ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2270/9684/11
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
23 листопада 2011 року м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до відділу державної виконавчої служби Волочиського районного управління юстиції Хмельницької області про визнання незаконною та скасування постанови ВП № 27702341 від 20.07.2011, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишено без задоволення.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання апелянтом вимог статтей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС) України, дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 89 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із апеляційною скаргою повинна сплатити судовий збір, докази про сплату якого додаються до апеляційної скарги ( ч. 6 ст. 187 цього Кодексу).
Відповідно до п. 1 ч. 3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України, до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита.
Порядок сплати державного мита регулюється ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" № 7-93 від 21.01.1993 року.
Відповідно до ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" №7-93 від 21.01.1993 року, яка має найменування "Порядок сплати державного мита", державне мито сплачується готівкою, митними марками і шляхом перерахувань з рахунку платника в кредитній установі; порядок сплати державного мита встановлюється Міністерством фінансів України.
Аналіз вищезазначених норм права свідчить про те, що законом будь-які пільги при сплаті судового збору при зверненні до апеляційного адміністративного суду взагалі не передбачені так, як в п.1 ч. 3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України міститься посилання лише на порядок, встановлений законодавством для державного мита, а цей порядок регулюється ст. 7 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" №7-93 від 21.01.1993 року і ця стаття Декрету ніяких пільг не передбачає.
До того ж, вичерпний перелік осіб, які мають пільги зі сплати державного мита міститься у статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", змістом якої жодних пільг апелянту при поданні апеляційної скарги не передбачено.
Так, відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", розмір судового збору із апеляційних скарг на рішення судів становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Судовий збір за подання апеляційної скарги має справлятись за наступними реквізитами: Одержувач: Державний бюджет м. Вінниці 2209200, Банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області, МФО банку 802015, р/р 31114095700002, ЄДРПОУ 34701167.
Апелянт доказів оплати судового збору апеляційному суду не надав.
Наведене дає суду можливість стверджувати, що апелянт не надав доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги в повному обсязі та у встановленому законом порядку, що є порушенням ч. 6 ст. 187 КАС України.
Згідно з частиною пятою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням апелянту строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 5 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до відділу державної виконавчої служби Волочиського районного управління юстиції Хмельницької області про визнання незаконною та скасування постанови ВП № 27702341 від 20.07.2011, - залишити без руху.
2. Запропонувати апелянту в строк до 09 грудня 2011 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідачОСОБА_1