Постанова № 45105632, 11.06.2015, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
11.06.2015
Номер справи
163/1336/15-п
Номер документу
45105632
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 163/1336/15-п

Провадження № 3/163/924/15

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2015 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Павлусь О.С.,

при секретарі Семенюк К.М.,

з участю Любомльського міжрайонного прокурора Грищенка Я.А.,

розглянувши направлені Любомльською міжрайонною прокуратурою матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, тренера Ратнівської дитячої спортивної школи, РНОКПП невідомий,

-за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, який наказом Ягодинської митниці Міндоходів України від 29.10.2013 року №299-о був переведений на посаду старшого інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Доманове», а наказом Ягодинської митниці від 12.08.2014 року №274-о звільнений з цієї посади за угодою сторін, в порушення абз.2 ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» після припинення діяльності, повязаної з виконанням функції держави, не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік до 01.04.2015 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Розділом ІІ Закону №3206-VI передбачено заходи, спрямовані на запобігання і протидію корупції, в тому числі, згідно із ст.12 Закону фінансовий контроль.

Частина 1 ст.12 Закону №3206-VI встановлює обовязок подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру і регулює порядок подання декларації.

Аналіз закону свідчить, що субєкти декларування, які звільнились чи припинили діяльність, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи(служби) декларацію за формою і в порядку, визначеними цим Законом. Тобто для звільненого субєкта встановлено обовязок подати декларацію за попередній рік до 01 квітня поточного року або при наявності певних обставин до 31 грудня.

Приміткою до ст.172-6 КУпАП вказано, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону №3206-VI.

Статтею 12 Закону України №3206-VI передбачені обовязки щодо фінансового контролю як щодо працюючих, так і звільнених субєктів декларування. Ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за порушення вимог фінансового контролю з метою протидії і запобігання корупції, тому системний аналіз зазначених норм свідчить, що субєктами відповідальності за неподання декларації є звільнені державні службовці, до яких відносився ОСОБА_1.

ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечив факт, що ним після звільнення за угодою сторін, не було подано декларацію про доходи за 2014 рік до 01.04.2015 року, а подано лише 06.05.2015 року. Свою вину визнав повністю, у вчиненому розкаявся.

Крім того, винність ОСОБА_1 у вчинені правопорушення повністю стверджена дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями правопорушника, копіями наказів Ягодинської митниці від 29.10.2013 року №299-о, та від 12.08.2014 року №274-о, посадовою Інструкцією старшого інспектора митниці, яким стверджено, що ОСОБА_1 перебував на державній службі і є субєктом відповідальності за корупційні діяння; копією опису документів особової справи ОСОБА_1.

Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України Про засади запобігання і протидії корупції тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справи, приходжу до висновку, що адміністративне стягнення відносно ОСОБА_1 слід застосувати у вигляді штрафу, а також стягнути судовий збір згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.

Штраф в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень підлягає стягненню на рахунок 31110106700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу адміністративні штрафи).

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С.