Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/1869/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2015 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Невмержицького С. С.
з секретарем Аврамчук Л. В.,
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу ОСОБА_1 до Овруцької міської ради Житомирської області про визнання рішення незаконним та зобов"язання вчинити дії , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду та просить визнати незаконним рішення сесії Овруцької районної ради №89 від 23 квітня 2015 року сьомої сесії шостого скликання Овруцької міської ради про відмову у наданні дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки, наданої для обслуговування частини житлового будинку в АДРЕСА_1 незаконним. Зобов»язати відповідача повторно розглянути заяву про надання дозволу на зміну цільового призначення вказаної земельної ділянки та надати такий дозвіл. Мотивуючи тим, що між нею та відповідачем було укладено договір оренди землі від 23 липня 2012 року, який було укладено на певний термін. Рішенням виконавчого комітету Овруцької міської ради позивачці було надано дозвіл на виготовлення проектної документації на будівництво добудови до частини житлового будинку, яка в майбутньому використовуватиметься як магазин. Для чого потрібна зміна цільвого призначення земельної ділянки. Рішенням Овруцької міської ради позивачу було відмовлені в наданні дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки. Дане рішення вона вважає незаконним, оскільки воно не відповідає вимогам чинного законодавства.
Позивач та її представник у судовому засіданні позов підтримали та просить його задовольнити.
Представник відповідача позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що позивачка, на підставі договору оренди землі від 23.07.2012 року (а.с.19-21), прийняла в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споркуд загальною площею 0,0331 га, що знаходяться за адресою м. Овруч, вул. Київська, 22 та, на підставі договору про поділ в натурі часток житлового будинку від 05 червня 2009 року, володіє 3/10 частинами житлового будинку № 22, що знаходиться в м. Овруч по вул. Київській, Житомирської області.
Відповідно до ст..1 Закону України «Про оренду землі », оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Рішенням сесії Овруцької міської ради №61 від 24.02.2011 року позивачці надано дозвіл на виготовлення технічної документої із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою на умовах оренди. З висновку відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Овруцької райдержадміністрації вбачається, що відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури Овруцької райдержадміністрації вважає за можливе погодити ОСОБА_1 технічну документацію щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянкну.
Рішенням Овруцької міської ради Житомирської області №177 від 26 червня 2012 року позивачці затверджено технічну документацію із землеустрою (а.с.15).
Частиною першою статті 78 Земельного кодексу України (далі Кодексу) передбачено, що право власності на землю це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Згідно з частиною першою статті 90 Кодексу власники земельних ділянок мають право самостійно господарювати на землі, споруджувати житлові будинки, виробничі та інші будівлі і споруди. Відповідно до частини четвертої статті 373 Цивільного кодексу України власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.
Статтями 38 та 39 ЗК України передбачено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших обєктів загального користування. Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
Згідно зі ст. 20 ЗКУкраїни встановлення цільового призначення земель проводиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, провадять вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохо¬ронного та історико-культурного призначення.
Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи місцевих рад створюються для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування, в тому числі для вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин (ст.26 ч.З п.34).
Ст.ЗЗ зазначеного Закону до повноважень виконавчого органу відносить здійснення контролю за додержанням земельного законодавства,вирішення земельних спорів у порядку, встановленому законом; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.
Я
к вбачається з матеріалів справи, власником земельної ділянки ,що розташована за адресою АДРЕСА_2 є громада м. Овруч , яка делегувала право розпорядження даною земельною ділянкою Овруцькій міській раді. Остання передала в строкову ореннду вказану земельну ділянку позивачці уклавши з нею договір оренди землі від 23.07.2012 року ,де в пункті №15 зазначено, що земельна ділянка передається в оренду для будівництва і обслуговування житлового будинку , господарських будівель і споруд з аналогвчним цільовим призначення землі, що зазначено в п.16 договору. Окремим пунктом №17 у договорі зазачено про заборону самовільної забудови земельної ділянки. Також п. 19 цьогож договору заборонено зміну ціольового призначення земельної ділянки а.с.20.
В день укладання договору оренди позивач звернулась до відповідача з проханням надати дозвіл на виготовлення проекної документації на будівництво добудови до житлового будинку та добудови господарських споруд на орендній ділянці. Рішенням виконкому №188 від 22.08.2012 року позивачці надано дозвіл на виготовлення проектної документації на будівництво добудови до частини житлового будинку на орендованій земельній ділянці а.с.30.
04.02.2014 року ОСОБА_1 повідомила відповідача про початок будівельних робіт на орендованій земельній ділянці з зазначенням декларації (3782).
По закінченню будівельних робіт, ОСОБА_1 звернулась до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з повідомленням , що нею на орендованій земельній ділянці побудовано магазин. На що в інспекції їй повідомили , що потрібно змінити цільове призначення орендованої земельної ділянки.
На виконання вимог інспекції позивачка звернулась до відповідача з заявою про надання дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки по вул Київській, 22, кв.1 в м. Овруч.
Рішенням Овруцької міської ради №89 від 23.04.2015 року позивачу відмовлено у наданні дозволу на зміну цільового призначення вказаної земельної ділянки (а.с. 40).
Суд вважає відмову відповідача у наданні дозвулу на заміну цільового призначення земельної ділянки законною, оскільки власником земельної ділянки позивачу за її проханням надавався дозвіл на будівництво добудови до житлового будинку та добудови господарських споруд . В жодних документах наданих суду сторонами не зазначається, що позивач просила , чи отримала у відповідача дозвіл на будівництво магазину на земельній ділянці, яка розташована за адресою АДРЕСА_3 на території садибної житлової забудови згідно генерального плану міста Овруч. ОСОБА_1побудуваши на орендованій земельній ділянці магазин, без згоди власника, порушила право останнього розпоряджатись своєю власністю , тому в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю вимог.
По
зивачем сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 6-12, 69, 71, 158-163, 171, КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Овруцької міської ради Житомирської області про визнання рішення незаконним та зобов"язання вчинити дії відмовити за безпідставністю.
П
останова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення. Особи, які беруть участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні мають право подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_4