Ухвала суду № 45272555, 19.06.2015, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
19.06.2015
Номер справи
161/9117/15-к
Номер документу
45272555
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/9117/15-к

Провадження № 1-кс/161/2640/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2015 року м. Луцьк

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Артиш Я.Д. при секретарі судового засідання Гайбун Б.В., за участю старшого прокурора Пушкарчука С.В., слідчого Трикош Н.С., розглянувши клопотання слідчого СУ УМВС України у Волинській області Трикош Н.С. про проведення позапланової виїзної ревізії у військовій частини А4554, що за адресою: м. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 4,

В С Т А Н О В И В:

З клопотання вбачається, що в провадженні старшого слідчого СУ УМВС України у Волинській області Трикош Н.С. знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015030220000117 від 29 травня 2015 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами військової частини А4554 у період травня 2014 року по березень 2015 року у порушення вимог "Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України", затвердженої наказом Міністра оборони України від 15.11.2010 року нараховане та надмірно виплачене особовому складу військової частини А4554 грошове забезпечення на загальну суму 125755,29 гривень, чим заподіяно державі істотну шкоду.

Як вбачається із повідомлення командира військової частини А4554 ОСОБА_1 № 860 від 29.05.2015 року по даному факту у військовій частині А4554 були проведені службові розслідування та здійснена перевірка окремих питань фінансово-господарської діяльності військової частини. За висновками проведених службових розслідувань і перевірки обласного воєнкомату та отриманих пояснень встановлено, що дані порушення стали внаслідок неналежного виконання трудових обовязків, неправильного застосування і трактування законодавчих актів начальником фінансово-економічної служби-головним бухгалтером (працівником Збройних Сил України) ОСОБА_2 і бухгалтером фінансово-економічної служби (працівником Збройних Сил України) ОСОБА_3.

Допитана ОСОБА_2, яка являється начальником фінансово-економічної служби-головним бухгалтером військової частини А4554, повідомила, що нею в березні 2015 року була виявлена помилка при нарахуванні щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям ВЧ А4554 з травня 2014 року по березень 2015 року. Після чого остання відразу звернулась до командира частини з доповідною про виявлення порушення. До Луцького гарнізону був направлений лист з проханням провести відділом фінансової економічної служби перевірку достовірності нарахування щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям ВЧ А4554. Перевіркою були встановлені розміри переплат по відповідним класифікаторам економічних кодів видатків. Згідно Наказу Міністра оборони України №590 від 12.11.2010 року до 15 травня 2013 року ОСОБА_2 був зроблений розрахунок грошового забезпечення на 2014 рік. Вказаний розрахунок був направлений до ОСОБА_4 фінансів МОУ в м. Київ. В листопаді 2013 року з ОСОБА_4 фінансів Міністерства оборони України надійшли контрольні суми під які і був повторно зроблений відповідний розрахунок фонду грошового забезпечення військової частини А4554 на 2014 рік, який і був погоджений і затверджений начальником відділу грошового забезпечення та заробітної плати МОУ полковником ОСОБА_5 Цей же розрахунок був зроблений ОСОБА_2 із врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій", якою передбачено поетапне запровадження виплати військовослужбовцям щомісячної додаткової грошової винагороди. Так, відповідно до підпункту 2 пункту 1 Постанови військовослужбовцям Збройних Сил встановлена щомісячна додаткова грошова винагорода з 1 січня 2014 року у розмірі, що не перевищує 60 відсотків місячного грошового забезпечення, з 1 квітня 2014 року у розмірі, що не перевищує 80 відсотків місячного грошового забезпечення, з 1 липня 2014 року у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення. Крім того, відповідно до пункту 2 Постанови граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, визначаються МОУ у межах затвердженого фонду грошового забезпечення. Так, з січня 2014 року вказані виплати вона здійснювала відповідно до розрахунку фонду грошового забезпечення на 2014 рік (річного плану), де були закладені і передбачені зазначені вище виплати.

27.02.2014 року у військову частину надійшла телеграма з МОУ від 10.02.2014 року №РП248/3/9/1/70 відповідно до якої вимагали забезпечити в межах фонду грошового забезпечення на 2014 рік виплату з 01.01.2014 року щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних сил України, визначеним у підпункті 2 пункту 1 постанови у розмірі 60% місячного грошового забезпечення на місяць. Переглянувши річний план ОСОБА_2 побачила, що нею так і здійснюються виплати додаткової грошової винагороди. Однак, в подальшому відповідно до Постанови №889 (яку не відміняли) з травня 2014 року вона сплачувала 80 відсотків грошового забезпечення, з серпня 2014 року - сплачувала 100 відсотків грошового забезпечення не враховуючи телеграми з МОУ від 10.02.2014 року №РП248/3/9/1/70, яку остання неправильно трактувала і застосовувала під час своєї трудової діяльності (як в подальшому стало їй відомо) про що вона відразу склала доповідну записку на свого керівника та доповіла у фінансовий відділ МОУ. Як зазначає ОСОБА_2 вказану помилку вона допустила не навмисно, виявити її раніше не могла, так як із-за своєї хвороби тривалий час перебувала на лікуванні. В подальшому командиром військової частини на співбесіді з військовослужбовцями 20.05.2015 року особисто кожному була оголошена сума зайво виплачених коштів і запропоновано добровільно повернути переплачені суми. Однак, кожен з них відмовився добровільно вносити кошти в касу чи повертати їх з відрахувань з грошового забезпечення з подачею командиру відповідної заяви, про що складено протокол співбесіди. Крім того, відповідно до Наказу Першого заступника Антитерористичного Центру при Службі безпеки України № 44 від 01.07.2014 року госпітальна бригада військової частини А 4554 (м. Луцьк) в складі окремих осіб 15.06.2014 року повинні були прибути в район виконання службових (бойових) завдань. Так, відповідно до ОСОБА_4 фінансів МОУ № 248/3/9/1/502 від 13.06.2014 року особам, які залучались до проведення АТО військова частина повинна була сплачувати додатково 100 відсотково щомісячне грошове забезпечення, але не менше 3000 гривень на місяць. Щомісячне грошове забезпечення включало в себе зарплату, а також додаткове грошове забезпечення (60, 80, 100 відсотків, які вона сплачувала відповідно до Постанови №889, не враховуючи вищезазначену телеграму). Так, в даній виплаті ОСОБА_2 також була допущена помилка на підставі неправильного трактування і застосування норм законодавства.

Допитана з приводу зазначеного факту ОСОБА_3, яка являється бухгалтером фінансово-економічної служби військової частини А4554 вищевикладені пояснення ОСОБА_2 повністю підтримала та на них настоювала.

З метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, у звязку із необхідністю дослідження нарахованого та надмірно виплаченого особовому складу військової частини А4554 грошового забезпечення, а також проведення інших фінансово-господарських операцій, слідчий, за погодженням із старшим прокурором військової прокуратури Луцького гарнізону звернулася до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Заслухавши думку старшого прокурора та слідчого, які клопотання підтримали з підстав викладених в ньому та просили його задовольнити, дослідивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.

Так, згідно до вимог ч. ч. 7, 8 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення позапланової виїзної ревізії по окремих питаннях фінансово-господарської діяльності військової частини А4554, що за адресою: м. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 4), тривалістю 15 робочих днів, проведення якої розпочати з 06 липня 2015 року, слідчому СУ УМВС України у Волинській області Трикош Н.С. слід надати дозвіл на її проведення, тривалістю 15 робочих днів, розпочавши з 06 липня 2015 року.

На підставі викладеного, керуючись п. 4 Указу Президента України "Про Положення про Державну фінансову інспекцію України" від 23 квітня 2011 року №499/2011, спільним наказом затвердженим Головного КРУ, МВС, СБУ та Генеральною прокуратурою "Про затвердження порядку взаємодії державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України" № 346/1025/685/53 від 19.10.2006, ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", ст. 132 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СУ УМВС України у Волинській області Трикош Н.С. на проведення позапланової виїзної ревізії по окремих питаннях фінансово-господарської діяльності військової частини А4554 (ЄДРПОУ 08495260), що за адресою: м. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 4), за період часу з 01.05.2014 року по 31.03.2015 року, тривалістю 15 робочих днів, проведення якої розпочати з 06 липня 2015 року.

Проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності військової частини А4554 доручити Державній фінансовій інспекції у Волинській області (43005, м. Луцьк, пр-т. Грушевського, 3а).

Визначити строк для проведення позапланової виїзної ревізії 15 робочих днів, починаючи з 06 липня 2015 року по 24 липня 2015 року включно.

Згідно до вимог п. 16 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" проведення ревізії органами державної фінансової інспекції не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: /підпис/

Згідно з оригіналом:

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Я.Д. Артиш