ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
17 червня 2015 рокум. Ужгород№ 807/740/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.,
при секретарі Стенавській А.М.,
за участю:
позивача: Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - представник ОСОБА_1,
відповідача: Ужгородська міська рада - представник в судове засідання не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ужгородського міського центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Ужгородської міської ради про повернення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Ужгородський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ужгородської міської ради про повернення коштів.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що гр. ОСОБА_2 звернувся до Ужгородського міського центу зайнятості у пошуках роботи. 23 січня 2014 року гр. ОСОБА_2 було надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю, відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення». 22 жовтня 2014 року гр. ОСОБА_2 було знято з обліку безробітних в Ужгородському міському центрі зайнятості у зв'язку з поновленням на роботі за рішенням суду з 15.01.2014 року та наданням підтверджуючих документів. За період перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості гр. ОСОБА_2 було виплачено допомогу по безробітті у сумі - 14 028,11 грн. На підставі вищенаведеного 10 грудня 2014 року Ужгородським міським центром зайнятості було направлено Ужгородській міській раді повідомлення про повернення коштів виплачених, як допомога по безробіттю гр. ОСОБА_2 за період перебування на обліку в пошуках роботи в Ужгородському міському центрі зайнятості від 10.12.2014 року за № 3086 на суму -14 028,11 грн. Проте на даний час кошти не повернуті.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів наведених у адміністративному позові.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був належним чином повідомленим про дату, час і місце судового розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши доводи представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Ст.1 ч.1 п.2 Закону України "Про зайнятість населення" № 5607-IV, визначено що безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи;
За п.8 цієї ж норми, зареєстрований безробітний - особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи;
За приписами статті 4 Закону Про зайнятість населення" № 5607-IV від 05.07.2012 року, до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Статтею 1 Закону від 02.03.2000, № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
Згідно з вимогами п.п. 1 п. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.
Із матеріалів справи слідує, що 14 січня 2014 року було звільнено з роботи громадянина ОСОБА_2 згідно п.1 статті 36 КЗпП України, ( а.с. 11).
23 січня 2014 року гр. ОСОБА_2 звернувся до Ужгородського міського центу зайнятості у пошуках роботи, того ж дня йому було надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю, відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення», ( а.с. 5-6).
Судом встановлено, що Ужгородським міськрайонним судом 29 травня 2014 року винесено постанову по справі № 308/2599/14-а від 29.05.2014р., якою гр. ОСОБА_2 поновлено на роботі на посаді начальника відділу землекористування Виконавчого комітету Ужгородської міської ради, ( а.с.8-10).
22 жовтня 2014 року, Розпорядженням міського голови Ужгородської міської ради від № 247 - ОСОБА_2 поновлено на посаді начальника відділу землекористування з 15.01.2014 року, (а.с. 11).
22 жовтня 2014 року, ОСОБА_2 було знято з обліку безробітних в Ужгородському міському центрі зайнятості у зв'язку з поновленням на роботі за рішенням суду з 15.01.2014 року та наданням підтверджуючих документів, копією постанови Ужгородського міськрайонного суду по справі № 308/2599/14-а від 29.05.2014р. та копію Розпорядження міського голови Ужгородської міської ради від 22.10.2014 року № 247 «Про ОСОБА_2М.»
За період перебування на обліку в Ужгородському міському центрі зайнятості гр. ОСОБА_2 було виплачено допомогу по безробітті у сумі - 14 028,11 грн., що підтверджується розрахунком по виплаті допомоги по безробіттю ( а.с. 14 - 15).
У зв'язку з тим, що гр. ОСОБА_2 був поновлений на роботі за постановою Ужгородського міськрайонного суду по справі № 308/2599/14-а від 29.05.2014р., розпорядженням міського голови Ужгородської міської ради від 22.10.2014 року № 247 «Про ОСОБА_2М.» та відповідно до п. 4 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», 10 грудня 2014 року Ужгородським міським центром зайнятості було направлено Ужгородській міській раді повідомлення про повернення коштів виплачених, як допомога по безробіттю гр. ОСОБА_2 за період перебування на обліку в пошуках роботи і Ужгородському міському центрі зайнятості від 10.12.2014 року за № 3086 на суму -14 028,11 грн. і якому зазначено, що дані кошти повинні бути перераховані протягом 15 календарних днів від дня отримання повідомлення за реквізитами : Ужгородський міський центр зайнятості, код 20448369, р/р 37171974900002 ГУДКСУ в Закарпатській обл., код платежу 50040400, МФО 812016. ( а.с. 12).
Рішення про повернення коштів прийняте відповідно до п. 4 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», згідно якого, із роботодавця утримується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.
11 грудня 2014 року Відповідачем отримано повідомлення про повернення вищезазначених коштів, проте на час розгляду справи в суді кошти не повернуті, ( а.с. 13).
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу).
З огляду на встановлені обставини справи, враховуючи законодавчі вимоги, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 160,163,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Ужгородського міського центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Ужгородської міської ради про повернення коштів - задовольнити.
2. Стягнути з Ужгородської міської ради на користь Ужгородського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (код 20448369, р\р 37171974900002 ГУ ДКСУ в Закарпатській області, код платежу 50040400, МФО 812016) -кошти, які виплачені, як допомога по безробіттю гр. ОСОБА_2 в сумі 14 028,11 грн. (чотирнадцять тисяч двадцять вісім гривень, 11 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 18 червня 2015 року.
СуддяОСОБА_3