ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
17 червня 2015 року№ 813/2613/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лейко-Журомської М.В.
секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,
за участю представників позивача Шупяна Р.О., Партики Ю.М., представників відповідача Мартинюк І.Е., Духнич Н.І., розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради до Львівської обєднаної державної фінансової інспекції про визнання нечинною та скасування вимоги
В С Т А Н О В И В:
позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вищезазначеним позовом.
Ухвалою позовну заяву залишено без руху. На виконання вимог хвали 03 червня 2015 року позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, якою заявлено вимогу майнового характеру, а саме позивач просить визнати протиправною та скасувати вимогу Львівської обєднаної державної фінансової інспекції № 1-13-800 від 13.05.2015 року «Щодо усунень порушень законодавства» в частині щодо заниження розміру надходжень від орендарів за користування нежитловими приміщеннями Залізничної районної адміністрації та стягнення з орендарів збитків, завданих внаслідок невідшкодування витрат за користування нежитловими приміщеннями місцями загального користування в будівлі Залізничної адміністрації Львівської міської ради в загальній сумі 35 368,56 грн.
Ухвалою від 05 червня 2015 року провадження у справі відкрито, призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні та зобовязано позивача доплатити судовий збір за подання вимог майнового характеру, з урахуванням вже сплаченого судового збору.
Станом на 17 червня 2015 року дана вимога суду не виконана.
Як встановлено судом, у спірній вимозі відповідачем встановлено порушення позивачем пункту 3 та пункту 11 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, що призвело до заниження розміру надходжень від орендарів за користування нежитловими приміщеннями Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради на загальну суму 35 368,56 грн., чим завдано збитків на відповідно суму.
Вказана частина вимоги є предметом розгляду в даній адміністративній справі та є рішенням суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, і як наслідок може породжувати зміну майнового стану юридичної особи.
До позовної заяви позивачем долучено платіжне доручення про сплату судового збору на загальну суму 73,08 грн., тобто як за подання позову немайнового характеру, що з урахуванням наведеного вище свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.
Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду. Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позивачем не подано документу про сплату судового збору за подання позовної заяви майнового характеру відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Згідно пункту 7 частини 1 статті 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув недоліків у строк, встановлений судом.
На підставі викладених обставин суд вважає, що позивачу слід сплатити судовий збір за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 106,108 Кодексу адміністративного судочинства України суд
УХВАЛИВ:
позивачу в строк до 23 червня 2015 року усунути зазначені в мотивувальній частині недоліки та розяснити, що в разі не усунення недоліків заява буде залишена без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
СуддяМ.В. Лейко-Журомська