Справа № 459/1317/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" травня 2015 р. Червоноградський міський суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Кріль М.Д.
при секретарі Данилів О.І.
за участю: позивачки ОСОБА_1
представника позивачки ОСОБА_2
представника відповідача Сущак В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Червонограда Львівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області та зобовязання провести перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка в квітні 2015 року звернулася в суд з даним позовом, в заяві вказала, що з 29.04.2004 року вона одержувала пенсію за віком призначену у відповідності до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». До призначення даного виду пенсії та після призначення такої, вона працювала на посаді судді Червоноградського міського суду та була державним службовцем. З 01.04.2011 року вона була звільнена зі складу суддів у звязку з досягненням 65 років. На підставі поданої нею заяви відповідачу від 29.04.2011 року її було переведено на пенсію за віком як державного службовця. Її загальний страховий стаж становить 42 роки 04 місяці 14 днів, стаж державної служби 29 років 04 місяці 11 днів. 16.03.2015 вони звернулася з заявою до відповідача з проханням здійснити їй перерахунок пенсії з урахуванням довідки № 122 від 20.02.2015 року, так як при перерахунку пенсії їй були враховані довідки від 29.04.2011 року, однак їй було відмовлено. Вперше вона зверталася з даною вимогою 29.04.2011 року, однак їй було відмовлено. Просить визнати дії відповідача протиправними, зобовязати відповідача провести перерахунок її пенсії з врахуванням всіх видів оплати праці, починаючи з 29.04.2011 року.
В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали з підстав вказаних у позовній заяві, просить судовий збір з відповідача не стягувати.
Представник відповідача позов не визнала, вважає, що пенсія призначена відповідно до пенсійного законодавства. В запереченні вказала, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Крім того, ні в якому разі індексація не може бути складовою заробітної плати для визначення пенсії відповідно до ст. 37 ЗУ «Про Державну службу» оскільки індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотку.
Дослідивши докази суд встановив слідуюче.
Як вбачається з рішення від 20.03.2015 року управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1, остання одержувала з 29.09.2004 року пенсію за віком, призначену відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». З 29.04.2011 року її переведено на пенсію за віком як державного службовця за нормами ЗУ «Про державну службу» згідно заяви від 29.04.2011 року та пакету документів.
Розмір призначеної ОСОБА_1 пенсії обраховувався слідуючим чином: загальний стаж, обчислений станом на дату звільнення (01.04.2011 року) становить 42 років 04 місяці 14 днів, стаж державної служби 29 років 04 місяці 11 днів. Заробітна плата для розрахунку пенсії державного службовця складає: 3976 грн. + 1383,01 грн. (82980,83 грн.: 60 місяців) = 5359,01 грн. Пенсія обчислена в розмірі 90 % заробітної плати державного службовця: 5359,01 грн.* 90 % = 4823,11 грн. З урахуванням індексації в сумі 182,21 грн., загальний розмір пенсії за віком державного службовця ОСОБА_1 з 01.01.2015 року становить 5005,32 грн.
ОСОБА_1 звернулася з заявою від 16.03.2015 року до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії за віком державного службовця за даними довідки від 20.02.2015 року № 122 виданої Відділом планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області, форма якої затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 з включенням графи «Інші виплати», з урахуванням матеріалів пенсійної справи (особовий рахунок № 148897), на підставі норм чинного законодавства.
Згідно з ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У частині 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 даного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань входить до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат (матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати), з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Аналогічна правова позиція міститься в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року.
Як вбачається з довідки № 122 від 20.02.2015 року виданої Відділом планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарних місяців роботи, що подається для призначення відповідно до ЗУ «Про державну службу», виданої ОСОБА_1 про розмір надбавок, премії та інших виплат за період з 01.04.2005 року до 31.03.2011 року, на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 70, 138, 158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задоволити.
Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області провести перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1, включивши в суму середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії індексацію, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та додатковий посадовий оклад при наданні щорічної відпустки, які нею отримувалися до виходу на пенсію і з яких сплачувалися внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування).
Перерахунок пенсії ОСОБА_1 провести з 20.11.2014 року.
Судовий збір з відповідача не стягувати за клопотанням позивачки.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання в 10-денний строк апеляційної скарги з дня її проголошення.
Суддя: М. Д. Кріль