Справа №: 307/1815/15-п
Провадження № 3/307/384/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2015 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Мельник В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, вчинене
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканцем м. Тячів, вул. Жовтнева, №23, Тячівського району, Закарпатської області, передбачене ст.212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи завідувачем сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Тячівської районної державної адміністрації, на якого покладено обовязки щодо забезпечення режиму секретності в Тячівській РДА, який згідно ст.21 Закону України Про державну таємницю, пн.пн . 41, 42 Порядку № 939 відповідає за здійсненням заходів щодо забезпечення режиму секретності в установі та постійного контролю за їх додержанням.
В ході перевірки встановлено не вжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечення контролю за охороною державної таємниці,чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 п.6 ст. 212-2 КУпАП.
Зокрема, комісією СБУ виявлено, що у порушенні ч.6 ст.21 Закону України Про державну таємницю, пн. 40 Порядку № 939 призначення відповідальним РСО ОСОБА_1, здійснено без відповідного положення з Управлінням СБУ в Закарпатській області;
комісією встановлено, що в плані заходів щодо охорони державної таємниці в Тячівській РДА на 2014 рік відсутні відмітки про виконання планових заходів, що входять до покладених на РСО завдань, що свідчить про невиконання вимог ст. 31 Закону України Про державну таємницю пн. пн. 41, 42 Порядку № 939 щодо забезпечення режиму секретності в Тячівській РДА з боку відповідального РСО ОСОБА_1 в порушенні пн. пн. 42 (15), 117 Порядку № 939 комісією СБУ встановлено, щопротягом 2014-2015 років відповідальним РСО ОСОБА_1 відповідно до покладених завдань не здійснено навчання та перевірку знання вимог нормативних документів з питань охорони державної таємниці працівниками Тячівської РДА, діяльність яких повязана з державною таємницею. Водночас, встановлено відсутність відповідних довідок за результатами перевірки знань працівниками Тячівської РДА вимог нормативних документів з питань охорони державної таємниці.
комісією СБУ встановлено, на момент перевірки відповідальним РСО ОСОБА_1 не передано Т.в.о. голови Тячівської РДА (за підписом в журналі форми 31) комплект ключів від сейфа та дверей РСО, що є порушенням п 217 Порядку № 939 в порушення пн.220 Порядку № 939» в РСО Тячівської РДА відсутній списоквідповідальних осіб, які здають під охорону та знімають з охорони режимні приміщення із зразками їх підписів.
комісією СБУ встановлено, що в порушенні п.228 Порядку № 939, відповідальним РСО ОСОБА_1, разом з керівниками структурних підрозділів Тячівської РДА не розроблено інструкцію на випадок виникнення надзвичайної ситуації. в ході перевірки комісією встановлено, що у порушенні пн. пн. 734-739 Порядку № 939, відповідальним РСО ОСОБА_1, спільно із структурними підрозділами Тячівської РДА, не розроблено план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану. в порушення п.п.740, 741 Прядку№ 939 відповідальним РСО ОСОБА_1, разом з керівниками структурних підрозділів Тячівської РДА, не розроблені відповідні проекти описів та актів, у звязку із можливим настанням особливого періоду або введення правового режиму надзвичайного стану.Разом з цим, у звязку із відсутністю протягом 2014-2015 років плану заходів на особовий період в Тячівській РДА, не здійснювався відповідальний перегляд плану та зазначені у п.740 «Порядку №939» документи (опис секретних документів і справ, що підлягають здачі на архівне зберігання, акти про знищення матеріальних носіїв секретної інформації, що не мають практичної та культурної цінності, описи матеріальних носіїв секретної інформації, що підлягають вивезенню до місць евакуації.
комісією СБУ встановлено, що у порушення п.742 Порядку № 939 РСО Тячівської РДА не забезпечене достатньою кількістю мішків для пакування та транспортування матеріальних носіїв секретної інформації до місць евакуації, у період настання особливого періоду або введення правового режиму надзвичайного стану. в порушення п.50 Порядку №939, діюча номенклатура посад Тячівської РДА №08-05/59 ДСК від 01 липня 2013 року не відповідає визначеній формі додатку 4 Порядку № 939 Крім цього, комісією СБУ встановлено, що в порушення абзацу 10 п.50 «Порядку №939» після відповідного затвердження керівником установи вищевказаної номенклатури посад, другий примірник зазначеної номенклатури не був надісланий до органу СБУ, який здійснив її погодження, тобто в Управління СБ У в Закарпатській області. в ході розгляду комісією СБУ номенклатури секретних справ Тячівської РДА на 2015 рік встановлено, що у порушення п.349 «Порядку №939», номенклатура не відповідає формі (додатку) 50 Порядку № 939.Одночасно, комісією СБУ встановлено, що завершені номенклатурні справи Тячівської РДА відповідним чином не обліковані у журналі обліку журналів, карток і завершених провадженням справ (№16 ДСК від 04.01.2011 року) за формою згідно з додатком 41 Порядку № 939 .
комісією СБУ встановлено, що у порушення п. 353 «Порядку 939», наявну номенклатуру секретних справ Тячівської РДА на 2015 рік, не схвалено експертною комісією Тячівської РДА. в ході розгляду номенклатури секретних справ Тячівської РДА за 2014 рік комісією СБУ встановлено, відсутність в номенклатурі відміток про відкриття та закриття справ, а також підсумкових записів, що свідчить про невиконання вимог ст. 21 Закону України «Про державну таємницю», пн. пн. 41,42 Порядку № 939 щодо організації та ведення секретного діловодства з боку відповідального РСО ОСОБА_1 комісією СБУ під час розгляду секретних номенклатурних справ Тячівської РДАвстановлено відсутність карток видачі справ, які складаються за формою згідно з додатком 35 Порядку №939 , що є порушенням пн.пп. 361, 362 Порядку №939. Водночас, в номенклатурних справах Тячівської РДА, відсутні списки осіб Тячівської РДА, яким надано доступ до справ. За результатами перегляду наявних в РСО Тячівської РДА журналів обліку, комісією СБУ встановлено, відсутність відповідних підсумкових записів про закінчення року, а саме в Журналі обліку вхідних, віддрукованих і внутрішніх документів № 6 дск від 01.05.2005 року, що є порушенням п.п.248, 255 Порядку № 939.
Також, комісією СБУ встановлено, що в період з січня 2014 року по квітень 2015 року, у наявному журналі обліку матеріальних носіїв секретної інформації (далі - МНСІ), не зазначені дані про обіг наявних у Тячівській РДА МНСІ і додатків до них з часу їх отримання або складення до завершення виконання і доручення до справ, відправлення адресатові, знищення або перереєстрації, що свідчить про невиконання вимог ст. 21 Закону України Про державну таємницю та п.41 Порядку №939 щодо організації та ведення секретного діловодства з боку відповідального РСО ОСОБА_1
- комісією СБУ, встановлено, що в порушення ст.21 Закону України Про державну таємницю, п.п. 41,434, 435, 436 Порядку №939 у період з 01.01.2014 року по 01.05.2015 року в Тячівській РДА не здійснювалася річна та щоквартальна перевірка МНСІ, відповідні акти відсутні. Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину визнав, та пояснив що йому як молодому спеціалісту не надали методичних рекомендацій , не проводив семінари та навчання РСО. На цій посаді працює з 13 січня 2014 року. Винним себе визнає, розкаюється у вчиненому і обіцяє більше не вчиняти подібних правопорушень.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-2 ч.1 п.6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стверджується
протоколом про адміністративне правопорушення № 19 від 05 червня 2015 року, актом перевірки від 22 травня 2015 року.Обираючи адміністративне стягнення ОСОБА_1, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАп, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини. Вважаю за доцільне притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-2 ч.1 п.6 Кодексу про адміністративні правопорушення України призначити йому покарання у вигляді штрафу.
Тому керуючись ст. ст. 173, 283, КУпАп,
П О С Т А Н О В Л Я Ю:
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-2 ч.1 п. 6 Кодексу про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення 510 гривень штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України 36 грн. 54 коп. судового збору на розрахунковий рахунок 31218206700248, назва рахунку Тячівський район 22030001, код 38028923, банк - ГУДКУ в Закарпатській області, МФО 812016.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд на протязі 10 днів з дня її винесення.
Суддя Тячівського
районного суду: ОСОБА_2