Справа № 2-а-7222/08
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 грудня 2008 року о 10 годині 20 хвилин м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Кошляк Ю.В.
за участю прокурора - БулавкаЛ.С.
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємця ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Дніпропетровський транспортний прокурор звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємця ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що постановою № 024682 від 02.04.2008 начальника територіального управління ГДІАТ у Дніпропетровській області ОСОБА_3., на підставі п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 до ПП ОСОБА_2 застосовані фінансові санкції у розмірі 1700 грн. за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, передбачене абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», вчинення якого підтверджується актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 051171.
На підставі вимог п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, у триденний термін з моменту винесення зазначеної постанови про застосування фінансових санкцій, листом з простим повідомленням до ПП ОСОБА_2 було направлено копію постанови про застосування фінансових санкцій, яку останній отримав 10 квітня 2008 року, однак суму штрафу у п'ятнадцятидений строк не сплатив, чим порушив п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті позовні вимоги підтримали та просили позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно без повідомлення ним про причини неприбуття в судове засіданні, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяву про розгляд справи без його участі суду не надав. За даних обставин, у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України суд дійшов висновку про відсутність перешкод для розгляду справи без участі відповідача.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази у справі суд вважає позовні вимоги законними, обґрунтованими належними доказами та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» д ержавному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються.
Згідно ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а втомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктом 2 частини 1 статті 60 цього ж Закону встанеовлена відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні встановлено та підтверджено письмовими доказами, що при проведенні перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом т ериторіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області встановлено порушення ПП ОСОБА_2 вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезення пасажирів на таксі без оформлення ліцензійної картки (Акт № 051171 від 26.02.2008, арк. с. 6).
За вказане порушення постановою № 024682 від 02.04.2008 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області до ПП ОСОБА_2 застосовані фінансові санкції в сумі 1700 грн., які відповідач повинний був сплатити у п'ятнадцятидений строк з моменту отримання постанови відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567.
Копія вказаної постанови про застосування фінансових санкцій ОСОБА_2 була отримана 10.04.2008, постанова відповідачем не оскаржувалася, однак встановлений розмір фінансових санкцій відповідачем не сплачений.
Таким чином, в судовому засіданні доведена та підтверджена належними письмовими доказами наявність вини з боку відповідача в порушенні вимог Закону України «Про автомобільний транспорт».
За викладених обставин, позовні вимоги Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємця ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 86, 94, 128, 160, 161, 162, 163, 167, 186, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до приватного підприємця ОСОБА_2, третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про стягнення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України (р/р 31111106700010, МФО 805012, ЗКПО 24232376, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 024682 в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн..
На постанову протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд може бути подано заяву про її апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви - апеляційна скарга на постанову суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання - після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови викладений 25.12.2008.
Суддя С.В.Чабаненко