Провадження № 3/537/348/2015
Справа № 537/1584/15-п
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.05.2015 року суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, українець, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який працює генеральним директором ТОВ «ВО «Кременчуцький автоскладальний завод», одружений, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА №727491 від 15.09.2014 року, складений державним інспектором відділу перевірки платників податків управління податкового аудиту Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_3, згідно з яким директор ТОВ «ВО «Кременчуцький автоскладальний завод» ОСОБА_2 допустив порушення порядку ведення податкового обліку, а саме не своєчасно вніс до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб за квітень 2013 року 18014,21 грн., липень 2013 року 13220 грн. 07 коп., вересень 2013 року 19798 грн. 11 коп., листопад 2013 року 7028 грн. 09 коп., занизив податок на прибуток за 2013 рік в сумі 55677 грн., занизив ПДВ за березень 2013 року 3333333 грн., вересень 2013 року 1202926 грн. 00 коп., чим порушено пп.139.1.1, п.139.1, ст. 139 «е» пп.164.2.17 п.164.2 ст. 164, п.п. 164.2.11 п.164.2 ст. 164, п.164.5 ст.164, пп.168.1.1 п.168.1, ст.168, пп.170.9.1 п. 170.9 ст.170, пп.170.1 абзац «а п.176.2 си.176» ст.193, п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, окрім усіх необхідних реквізитів, мають бути обов'язково зазначені відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один із яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності (ч.2ст.254 КУпАП).
Однак на стадії порушення провадження, при складанні протоколу по даній справі органи ДПІ цих вимог не дотримались.
Вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення був складений без присутності ОСОБА_4, якому не роз'яснювались процесуальні права і обов'язки, не пропонувалось дати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, та не вручалаь його копія, що є грубим порушенням гарантованого Конституцією України права на захист.
В ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Сам протокол має суттєві недоліки у ньому, зокрема, немає навіть даних про дату, час і місце, спосіб, мотив вчинення правопорушення.
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення від 15.09.2015 року, складеного відносно ОСОБА_2, не містить конкретних даних про обєктивну сторону адміністративного правопорушення ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Із змісту ст.ст. 257, 278 КУпАП вбачається, що підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення вищезазначених відомостей про об'єктивну сторону правопорушення не дає можливості суду у відповідності з вимогами ст.245 КУпАП всебічно, об'єктивно та повно з'ясувати обставин даної справи.
З огляду на наведене, вважаю за необхідне адміністративний матеріал повернути до Кременчуцької ОДПІ Полтавської області ДПС в Полтавській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КпАП України, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.163-1 КУпАП. повернути для належного оформлення до Кременчуцької ОДПІ Полтавської області ДПС в Полтавській області.
Суддя Крюківського районного суду
м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1