ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 червня 2015 р.справа № 266/1127/15-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 розглянувши апеляційну скаргу Приморського відділу Державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції на постанову Приморського районного суду м. Маріуполя від 24 квітня 2015 року у справі № 266/1127/15-а (головуючий І інстанції Пантелєєв Д.Г.) за позовом ОСОБА_2 до Приморського відділу Державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції, третя особа Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Маріуполя про визнання постанови незаконною, скасування постанови та поновлення виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В :
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 266/1127/15-а з апеляційною скаргою Приморського відділу Державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції на постанову Приморського районного суду м. Маріуполя від 24 квітня 2015 року.
Відповідно до вимог частини 2 статті 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, спірна постанова була проголошена судом першої інстанції 24.04.2015 року у відкритому судовому засіданні без участі сторін. У зв'язку з цим, передбачений ч. 2 ст. 186 КАС України десятиденний строк на подачу апеляційної скарги повинен обчислюватись з дня отримання копії постанови.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач копію постанови отримав 14.05.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення ( а.с. 18).
Таким чином, останнім днем апеляційного оскарження було 25 травня 2015 року.
Разом з тим, апеляційна скарга подана до суду першої інстанції скаржником 28 травня 2015 року ( а.с. 20), тобто з порушенням строку, передбаченого ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Доводи апелянта, що постанова суду першої інстанції була отримана управлінням 18.05.2015 року суддею-доповідачем не приймаються, оскільки матеріали справи містять належні докази отримання відповідачем копії постанови 14.05.2015 року, а саме рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Таким чином, підстави, зазначені апелянтом в апеляційній скарзі про поновлення строку апеляційного оскарження є неповажними.
За частиною 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для зазначення інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження.
Крім того, згідно зі ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України однією з вимог до апеляційної скарги зокрема є: додання документа про сплату судового збору.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви (0,06 розміру мінімальної заробітної плати).
Враховуючи, що станом на 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати складав 1218 грн., апелянтом при поданні апеляційної скарги повинний бути сплачений судовий збір в сумі 36, 54 грн.
Такий документ апелянтом не був наданий.
Одночасно в апеляційній скарзі відповідач просить відкрити апеляційне провадження без сплати судового збору, посилаючись на Закон України «Про виконавче провадження».
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється:
-за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством;
- за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України;
-за видачу судами документів;
-у разі ухвалення судового рішення, передбаченого цим Законом.
Пунктом 15 статті 5 Закону України «Про судовий збір» зазначено, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо спорів, повязаних з відчуженням земельних ділянок, інших обєктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач подає до суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 24.04.2015 року. Таким чином, апелянт не звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до статей 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання квитанції про сплату судового збору у розмірі 36, 54 грн. за наступними реквізитами: банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, код банку отримувача-834016, ОКПО - 37944338, розрахунковий рахунок 31211206781059, отримувач - Краматор. УК/м. Краматорськ/22030001 та зазначення інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Приморського відділу Державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції на постанову Приморського районного суду м. Маріуполя від 24 квітня 2015 року у справі № 266/1127/15-а - залишити без руху.
Встановити Приморському відділу Державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для зазначення інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження та подання квитанції про сплату судового збору у розмірі 36, 54 грн.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1