Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 червня 2015 р. № 820/5757/15
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Богодухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Богодухівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи- підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 1362,64 грн. перерахувати на Банк одержувач - ГУДКСУ у Харківській області ,МФО банку-851011 ,Код за ЄДРПОУ - 37681882, Код платежу 18050400 р/р 31415699700084.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Але до суду повернувся конверт з позначкою "за закінченням терміну зберігання », згідно ст. 35 ч. 11 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Заперечень проти позову або заяву про визнання позову до суду в десятиденний строк з дня одержання ухвали суду відповідач не надав.
Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в скороченому провадженні, розгляд справи не порушує прав третіх осіб, за таких умов, відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з п. 19-1 ст. 19 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) однією з функцій органів державної податкової служби є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених ПКУ.
Відповідно до пп. 20.1.19. п. 20.1 ст. 20 ПКУ застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідач пройшов державну реєстрацію у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", про що свідчить відповідний запис у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців від 17.08.2012р.
На облік в Богодухівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Харківській області (далі - Богодухівська ОДПІ) з 31.08.2012 р. за №14956 взятий фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (даті - ФОП ОСОБА_1 копія витягу з АІС «Податковий блок додається)), що проживає за адресою: 62153, Харківська область, Богодухівський район, с. Шарівка, вул. Східна. 7. кв. 1 .
Як платник податків, ФОП ОСОБА_1 має податковий борг перед бюджетом по єдиному податку у сумі 1362,64 грн.(в т.ч. основний платіж 20,80 грн., штраф 1341,61 грн., пеня 0,23 грн.), (копія облікових карток відповідача та довідка про заборгованість № 1090/10/20-04- 25-038 від 05.05.2015 року додаються).
Борг виник за результатами проведення камеральної перевірки порушення строків подання податкової декларації платника єдиного податку з фізичних осіб - підприємців ФОП ОСОБА_1, акт від 04 квітня 2013р. № 148/17-2621500602 .
За результатами проведеної перевірки посадовою особою податкового органу прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.04.2013р. на суму 170,00 грн..
Зазначений акт та ППР були направлені на адресу відповідача про що свідчить копія поштового повідомлення про вручення та конверту .
За результатами документальної позапланової невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1, з питання несвоєчасного подання (неподання) податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи за 2013 та І квартал 2014 року, акт від 31 липня 2014р. №956/92/20-04- 17/НОМЕР_1 .
За результатами проведеної перевірки посадовою особою податкового органу прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.08.2014р. на суму 1190,00 грн.. .
Зазначений акт та ППР були направлені на адресу відповідача .
ФОП ОСОБА_1 у 2013р. подала до податкової інспекції податкову декларацію платника єдиного податку за І квартал 2013 року та за півріччя 2013 року, (копії додаються), якою самостійно визначила суму до сплати, однак податкове зобов'язання у розмірі 10,80 грн. за І квартал 2013р. та 10,00 грн. за півріччя 2013 р. не сплачені.
Вищевказаний податковий борг відповідача підтверджується копією облікової картки платника податків (графа «Недоїмка», та «Заборгованість»).
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи (пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПКУ).
Відповідно до п. 291.2 ст. 291 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Згідно з п. 291.3 ст. 291 ПКУ юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
У ст. 293 законодавець визначив порядок встановлення та розміри ставки єдиного податку, а саме, вони встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1)для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2)для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік (п.294.1 ст. 294 ПКУ).
Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року (п. 295.1 ст. 295 ПКУ).
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п.295.2 ст. 295 ПКУ).
Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси (п.295.4 ст. 295 ПКУ).
Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (ст. 300 ПКУ).
Згідно з п. 58.3 ПКУ податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На адресу ФОП ОСОБА_1 27.01.2015р. було направлено поштою податкову вимогу від 22.01.2015р. № 27-11 .
Пунктом 87.11 ст. 87 надано право органу стягнення, яким є позивач, на звернення до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Частиною 1 ст.11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-11, 71, 94, 160-162, 183-2, 185, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Богодухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: 62153 Харківська обл., Богодухівський район, селище міського типу Шарівка, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 1362 (одна тисяча триста шістдесят дві) грн. 64 коп. та перерахувати наступні реквізити: Банк одержувач - ГУДКСУ у Харківській області, МФО банку - 851011, Код за ЄДРПОУ - 37681882, Код платежу 18050400, р/р 31415699700084.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Панов М.М.