02.06.2015
Провадження № 2/331/689/15
Справа № 331/1549/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( з а о ч н е )
02 червня 2015 року Жовтневий районний суд м.Запоіржжя
у складі :головуючого судді: Федченко І.М.
при секретарі: Симонець Ю.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Запоріжжя справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої суми державної соціальної допомоги,
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району звернулося до суду з позовом, в якому просило ухвалити рішення про стягнення з ОСОБА_1 про його користь надміру виплачену суму державної соціальної допомоги державної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.09.2013 р. по 28.02.2014 р. у розмірі 8203,57 грн. та суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та з урахуванням доходів за період з 01.09.2013 р. по 28.02.2014 р. у розмірі 3058,30 грн.
В судове засідання представник позивача надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, наполягав на задоволенні позову.
Відповідач у судове засідання не зявився, хоча про час день та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Причину неявки суду не повідомив. Заперечень стосовно позовних вимог позивача, суду не надав . Поштове повідомлення повернулось до суду з позначкою «За закінченням строку зберігання»
Відповідно до ст.. 74 ЦПК України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Прийнявши до уваги заяву представника позивача, суд відповідно ст.. 224 ЦПК України ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.
Суд, вивчивши позовні вимоги позивача, перевіривши наявні в матеріалах справи докази, взявши до уваги заяву представника позивача, приходить до наступного.
Судом встановлено , що ОСОБА_1, надавалась державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та з урахуванням доходів,передбачена Законом України Про державну допомогу сімям з дітьми від 21.11.1992 р. № 2811-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, а також державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, передбачена Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" від01.06.2000№1768-III та постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 " Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", на підставі її заяви від 09.09.2013 р., та доданих до неї документів.
За інформацією ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя на запит управління було виявлено, що ОСОБА_1 отримувала доходи відТОВ "Ізі кредит" за період з березня 2013 р. по липень 2013 р.
Відповідно до п.22 постанови № 1751 (в редакції станом на момент звернення з заявою до управління) для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї). Згідно п. 46 постанови № 1751 (в редакції станом на момент звернення з заявами до управління) "Особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення".
Відповідно до ст. 22 Закону № 2811-XІІ та п.49 постанови № 1751 (в редакції станом на момент звернення з заявами до управління) одержувачі державної допомоги зобовязані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживання з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сімї, приховання обставин, що впливають на виплату державної допомоги, тощо) стягуються згідно з законом. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Відповідно до ст. 4 Закону № № 1768-III (в редакції станом на момент звернення з заявами до управління) заява про надання державної соціальної допомоги подається уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім'ї. декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім'ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім'ї аліменти); довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).
Згідно до ст. 5. Закону № № 1768-III (в редакції станом на момент звернення з заявами до управління) розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Відповідно до ст. 7 Закону № № 1768-III (в редакції станом на момент звернення з заявами до управління) одержувачі державної допомоги зобовязані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до п. 25 постанови №250, виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані
про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення. Згідно п. 28 постанови №250, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Заявою від 15.07.2014 ОСОБА_1 зобовязувалася повертати надміру одержані кошти частково кожного місяця.
За період з вересня 2014 по листопад 2014 ОСОБА_2 частково управлінню повернено 700,00 грн.
Станом на грудень 2014 ОСОБА_1 переплачені кошти більше управлінню не повертала.
Таким чином, суд приходить до висновку, оскільки ОСОБА_1 звернувшись до управління з заявою від 09.09.2013 р. на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з урахуванням доходів та допомоги малозабезпеченим сім'ям, не повідомила управління про доходи на посаді фінансового радника в ТОВ "Ізі кредит", що вплинули на розміри щомісячних призначених допомог за період з 01.09.2013 р. по 28.02.2014 р., включно, виникла переплата цих коштів, які необхідно з неї стягнути та задовольнити позов управління в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст..ст.611,629,1049,1054 ЦК України, ст.. 10,11, 209,212,214,215, 2017,218,224-226 ЦПК України, Законом України Про державну допомогу сімям з дітьми від 21.11.1992 р. № 2811-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" від01.06.2000№1768-III та постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 " Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям", суд
В И Р І Ш И В
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району (одержувач: Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району: р/р №35413003078412 в ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 37573843) 3058,30 грн. (три тисячі пятдесят вісім грн. 30 коп.) надміру виплачену суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та з урахуванням доходів за період з 01.09.2013 р. по 28.02.2014 р., включно.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району (одержувач: Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Жовтневому району: р/р № 35417009078412, в ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 37573843) 8203,57 грн. (вісім тисяч двісті три грн. 57 коп.), надміру виплаченої державної допомоги малозабезпеченим сім'ям, за період з 01.09.2013 р. по 28.02.2014 р., включно.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в розмірі 243 грн.60 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом , що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: Федченко І.М.