Рішення № 45201626, 15.06.2015, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
15.06.2015
Номер справи
909/431/15
Номер документу
45201626
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2015 р. Справа № 909/431/15

Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Фанди О.М., при секретарі судового засідання Поліводі С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Першого заступника прокурора Івано-Франківської області, вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76015, в інтересах держави в особі Головного управління Держземагенства в ІваноФранківській області, вул. Сахарова,34, м. Івано-Франківськ, 76014

до відповідача: Далешівської сільської ради, вул. Б.Хмельницького, 20, с. Далешове, Городенківський район, Івано-Франківська область, 78130

до відповідача: Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці", вул. Б.Хмельницького, 40, с. Вільхівці, Городенківський район, Івано-Франківська область, 78112

про визнання недійсним рішення Далешівської сільської ради від 27.01.2015 року № 175 та зобов'язання відповідача повернути одержані за актом прийому-передачі від 04.01.2015 року земельні ділянки у державну власність

за участю представників сторін:

від прокуратури: Гарасимик Тарас Олегович - прокурор відділу, (службове посвідчення № 032580 від 20.03.2015 року)

від позивача: Бойчук Ганна Олегівна - головний спеціаліст юридичного відділу, (довіреність № 25/12 від 26.01.2015 року; паспорт серія СЕ № 690147 від 13.06.2014 року)

від відповідача (Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці"): Бойчук Михайло Михайлович - представник, (довіреність № 28 від 05.05.2015 року; паспорт серія СС № 655779 від 18.11.1998 року)

від відповідача (Далешівської сільської ради): не з'явився

встановив: Перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся до господарського суду Івано-Франківської області із позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держземагенства в Івано-Франківській області до Далешівської сільської ради до Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці" про визнання недійсним рішення Далешівської сільської ради від 27.01.2015 року № 175 "Про надання дозволу сільському голові Воробцю Л.М. заключити тимчасові договори оренди із Приватним підприємством агрофірмою "Вільхівці" та зобов'язання відповідача Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці" повернути одержані за актом прийому-передачі від 04.01.2015 року земельні ділянки загальною площею 103,2444 га, які знаходяться за межами с. Колінки, с. Далешове, с. Дубки Городенківського району у державну власність.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що спірне рішення прийнято з порушенням вимог чинного законодавства та підлягають поверненню в державну власність.

Прокурор та представник позивача позовні вимоги, викладені у позовній заяв, підтримали в повному обсязі та просили суд позов задовольнити.

Представник відповідача Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці" проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву (вх.№7741/15 від 19.05.15) та просив суд у позові відмовити. Свої заперечення мотивує необгрунтованістю та безпідставністю позовних вимог заявлених прокурором , посилаючись на те, що прокурор не визначив, в чому саме полягає порушення інтересів держави; відсутність у Державного агентства земельних ресурсів України та його територіальних органів повноважень на укладення будь-яких договорів, в тому числі і договорів оренди; та державного акту, який посвідчує межі адміністративно-територіальних одиниць.

Відповідач Далешівська сільська рада повноваженого представника в судове засідання не забезпечила, хоча про розгляд справи був повідомлений належним чином, що підтверджується долученою до матеріалів справи повідомленням про вручення поштового відправлення (вх.№6432/15 від 10.06.15). Однак, 20.05.15 року через канцелярію господарського суду Івано-Франківської області подав відзив на позовну заяву (вх.№7821 від 20.05.15) відповідно до якого проти позову заперечив та просив суд у позові відмовити. Свої заперечення обгрунтовує тим, що спірне рішення приймалось із врахуванням змін в Бюджетному та Податковому законодавстві, які не передбачають субвенції та дотації сільським радам.

Відповідно до ч.3 ст.22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Згідно з пунктом 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України 26.12.2011 N 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" з наступними змінами, у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи і забезпечення його явки в судове засідання для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів, що дає підстави для висновку суду щодо розгляду справи без участі представника відповідача Далешівської сільської ради.

Розглянувши матеріали справи із врахуванням вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно розгляду справи упродовж розумного строку, вислухавши представника позивача, прокурора та представника ППА "Вільхівці", всебічно і повно з"ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

27 січня 2015 р. Далешівська сільська рада прийняла рішення № 174 "Про надання дозволу сільському голові Воробцю Л.М. заключити тимчасові договори оренди"та уповноважила голову сільської ради на укладання тимчасового договору оренди землі (землі запасу) з ППА "Вільхівці, загальною площею 103, 2444 га землі, а саме в с. Колінки на площу 40, 0465 га, в с. Далешево - 43, 0171 га, с. Дубки - 20, 1808 га.

На підставі вищезазначеного рішення між Далешівською сільською радою та ППА "Вільхівці" укладено Тимчасовий договір оренди землі №1 від 04.01.2015 загальною площею 103, 2444 га землі, а саме в с. Колінки на площу 40, 0465 га, в с. Далешево - 43, 0171 га, с. Дубки - 20, 1808 га, яка належить до категорії земель сільськогосподарського виробництва (землі запасу сільської ради) для ведення сільськогосподарського виробництва терміном дії до 31.12.2015 року та визначено розмір орендної плати в розмірі 4% нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Передача земельних ділянок здійснена за Актом прийому-передачі об"єкта оренди ( земельної ділянки) від 04.01.2015 р., який підписаний та скріплений печатками обох сторін. Копія акту знаходиться в матеріалах справи.

Довідкою відділу Держземагенства у Городенківському районі Івано-Франківської області № 142/06/03 від 06.04.2015 р. підтверджується те, що земельні ділянки площею 40, 0465 га знаходяться за межами населеного пункту с. Колінки Далешівської сільської ради, площею 43, 0171 га знаходиться за межами населеного пункту с. Далешево Далешівської сільської ради, площею 20, 1808 га знаходиться за межами населеного пункту с. Колінки Далешівської сільської ради.

Даний факт підтверджується викопіюваннями із проекту формування території і встановлення меж населеного пункту с. Колінки, с. Дубки, с. Далешове Далешівської сільської ради Городенківського району.

Згідно витягів про нормативну грошову оцінку земель від 14.02.2015 р. проведену відділом Держземагентства у Городенківському районі визначено, що загальна вартість земельної ділянки , що передана сільською радою в оренду ППА "Вільхівці" становить 3 824 589 грн., зокрема: нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення загальною площею 43, 0171 га, що є землями запасу Далешівської сільської ради за межами населеного пункту с. Далешево становить 1 544 449 грн., нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення загальною площею 20, 1808 га, що є землями запасу Далешівської сільської ради за межами населеного пункту с. Дубки становить 736 452 грн. нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення загальною площею 40, 0465 га, що є землями запасу Далешівської сільської ради за межами населеного пункту с. Колінки становить 1 543 688 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до компетенції сільських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку (п. 1, п. 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

У відповідності до ч. 1 ст. 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Повноваження сільських рад у галузі земельних відносин на території сіл визначені в ст. 12 ЗК України, в п. а) та п. в) якої передбачено такі повноваження, як розпорядження землями територіальних громад та надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Статтею 83 ЗК України (в редакції ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" № 5245-УІ) визначено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування. У державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності (ч. 1 ст. 84 ЗК України).

У Прикінцевих та перехідних положеннях Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", який набрав чинності з 01.01.2013 р., визначено, що з дня набрання чинності цим Законом землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються: а) земельні ділянки: на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності відповідної територіальної громади; які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій; б) всі інші землі, розташовані в межах відповідних населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, зазначених у підпунктах "а" і "б" пункту 4 цього розділу (п. 3). У державній власності залишаються, зокрема, усі інші землі, розташовані за межами населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, зазначених у підпункті "а" пункту 3 цього розділу (п. 4). В п. 7 передбачено, що з дня набрання чинності цим Законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими. Пункт 12 Перехідних положень ЗК України на час винесення оскаржуваного рішення був виключений Законом № 5245-УІ.

Вищезазначеними довідками відділу Держземагенства у Городенківському районі Івано-Франківської області, викопіюваннями із проекту формування території і встановлення меж населених пунктів с. Колінки, с. Дубки, с. Далешове Далешівської сільської ради Городенківського району, Івано-Франківської області, а також самою умовою Тимчасового договору оренди земельної ділянки №1 від 04.01.2015 року підтверджується, що земельні ділянки для ведення сільськогосподарського виробництва загальною площею 103.2444 га знаходяться за межами населених пунктів с. Колінки, с. Дубки та с. Далешове, а тому відповідно до наведених положень Земельного кодексу України та закону № 5245-УІ належать до державної власності.

За таких обставин дані земельні ділянки не можуть належати до земель запасу Далешівської сільської ради, так як не перебувають в комунальній власності.

Посилання відповідача ППА "Вільхівці" на відсутність державного акту, який посвідчує межі адміністративно-територіальної одиниці, не впливає на визначення права власності на вказані земельні ділянки, оскільки згідно ст. 176 ЗК України межі адміністративно-територіальних одиниць тільки посвідчуються державним актом України. Межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються в порядку та відповідно до закону (ст. 175 ЗК України).

Відповідно до п. а) ст. 15-1 Земельного кодексу України до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища. Центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності є Державне агентство земельних ресурсів України, основними завданнями якого є реалізація державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, на виконання якого Держземагентство України здійснює землеустрій відповідно до Закону України "Про землеустрій", у тому числі забезпечує проведення державної інвентаризації земель (Указ Президента України від 08.04.2011 р. № 445).

Враховуючи викладене, наведені довідки відділу Держземагенства у Городенківському районі Івано-Франківської області є належними та допустимими доказами у справі, які підтверджують знаходження земельних ділянок за межами населених пунктів.

Рішення Івано-Франківської обласної ради від 30.10.1990 р. "Про земельну реформу в Івано-Франківській області" не спростовує наведених доказів, оскільки відповідачем ППА "Вільхівці" не обґрунтовано, яким чином дане рішення впливає на дані Держземагентства України щодо меж населених пунктів с. Колінки, с. Далешове та с. Дубки.

Оскільки зазначені земельні ділянки знаходяться за межами населених пунктів с. Колінки, с. Далешове та с. Дубки, то відповідно до ч. 1 ст. 84 ЗК України та п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" знаходяться у державній власності.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Отже, Далешівська сільська рада, зокрема сільський голова Воробець Л.М. не мала повноважень приймати рішення про розпорядження земельними ділянками, які знаходяться у державній власності, і оскаржуване рішення підлягає визнанню недійсним.

Стосовно вимоги про зобов'язання ППА "Вільхівці" повернути одержану за актами прийому-передачі від 09.02.2015р. земельні ділянки у державну власність суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (ст. 126 ЗК України).

Статтею 6 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, регулюються Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (ст. 1 даного Закону).

В статті 6 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено систему органів державної реєстрації. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ч. 1 ст. 2 даного Закону).

Оскільки ППА "Вільхівці" не здійснили вказану реєстрацію права оренди земельних ділянок на підставі Тимчасового договору від 04.01.2015 р., то такі права у нього не виникли, і він здійснює користування земельною ділянкою при відсутності належних правових підстав.

Питання укладення Тимчасового договору оренди земельних відносин №1 від 04.01.2015 р. та їх недійсності (нікчемності) не стосуються вирішення даного спору, оскільки виникнення права оренди землі пов'язується з фактом його державної реєстрації, а не з чинністю чи правомірністю угоди.

Враховуючи вищевикладене та відповідно до ст.ст. 373, 374, 391 Цивільного кодексу України, ППА "Вільхівці" належить повернути одержану за актом прийому-передачі від 04.01.2015р. земельні ділянки загальною площею 103,2444 га, які знаходяться за межами населених пунктів с. Колінки, с. Далешове та с. Дубки Городенківського району у державну власність.

Заперечення відповідача ППА "Вільхівці" про те, що всупереч ст. 2 ГПК України прокурор не визначив, в чому саме полягає порушення інтересів держави, не може бути взято до уваги, оскільки позов подано на захист інтересів держави, як суб'єкта права власності на землю з посиланням на ст. 14 Конституції України. А наявність порушень інтересів держави є підставою для здійснення прокуратурою представництва її інтересів в суді відповідно до ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру".

Відповідно до ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України та Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 р. № 445, прокурором належним чином визначено позивача у справі.

Заперечення відповідача ППА "Вільхівці" про відсутність у Державного агентства земельних ресурсів України та його територіальних органів повноважень на укладення будь-яких договорів, в тому числі і договорів оренди, не відповідають наведеним нормативним актам, оскільки такі повноваження прямо передбачені в ч. 4 ст. 122 ЗК України. При цьому оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (ст. 1 Закону України "Про оренду"). В пункті 2 згаданого Положення визначено, що Держземагентство України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а перелік повноважень, наведених в п. 4, не є вичерпним. Зокрема, в п.п 46 п. 4 даного Положення вказано, що Держземагентство України здійснює інші повноваження, визначені законами України та покладені на Держземагентство України Президентом України. Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи (п. 7 цього Положення).

Отже, беручи до уваги матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню.

Щодо розподілу судового збору за розгляд даної справи, то суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір", який відповідно до статті 10 набрав чинності з 01.11.2011 р. (із змінами та доповненнями) за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством справляється судовий збір.

Відповідно до частини 1 статті 4 вищевказаного закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 44 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною 2 статті 4 Закону ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плати.

У відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2015 р. становить 1218,00 грн.

В спірному випадку позовні вимоги, заявлені першим заступником прокурора, який відповідно до чинного законодавства (п. 11 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) звільнений від сплати судового збору, являються немайнового характеру, і включають в себе дві вимоги. Отже, сплаті підлягав судовий збір в сумі 2436,00 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 49 ГПК України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.

Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідачів, відповідно до ст. 49 ГПК України, судовий збір по справі слід стягнути з відповідачів в рівних частинах в доход Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 14, 19, 121, 124 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про оренду землі", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про прокуратуру", "Про судовий збір", ст. ст. 373, 374, 391 Цивільного кодексу України, ст. ст. 3, 12, 15-1, 83, 84, 122, 125, 126, 175, 176 Земельного кодексу України та керуючись ст. ст. 2, 43, 44, 49, ст. ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

в и р і ш и в :

задовольнити позов Першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Головного управління Держземагенства в Івано-Франківській області до Далешівської сільської ради та Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці"про визнання недійсним рішення Далешівської сільської ради від 27.01.2015 року № 175 "Про надання дозволу сільському голові Воробцю Л.М. заключити тимчасові договори оренди із Приватним підприємством агрофірмою "Вільхівці" та зобов'язання відповідача Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці" повернути одержані за актом прийому-передачі від 04.01.2015 року земельні ділянки загальною площею 103,2444 га, які знаходяться за межами с. Колінки, с. Далешове, с. Дубки Городенківського району у державну власність.

Визнати недійсним рішення Далешівської сільської ради від 27.01.2015 року № 175 "Про надання дозволу сільському голові Воробцю Л.М. заключити тимчасові договори оренди із Приватним підприємством агрофірмою "Вільхівці".

Приватному підприємству агрофірмі "Вільхівці" (вул. Б.Хмельницького, 40, с. Вільхівці, Городенківський район, Івано-Франківська область, 78112, код 22169900) повернути одержану за актами прийому-передачі від 04.01.2015 р. земельні ділянки загальною площею 103,2444 га, які знаходяться за межами с. Колінки, с. Далешове, с. Дубки Городенківського району у державну власність.

Стягнути з Далешівської сільської ради (вул. Б.Хмельницького, 20, с. Далешове, Городенківський район, Івано-Франківська область, код 04355645 в доход Державного бюджету 1 218 грн.00 коп. (одну тисячу двісті вісімнадцять гривень) судового збору.

Судовий збір зарахувати в доход Державного бюджету України за наступними платіжними реквізитами: рахунок 31219206783002 - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) за кодом класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач - УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ отримувача - 37952250, банк - ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку - 836014.

Стягнути з Приватного підприємства агрофірми "Вільхівці" (вул. Б. Хмельницького, с. Вільхівці, Городенківський район, 78113; код ЄДРПОУ 22169900) в доход Державного бюджету 1 218 грн. 00 коп. (одну тисячу двісті вісімнадцять гривень) судового збору.

Судовий збір зарахувати в доход Державного бюджету України за наступними платіжними реквізитами: рахунок 31219206783002 - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) за кодом класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач - УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ отримувача - 37952250, банк - ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО банку - 836014.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 17.06.15

Суддя Фанда О. М.

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"

______ Кудлейчук О. В. 17.06.15