КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/3081/13-а
Суддя доповідач Бистрик Г.М.
У Х В А Л А
18 червня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бистрик Г.М., розглянувши апеляційну скаргу відповідача Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 травня 2015 року у справі № 826/3081/13-а за позовом ОСОБА_2 до Державної виконавчої служби України, Міністерства юстиції України в особі Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанови, визнання протиправними дій,-
ВСТАНОВИЛА:
До Київського апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №826/3081/13 разом з апеляційною скаргою Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 травня 2015 року.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
23 жовтня 2013 року набув чинності Закон України від 19 вересня 2013 року № 590-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».
Відповідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 цього Закону за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.
За подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872 грн. За подання адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,06 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).
Частиною 1 цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 гривень.
Апелянту необхідно сплатити судовий збір в розмірі визначеному відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір", за наступними реквізитами: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м.Києві., призначення платежу - судовий збір, Код 22030001.
Апелянт в апеляційній скарзі просить відстрочити сплату судового збору до вирішення справи по суті, посилаючись на те, що Департамент державної виконавчої служби є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахункове - касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах відкритих асигнувань, а на сплату судового збору взагалі не передбачені.
Вказані підстави про неможливість сплатити судовий збір не заслуговують на уваги, оскільки Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України - є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Апелянтом не надано жодних доказів щодо спроби отримання грошей в органах Казначейства для сплати судового збору та доказів відсутності грошей на рахунках відповідача, тому посилання апелянта на стислі строки подачі апеляційної скарги, через які не можливо своєчасно сплатити судовий збір, оскільки розрахункове - касове обслуговування здійснюється в межах відкритих асигнувань, є необґрунтованим та безпідставним.
В зв'язку з вищенаведеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання оригіналу документу про сплату судового збору..
Керуючись статтями 24, 102, 186, 189, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 травня 2015 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків терміном десять днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, шляхом надання суду документа про сплату судового збору у розмірі визначеному відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір".
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена особою, яка подала апеляційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя Г.М. Бистрик