ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.06.2015 р. Справа№ 914/1199/15
За позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів
до відповідача: Жовківської міської ради, м. Жовква, Львівська область
про зобов'яння виконати рішення.
Суддя Коссак С.М.
при секретарі Куць М.Я.
Представники:
Від позивача: Оленюк С.Л. - представник за довіреністю № 13/08-531від 03.04.2015р.
Від відповідача: не з'явився.
На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Жовківської міської ради про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №66 р/к від 30 вересня 2014р.
Ухвалою від 14.04.2015 р. провадження у справі порушено, позовну заяву прийнято до розгляду, розгляд справи призначено на 05.05.2015р. Рух справи відображено в попередніх ухвалах суду.
Позовні вимоги обґрунтовано тим що, відповідачем допущено порушення законодавства про захист економічної конкуренції, про що Антимонопольним комітетом ухвалено рішення №66 р/к від 30 вересня 2014р.
В судовому засіданні 15.06.2015р. представник позивач позовні вимоги підтримує з підстав зазначених в позовній заяві. Просить суд зобов'язати відповідача виконати вимоги рішення адміністративної колегії, а саме встановити порядок розміщення зовнішньої реклами у м. Жовква з дотриманням пунктів 9,14, 16, 22, 31, 34, 36, 36, 37 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, що затверджені постанвою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року №2067.
В судове засіданні відповідач вкотре явку повноважного представника не забезпечив, про причини не явки суд не повідомив, хоч належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, відзив на позов та доказів виконання рішення адмінколегії №66 р/к від 30 вересня 2014р. не надав.
У судовому засіданні 15.06.2015р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Вислухавши представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд установив таке.
Рішенням адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №66 р/к від 30 вересня 2014р (надалі - Рішення) визнано, що відповідачем не дотримано порядку розміщення зовнішньої реклами у м. Жовква згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2010р. № 2067 (із змінами), що свідчить про порушення останнім законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене ч.1 ст. 15 та п.3 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді анти конкурентної дії органу місцевого самоврядування, яка може призвести до спотворення конкуренції.
Згаданим вище Рішенням зобов'язано Жовківську міську раду (виконавчий комітете) протягом трьох місяців з дня отримання рішення встановити порядок розміщення зовнішньої реклами у м. Жовква з дотриманням пунктів 9, 14, 16, 22, 31, 34, 35, 36, 37 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2003р. № 2067 (із змінами) (надалі-Типові правила).
У Рішенні роз'яснено можливість оскарження рішення Антимонопольного комітету.
Рішення та Типові правила були надіслані відповідачу листом від 30.09.2014р. вих.№13/08-1883 та зобов'язано відповідача виконати Рішення протягом трьох місяців з дня отримання Рішення (докази надіслання в матеріалах справи).
Зазначене Рішення та Типові правила отримано відповідачем 02.10.2014р.
Рішення Антимонопольного комітету не було оскаржено в судовому порядку.
В матеріалах справи відсутні докази оскарження Рішення та йог виконання.
При ухваленні рішення суд виходив з такого.
Відносини, які виникли між сторонами, регулюються положеннями Господарського кодексу України, Закону України "Про захист економічної конкуренції", Законом України "Про Антимонопольний комітет України",Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2003р. № 2067.
Згідно з частинами першою та шостою статті 40 Господарського кодексу України державний контроль за дотриманням антимонопольно-конкурентного законодавства, захист інтересів підприємців та споживачів від його порушень здійснюються Антимонопольним комітетом України відповідно до його повноважень, визначених законом. Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення у встановленому законом порядку розглядають справи про недобросовісну конкуренцію та інші справи щодо порушення антимонопольно-конкурентного законодавства, передбачені законом.
Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель. Антимонопольний комітет України і його територіальні відділення становлять систему органів Антимонопольного комітету України, яку очолює Голова Комітету. Рішення адміністративної колегії територіального відділення Антимонопольного комітету України приймається від імені територіального відділення Антимонопольного комітету України (згідно з положеннями статей 1, 6, 121 Закону України "Про Антимонопольний комітет України").
Відповідно до частин другої статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Судом встановлено, що Рішення разом з Типовими правилами отримано відповідачем 02.10.2014р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, долучене до матеріалів справи.
Як убачається з матеріалів справи, Рішенням зобов'язано Відповідача:
1) визнати, що не встановлення (до 31.05.2013р.) і затвердження Жовківською міською радою згідно рішення від 31.05.2013р.№221 Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Жовкві Львівської області без дотримання норм Типових правил розміщення зовнішньої реклами, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2003р. № 2067(із змінами) є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене ч.1 ст. 15 та п.3 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді анти конкурентної дії органу місцевого самоврядування, яка може призвести до спотворення конкуренції.
2) зобов'язати Жовківську міську раду в особі виконавчого комітету протягом трьох місяців з дня отримання рішення встановити порядок розміщення зовнішньої реклами у м. Жовква з дотриманням пунктів 9, 14, 16, 22, 31, 34, 35, 36, 37 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2003р. № 2067.
Отже, до предмету доказування у цій справі належать обставини, які дають змогу встановити, що відповідачем встановлено порядок розміщення зовнішньої реклами у м.Жовква з дотримання пунктів 9, 14, 16, 22, 31, 34, 35, 36, 37 Типових правил.
Відповідачем не подано належних та допустимих доказів повного виконання Рішення Антимонопольного комітету, щодо дотримання пунктів 9, 14, 16, 22, 31, 34, 35, 36, 37 Типових правил, а тому суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтовані, підтверджуються наявними матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Згідно з ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до частини першої, третьої статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору. Таким чином, оскільки судове рішення ухвалено на користь позивача, судовий збір потрібно покласти на відповідача.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 22, 33, 34, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задоволити повністю.
2. Зобов'язати Жовківську міську раду (80300, Львівська область, м. Жовква, пл.. Вічева, 1; ідентифікаційний код 04056248) виконати рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від30.09.2014р. №66 р/к, а саме: встановити порядок розміщення зовнішньої реклами у м. Жовква з дотриманням пунктів 9, 14, 16, 22, 31, 34, 35, 36, 37 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2003р. № 2067 (із змінами). Стягувач: Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (79005, місто Львів, вулиця І. Франка, будинок 61; ідентифікаційний код 20812013).
3. Стягнути з Жовківської міської ради (80300, Львівська область, м. Жовква, пл.. Вічева, 1; ідентифікаційний код 04056248) в доход Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУ ДКСУ у Личаківському районі м.Львова; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38007620; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; Код банку отримувача (МФО): 825014; Рахунок отримувача: 31215206783006; Код класифікації доходів бюджету: 22030001; Код ЄДРПОУ суду: 03499974) 1 218,00 грн. судового збору.
4. Накази видати відповідно до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 17.06.2015 р.
Суддя Коссак С.М.