Ухвала суду № 45115181, 15.06.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2015
Номер справи
803/413/14
Номер документу
45115181
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2015 р. Справа № 876/8434/14

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Ліщинського А.М.,

суддів: Довгої О.І., Запотічного І.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в м.Львові апеляційні скарги Державної фінансової інспекції у Волинській області та Приватного акціонерного товариства «Рембудуправління-Вишків АТ» на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2014 року у справі за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Приватного акціонерного товариства «Рембудуправління-Вишків АТ», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації про стягнення коштів,-

В С Т А Н О В И Л А:

04.03.2014 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про стягнення коштів в розмірі 119 304, 89 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що Пунктом 5 вимоги №060-28/007 від 08.07.2013 року, котра винесена на підставі акту №060-28/007 від 08.07.2013 року, зобовязано Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації відобразити в обліку дебіторську заборгованість по розрахунках з підрядниками, яка фактично утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 264 142 грн. в тому числі приватному акціонерному товаристві «Рембудуправління-Вишків АТ» на загальну суму 119 304, 89 грн. Оскільки пункт 5 вимоги №060-28/007 від 08.07.2013 року не виконаний, позивач просив суд стягнути вартість завищених виконаних робіт на загальну суму 119 304, 89 грн.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2014 року адміністративний позову задоволено частково. Стягнуто з Приватного акціонерного товариства «Рембудуправління-Вишків АТ» (код ЄДРПОУ 08562708, Волинська область, місто Луцьк, вул. Заньковецької, 88) в дохід місцевого бюджету на розрахунковий рахунок №31416544700001 ГУ ДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач Місцевий бюджет міста Луцька, код 38009371, кошти за завищення вартості виконаних робіт в розмірі 14 148 (чотирнадцять тисяч сто сорок вісім) гривень 74 копійки. В решті позовних вимог відмовлено.

Позивач постанову оскаржив, не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права та є незаконною, просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги повністю.

В апеляційній скарзі покликається на те, що ревізією використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та соціально економічний розвиток окремих територій в ході проведення зустрічної звірки в ПрАТ встановлено ряд порушень чинного законодавства про проведенні ремонтно будівельних робіт про що відображено в акті від 08.07.2013 року №060-28/007.

Відповідач постанову оскаржив, не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права та є незаконною, просить оскаржувану постанову скасувати та закрити провадження у справі.

В апеляційній скарзі покликається на те, що порушення чинного законодавства про проведенні ремонтно будівельних робіт, які встановленні при проведенні ревізії не відповідають дійсним обставинам справи.

Особи які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не зявилися, хоча належним чином були повідомлені про місце та час розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з п.2 ч.1 ст. 197 КАС України.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційних скарг, вважає за необхідне їх відхилити з наступних підстав.

Задовольняючи частково позов суд першої інстанції виходив з того, що п.5 вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині встановлення завищення ПрАТ «Рембудуправління-Вишків АТ» вартості робіт по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного обєднання м. Луцька на 2 256, 16 грн. є законним.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Згідно ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.

Правильність вирішення справи відповідно до вимог ст.13 КАС України забезпечується системою: апеляційною та касаційною. Можливість апеляційного та касаційного оскарження судових рішень є принципом адміністративного судочинства, що спрямований на забезпечення прав осудності (законності та обґрунтованості) судових рішень.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, що позивачем за результатом планової ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації за період з 01.08.2011 року по 31.03.2013 року складено акт №060-28/007 від 08.07.2013 року. (а.с.6-16)

Відповідно до акту ревізії №060-28/007 від 08.07.2013 року, начальнику департаменту ЖКГ та будівництва Волинської ОДА була направлена вимога №03-060-13-15/4748 від 05.08.2013 року в пункті 5 якої зазначено відобразити в обліку дебіторську заборгованість по розрахунках з підрядниками, яка фактично утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 264 142 грн. в тому числі приватному акціонерному товаристві «Рембудуправління-Вишків АТ» на загальну суму 119 304, 89 грн., в тому числі: по будівництву загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Карпилівка Ківерцівського району Волинської області (друга і третя черги) 89 627, 15 грн., по капітальному ремонту центральної районної лікарні в смт. Локачі на 15 529 грн., по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного обєднання м. Луцька на 2 256, 16 грн. (а.с.46-50)

Листами від 06.09.2013 року №2710/6.1.4 та від 06.11.2013 року №3384/6.1.4 Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації повідомив позивача про часткове виконання пункту 5 вимоги №03-060-13-15/4748 від 05.08.2013 року щодо усунення виявлених ревізією порушень на суму 48 287, 39 грн. (а.с.51-53)

В частині відображення в обліку дебіторської заборгованості по розрахунках з підрядниками, яка фактично утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт ПрАТ «Рембудуправління-Вишків АТ» на загальну суму 119 304, 89 грн. Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації оскаржено пункт 5 вимоги до Волинського окружного адміністративного суду.

Згідно пунктів 8 та 10 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право: порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства, а також звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі №803/2637/13а позовні вимоги задоволені частково, скасовано пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині завищення Приватним акціонерним товариством «Рембудуправління-Вишків АТ» вартості робіт у сумі 105 156,15 грн. В частині вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 щодо завищення Приватним акціонерним товариством «Рембудуправління-Вишків АТ» вартості робіт у сумі 14 148, 74 грн. в позові відмовлено. (а.с.122-126)

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 квітня 2014 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі № 803/2637/13а залишено без змін. (а.с118-121)

Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Керуючись вищенаведеним колегія суддів погоджується з думкою суду першої інстанції про те, що суд відмовив позивачу у задоволенні позову в частині стягнення з Приватного акціонерного товариства «Рембудуправління-Вишків АТ» коштів за завищення вартості виконаних робіт у сумі 105 156, 15 грн.

Щодо решти позовних вимог, а саме в частині встановлення завищення ПрАТ «Рембудуправління-Вишків АТ» вартості робіт по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного обєднання м. Луцька на 2 256, 16 грн. на загальну суму 14 148, 74 грн. то колегія суддів вважає їх обґрунтованими.

Покликання апелянта, ПрАТ «Рембудуправління-Вишків АТ», про те що порушення чинного законодавства при проведенні ремонтно будівельних робіт, які встановленні при проведенні ревізії не відповідають дійсним обставинам справи є безпідставними, оскільки не підкріплено відповідними доказами, а саме наприклад не надано розцінки проектно-кошторисної документації розроблені проектним інститутом, які затверджено замовником і Прат «Рембудуправління-Вишків АТ».

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно з статтею 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Мотивація та докази, наведені у апеляційній скарзі, не дають адміністративному суду апеляційної інстанції підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію суду першої інстанції.

За таких обставин справи колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку вирішуючи даний публічно-правовий спір, правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм у оскаржуваному судовому рішенні належну правову оцінку, відтак подана апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія вважає, що доводи апеляційних скарг не являються суттєвими і не складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.

Керуючись статтями 160, 195, 197, 198 п.1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А:

Апеляційні скарги Державної фінансової інспекції у Волинській області та Приватного акціонерного товариства «Рембудуправління-Вишків АТ» залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2014 року у справі №803/413/14 без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя А.М.Ліщинський

Судді О.І.Довга

І.І.Запотічний