ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-8841/11/0227
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
23 листопада 2011 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 , перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 10 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови про накладення штрафу, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду від 10 травня 2011 року було відмовлено у відкритті провадження за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання апелянтом вимог статтей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС) України, дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, що на разі заявником не виконано.
В силу положень ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до п. 1 ч. 3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору судовий збір сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.
Таким чином розділ VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України містить посилання лише на те, що судовий збір сплачується у порядку встановленому для державного мита.
Порядок сплати державного мита регулюється ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" № 7-93 від 21.01.1993 р.
Відповідно до ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" № 7-93 від 21.01.1993 р., державне мито сплачується готівкою, митними марками і шляхом перерахувань з рахунку платника в кредитній установі; порядок сплати державного мита встановлюється Міністерством фінансів України.
Аналіз вищезазначених норм права свідчить про те, що законом будь-які пільги при сплаті судового збору при зверненні до апеляційного адміністративного суду взагалі не непередбачені так, як в п.1 ч.3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України міститься посилання лише на порядок, встановлений законодавством для державного мита, а цей порядок регулюється ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" № 7-93 від 21.01.1993 р. і ця стаття Декрету ніяких пільг не передбачає.
До того ж, відповідно до п. 7 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України (в редакції чинній на момент подання даної апеляційної скарги) від сплати державного мита звільняються органи праці та соціального захисту населення - позивачі та відповідачі - за позовами до суду щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством.
В даному ж випадку предметом розгляду є вимоги щодо скасування постанови Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про накладення штрафу.
В свою чергу, вважаю за необхідне звернути увагу скаржника на те, що починаючи з 01.11.2011 року правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір", а належними реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги починаючи з 01.11.2011 року є: Одержувач: державний бюджет м. Вінниці, код платежу 22030001, ЄДРПОУ 34701167, Банк одержувач:ГУ ДКУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 802015, р/р 31215206700002
Окрім того, апелянтом всупереч положенням ч. 3 ст. 187 КАС України, в апеляційній скарзі не зазначено чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Згідно з частиною пятою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням апелянту строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 5 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 10 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови про накладення штрафу, - залишити без руху.
2. Запропонувати апелянту до 10 січня 2012 року, з урахуванням строку необхідного для надходження матеріалів до суду апеляційної інстанції, виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
3. Копію ухвали надіслати на адресу Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідачОСОБА_1
Згідно з оригіналом.
Секретар