Копія
Справа № 822/2232/15
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2015 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Матущак В.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання відмов протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про:
- визнання протиправними відмов і скасування рішень Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про повернення декларацій ОСОБА_1 про початок виконання будівельних робіт - будівництво зблокованих житлових будинків за адресами: Хмельницький район, с. Лісові Гринівці, вул. Висока 3а/3, вул. Висока 3а/4, вул. Висока 3а/5 без їх реєстрації;
- зобов'язання відповідача розглянути декларації ОСОБА_1 про початок виконання будівельних робіт - будівництво зблокованих житлових будинків за адресами: Хмельницький район, с. Лісові Гринівці, вул. Висока 3а/3, вул. Висока 3а/4, вул. Висока 3а/5 з наступною їх (декларацій) реєстрацією в єдиному реєстрі.
Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Нормами ст.106 КАС України визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч.2); до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (ч.3).
Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, оскільки позивач в позовній заяві заявляє вимоги про скасування рішень Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області, однак, до позовної заяви не додано оскаржуваних рішень.
Окрім того, позивачем додано до позовної заяви документ про сплату судового збору (квитанцію № 0.0.395346679.1 від 10.06.2015 року) на суму 73 грн. 08 коп., проте, відповідно до змісту позовних вимог, позивачем заявлено 2 немайнові вимоги. Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 146,16 грн. - за дві позовні вимоги немайнового характеру. При цьому, позивачем сплачено 73,08 грн. (квитанція № 0.0.395346679.1 від 10.06.2015 року), недоплата становить 73,08 грн. (146,16 грн. - 73,08 грн.).
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Слід зазначити, що у відповідності до довідки Вищого адміністративного суду України в контексті положень Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 №2, з позовних вимог, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2015 року встановлено у розмірі 1 218,00 грн..
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 24 червня 2015 року шляхом подання до позовної заяви рішень Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області, які оскаржує позивач та доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом №3674-VI на відповідні реквізити.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання відмов протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 24 червня 2015 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_2"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_2