. під час перевірки доцільності надання послуг отримувачам виявлено, що надавач послуг - ОСОБА_1 (послуги отримував ОСОБА_2М.) працевлаштувалася у жовтні 2009 р.
У разі виявлення обставин, що впливають на призначення компенсаційної виплати, виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин.
Відповідно до листа УПСЗН КРА ЗМР ОСОБА_1 була повідомлена управлінням про необхідність повернення надміру виплачені кошти за призначену компенсацію Але до теперішнього часу у добровільному порядку зазначену суму не сплатила.
Відповідно до п. 15 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяв органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги УПСЗН КРА ЗМР про стягнення з ОСОБА_1 надміру виплачені кошти за призначену компенсацію в сумі 334 грн. 80 коп. є обґрунтованими, такими, що підтверджується матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 7 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»від 21.01.1993 р. № 7-93 (із змінами та доповненнями) органи соціального страхування та органи соціального забезпечення звільняються від сплати державного мита за регресними позовами про стягнення з особи, яка заподіяла шкоду, сум допомоги і пенсій, виплачених потерпілому або членам його сім`ї, а органи соціального забезпечення - також за позовом про стягнення неправильно виплачених допоміг та пенсій.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, сторони, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Відповідно до ст. 79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрати, повязаних з розглядом справи, до яких належать витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи.
Суд вважає, що стягненню з відповідача на користь держави підлягають судові витрати, а саме судовій збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 10, 11, 16, 59, 60,79, 84, 88, 208, 209, 212-215, 224-226, 292, 294 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради на рахунок Державного бюджету Комунарського району 24060300, ЄДРПОУ 34677119, МФО 813015, р/р 31110115700005 ГУДКУ в Запорізькій області м. Запоріжжя надміру виплачені кошти за призначену компенсацію в сумі 334 грн. 80 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: В.Б. Якубіна