ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-8189/08/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 квітня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Лемеха Л.Я.
за участю:
представника позивача - Гроцького Н.З. (дов. №93/10-0 від 23.07.2008 р.)
представника відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за адміністративним позовом ДПІ у Галицькому районі м. Львова до ПП "Від" про звернення стягнення на активи, -
в с т а н о в и в :
ДПІ у Галицькому районі м. Львова звернулася з адміністративним позовом в Львівський окружний адміністративний суд до ПП "Від" , просить стягнути з відповідача до бюджету кошти в розмірі 477,04 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги законодавства щодо сплати податкового боргу.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задоволити повністю.
Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши думку представника позивача, з'ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Податковий борг виник в результаті порушення податкового законодавства встановленого актами перевірок: №1836/270/151 від 16.05.2008р. та №2458/468/151 від 01.09.2008 р. за несвоєчасну подачу декларацій по податку на прибуток підприємств у відповідності до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
На підставі вищезазначених актів перевірок винесено податкові повідомлення-рішення: №0002021511/0/143 від 21.05.2008р. та №0004501511/0 від 08.09.2008 р., якими застосовано штрафні санкції в розмірі 477, 04 грн.
У відповідності до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 згаданого Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 даного Закону, податкове зобов'язання платника податків нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених п.п. 5.2.2 цього пункту.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 1.3 ст. 1 цього ж Закону , вважається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як вбачається із матеріалів справи, ДПІ у Галицькому районі м. Львова, у відповідності до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону, товариству надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення перша та друга податкові вимоги № 1/813 від 06.06.2008 року, № 2/350 від 05.09.2008 року про факт узгодження податкового боргу та виникнення права податкової застави на активи та вимогою термінової сплати сум податкового боргу.
Згідно вимог ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків та зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки та збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", одним із обов'язків платників податків є обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно вимог п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити, стягнути з ПП "Від" (ЄДРПОУ 20812757) до державного бюджету кошти в розмірі 477,04 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Брильовський Р.М.
Повний текст постанови виготовлено 10.04.2009 р.