ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"29" квітня 2011 р.Справа № 2а-2788/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Черепія П.М.
при секретарі Данилюк І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання представника позивача про призначення судово-економічної експертизи у адміністративній справі № 2а-2788/10/0970 за позовом ТзОВ Агропромисловий комплекс "Доброта" до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції про про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0004922310/0, № 0004932310/0 від 27.07.2010 року, -
В С Т А Н О В И В:
ТзОВ Агропромисловий комплекс "Доброта" звернулося до суду з позовом до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0004922310/0, № 0004932310/0 від 27.07.2010 року.
В судовому засіданні представник позивача подав клопотання, в якому просить суд призначити у справі судово-економічну експертизу.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що встановлення законності господарських операцій ТзОВ Агропромисловий комплекс "Доброта" та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ.Р. ОСОБА_1» за період з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року, що нібито призвело до заниження податку на прибуток та податкового зобовязання по ПДВ потребує спеціальних знань в галузі бухгалтерії та економіки.
На вирішення експертизи просить поставити наступні запитання.
1. Чи підтверджується документально зазначене в акті Коломийської обєднаної державної податкової інспекції №1676/231/30953524 від 19.07.2010 року заниження податку на прибуток підприємств на суму 1121628,00грн. по ТзОВ «Агропромисловий комплекс» Доброта» за період з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року за результатами господарських операцій та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ..ОСОБА_1» і донарахування до сплати по податку на прибуток підприємств на суму в розмірі 2153576,20 грн., в тому числі: 1121628,00 грн.- за основним платежем та 1031948,20 грн.- за штрафними санкціями.
2. Чи підтверджується документально зазначене в акті Коломийської обєднаної державної податкової інспекції № 1676/231/30953524 від 19.07.2010 року зниження податку на додану вартість на суму 1 063 460, 00 грн. по ТзОВ «Агропромисловий комплекс» Доброта» за період з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року за результатами господарських операцій та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ.Р. ОСОБА_1» і донарахування до сплати по податку на додану вартість на суму в розмірі 1 595 190, 00 грн., в тому числі:1 063 460, 00 грн. за основним платежем та 531 730, 00 грн. за штрафними санкціями.
3. Які порушення вимог нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського та податкового обліку, призвели до несплати податків та обовязкових платежів зі сторони ТзОВ «Агропромисловий комплекс» Доброта» внаслідок зниження обєктів оподаткування у періоді з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року за результатами господарських операцій та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ.Р.Груп».
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення клопотання про призначення судово-економічної експертизи заперечив, оскільки питання які позивач просить поставити експерту з економічних відносин стосуються аналізу відповідності висновків акту перевірки законодавчим актам, що по своїй суті є правовою експертизою.
Розглянувши клопотання представника позивача, заслухавши думку представника відповідача, суд вважає за необхідне призначити судово-економічну експертизу, так як для зясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання в галузі економіки.
Відповідно до частини 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для зясування всіх обставин у справі.
Відповідно до ст. 81 КАС України для зясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст запитань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. Також особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту.
У відповідності до пункту 3 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Суд вважає за доцільне зупинити провадження у даній справі до одержання результатів експертизи, без яких неможливе вирішення спору по суті.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 81, ч. 2 ст. 156, ст.ст. 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Призначити у справі судово-економічну експертизу, проведення якої доручити Тернопільському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для чого направити матеріали даної справи. Витрати по проведенню експертизи покласти на ТзОВ Агропромисловий комплекс "Доброта".
На вирішення експерта поставити наступні запитання:
Чи підтверджується документально зазначене в акті Коломийської обєднаної державної податкової інспекції №1676/231/30953524 від 19.07.2010 року заниження податку на прибуток підприємств на суму 1121628,00грн. по ТзОВ «Агропромисловий комплекс» Доброта» за період з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року за результатами господарських операцій та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ..ОСОБА_1»і донарахування до сплати по податку на прибуток підприємств на суму в розмірі 2153576,20 грн., в тому числі : 1121628,00 грн.- за основним платежем та 1031948,20 грн.- за штрафними санкціями.
2. Чи підтверджується документально зазначене в акті Коломийської обєднаної державної податкової інспекції № 1676/231/30953524 від 19.07.2010 року зниження податку на додану вартість на суму 1 063 460, 00 грн. по ТзОВ «Агропромисловий комплекс» Доброта» за період з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року за результатами господарських операцій та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ.Р. ОСОБА_1»і донарахування до сплати по податку на додану вартість на суму в розмірі 1 595 190, 00 грн., в тому числі:1 063 460, 00 грн. за основним платежем та 531 730, 00 грн. за штрафними санкціями.
3. Які порушення вимог нормативних актів, що регламентують ведення бухгалтерського та податкового обліку, призвели до несплати податків та обовязкових платежів зі сторони ТзОВ «Агропромисловий комплекс» Доброта» внаслідок зниження обєктів оподаткування у періоді з 01.04.2009 року по 31.03.2010 року за результатами господарських операцій та взаємовідносин із контрагентом ТзОВ «С.ДЖ.Р.Груп».
Вирішити також інші питання, які виникнуть в процесі проведення судової експертизи.
Зобов'язати сторін на вимогу експерта подати всю документацію, необхідну для проведення експертизи.
Попередити про можливість, в разі невиконання вимог суду, притягнення до передбаченої чинним законодавством відповідальності.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 Кримінального кодексу України, за дачу завідомо неправдивих висновків або відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Провадження у справі № 2а-2788/10/0970 за позовом ТзОВ Агропромисловий комплекс "Доброта" до Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0004922310/0, № 0004932310/0 від 27.07.2010 року - зупинити до одержання результатів експертизи.
Дана ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Черепій П.М.