Постанова № 45085605, 15.05.2015, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.05.2015
Номер справи
760/9363/15-п
Номер документу
45085605
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3-2910/15

у справі №760/9363/15-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходів і зборів Панькіна Д.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, фактично проживає: АДРЕСА_1 за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

13.05.2015 року в провадження Соломянського районного суду м. Києва надішли вказані вище матеріали.

Згідно протоколу від 01.04.2015 року №0245/10000/15, ОСОБА_2, який слідував до Москви рейсом WU06031 літаком авіакомпанії «WizzAir», 01.04.2015 о 14 год. 40 хв. при проходженні зони митного контролю у напрямку «Відліт» терміналу «А» міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою митного контролю проходження через «зелений коридор», здійснив переміщення товару, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України, - револьверу марки STALKER Cal.4.mm. 4.5" , ( НОМЕР_1) та 10 набоїв до нього, чим вчинив порушення митних правил передбачене ст. 471 МК України.

Безпосередній предмет порушення митних правил, - револьвер марки STALKER Cal.4.mm. 4.5" , ( НОМЕР_1) та 10 набоїв до нього, - вилучений органом доходів і зборів на підставі ст. 511 МК України.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не зявилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, за адресою, зазначеною в міжнародному поштовому відправленні.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник Київської міжрегіональної митниці в судовому засіданні підтримав викладені в протоколі обставини та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що зібраними у справі доказами повністю підтверджено факт вчинення порушення митних правил.

Заслухавши пояснення представника Київської міжрегіональної митниці, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя дійшла наступних висновків.

Згідно ч. 1 ст. 485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, предявлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Стаття 471 МК України передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ст. 366 МК України, митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється за двоканальною системою.

Згідно ч. 1 цієї статті, двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Відповідно до ч.4, ч.5 ст. 366 МК України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Закінчення «зеленого коридору» відповідно до п. 1.4 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затвердженими наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначається білою лінією.

Разом з цим відповідно ст.ст. 196, 197 МК України визначено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони чи обмеження.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 196 МК України, не можуть бути пропущені через митний кордон України:

1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом;

2) товари, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів (крім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також харчових продуктів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та в порядку, встановлених статтею 376 та частиною другою статті 378 цього Кодексу);

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 197 МК України, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Суддею встановлено, що гр. ОСОБА_2, який слідував до Москви рейсом WU06031 літаком авіакомпанії «WizzAir», 01.04.2015 о 14 год. 40 хв. при проходженні зони митного контролю у напрямку «Відліт» терміналу «А» міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів обравши формою митного контролю проходження через «зелений коридор», здійснив переміщення товару - револьверу марки STALKER Cal.4.mm. 4.5" , ( НОМЕР_1) та 10 набоїв до нього.

Згідно Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 р. №622, переміщення зброї через митний кордон України потребує дозвільних документів.

Таким чином ОСОБА_2 своїми діями порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 471 МК України.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими письмовим доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил, власними письмовими поясненнями від 01.04.2015, висновком експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів від 23.04.2015 №142005902-0277.

Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

З урахуванням обставин справи суддя вважає за необхідне притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на нього основне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а враховуючи, що переміщувані товари, підпадають під встановлені законодавством України заборони щодо переміщення через митний кордон України - додаткове стягнення у виді конфіскації предметів порушення митних правил.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 визнати винним у порушенні митних правил передбаченому статтею 471 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 грн.

Розяснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Соломянському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050.

Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу від 01.04.2015 року №0245/10000/15, а саме: револьвер марки STALKER Cal.4.mm. 4.5", (НОМЕР_1) у кількості 1 шт., набої до револьвера Cal.4.mm. 4.5" у кількості 5 шт., які зберігаються на складі Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, - конфіскувати.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова предявляється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: