ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2270/14265/11
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
29 лютого 2012 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 , перевіривши матеріали апеляційної скарги ВЧ А 0598 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом Старокостянтинівської ОДПІ до ВЧ А 0598 про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року позов Старокостянтинівської ОДПІ задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Разом із апеляційною скаргою відповідачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року. Відповідач посилався на недостатнє фінансування господарської діяльності при цьому, у підтвердження викладених у клопотанні обставин, доказів не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Надавши оцінку обставинам викладеним у клопотанні про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, суд дійшов до висновку, що дане клопотання задоволенню не підлягає.
Перевіривши додержання апелянтом вимог статей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС) України, суд дійшов до висновку про необхідність залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір", що набув чинності з 01.01.2011 року.
Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
У свою чергу за подання адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
З огляду на матеріали справи, предметом спору є стягнення заборгованості по по податковому боргу.
При визначенні розміру судового збору належить прийняти до уваги, що окремі рішення, прийняті субєктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобовязань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Виходячи з викладеного, відповідачу належить сплатити судовий збір у розмірі визначеному п. 3 ч. 2 Закону України "Про судовий збір", а саме в розмірі 50 відсотків ставки, обчислюваної з оспорюваної суми, що визначена в рішенні про застосування фінансових санкцій, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати. А тому, належний розмір судового збору становить - 107 грн. 30 коп.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням апелянту строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч.1 ст. 88, ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. У задоволення клопотання ВЧ А 0598 про відстрочення слати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.
2. Апеляційну скаргу ВЧ А 0598 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом Старокостянтинівської ОДПІ до ВЧ А 0598 про стягнення податкового боргу, - залишити без руху.
3. Запропонувати ВЧ А 0598 в строк до 30 березня 2012 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідач ОСОБА_1