ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 6-39/11/2209
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
18 квітня 2013 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 , перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації на ухвалу Красилівського районного суду Хмельницької області від 11 листопада 2011 року за заявою Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адмінністрації про відстрочення виконання рішення суду по справі №2-а-76/11 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації про перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до ухвали Красилівського районного суду Хмельницької області від 11 листопада 2011 року відмовлено у задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення суду справі №2-а-76/11.
Не погоджуючись із судовим рішенням, Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адмінністрації оскаржило його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, вважаю, що апеляційну скаргу належить залишити без руху, з наступних підстав.
За правилами частини 6 статті 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Апелянтом не надано доказів сплати судового збору за апеляційне оскарження судового рішення у встановленому законом розмірі та порядку, як і не надано доказів наявності пільг щодо такої сплати.
В адміністративному судочинстві при сплаті судового збору застосовуються пільги, надані на підставі статті 5 Закону України "Про судовий збір". Цим Законом встановлюються категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору, та види справ, у яких особи звільнялись від сплати судового збору.
У відповідності до пункту 20 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Перелік підстав, які передбачають звільнення органи праці та соціального захисту населення від сплати судового збору чітко визначений Законом України "Про судовий збір", в інших же випадках, зокрема при пред'явлені позову до відділу державної виконавчої служби Деражнянського районного управління юстиції у Хмельницькій області, питання про сплату цими органами державного мита або про розподіл цих витрат між сторонами вирішуються на загальних підставах.
В даному випадку орган праці та соціального захисту населення звертається із заявою про відстрочення виконання рішення суду по справі №2-а-76/11 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації про перерахунок пенсії, яке перебуває на виконанні в Підрозділі примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області.
Розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп.
Так, підпунктами 3.1.1, 3.1.2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року, встановлено, що за подання адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно пункту 3.2 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Належними ж реквізитами для сплати судового збору є:
ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
розрахунковий рахунок 31212206781002
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків шляхом направлення на адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації на ухвалу Красилівського районного суду Хмельницької області від 11 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації про перерахунок пенсії, - залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу в строк до 14 травня 2013 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідачОСОБА_1