ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2011 року Справа № 2а-5468/10/2370
03.11.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Трофімової Л.В.,
при секретарі Солосі О.В.,
за участю представників: позивача ОСОБА_1 за довіреністю; відповідача ОСОБА_2 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ :
ДПІ м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Позивач стверджував, що за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за рішенням від 14.06.2010 р. № НОМЕР_1, до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 15 024 грн. 75 коп.
Оскільки зазначені фінансові санкції відповідачем не сплачено, позивач просив стягнути їх у судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник позивача проти позову заперечував, зокрема зазначив, що спірне рішення прийнято з порушенням вимог законодавства та на підставі необґрунтованого акту перевірки.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ФОП ОСОБА_3 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Черкаської міської ради 31.03.2008р.
Законом, що визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (надалі за текстом - «Закон №265/95-ВР»).
04.06.2010р. відповідно до вимог Закону № 265/95-ВР посадовими особами ДПА в Черкаській області було проведено перевірку кафе, розташованого по вул. Хрещатик, 251, м. Черкаси, в якому здійснює підприємницьку діяльність відповідач.
За результатами перевірки складено акт від 04.06.2010 р. за № 003266. Згідно даних зазначеного акта при здійсненні перевірки встановлено факти: не проведення через реєстратор розрахункових операцій розрахункової операції та невидача розрахункового документа (чека) по даній операції, чим порушено пункти 1,2 статті 3 Закону № 265/95-ВР; невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за порушення вимог Закону № 265/95-ВР встановлена розділом V цього Закону, зокрема, відповідно до пунктів першого та четвертого статті 17 (що діяла в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно статті 22 (що була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) Закону № 265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Виходячи із зазначених норм Закону № 265/95-ВР та на підставі даних акта перевірки 04.06.2010 р. за № 003266, позивачем 14 червня 2010 р. прийнято рішення №0000732303 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 15 024 грн. 75 коп.
Враховуючи твердження відповідача про те, що спірне рішення прийнято з порушенням вимог чинного законодавства, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
У цьому контексті суд звертає увагу, що постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 12.08.2010р. у справі 2а-3374/10/2370 за позовом ФОП ОСОБА_3 до ДПІ у м. Черкаси, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ФОП ОСОБА_4, третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору старших державних податкових ревізорів-інспекторів державної податкової адміністрації в Черкаській області ОСОБА_5 та ОСОБА_6, про визнання дій щодо проведення перевірки та складання акту неправомірними, визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 14.06.2010 р. № НОМЕР_1 у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2010р. зазначену постанову Черкаського окружного адміністративного суду залишено без змін. З огляду на викладене, суд не приймає як допустимий доказ обгрунтування відповідача у спорі про стягнення штрафних (фінансових) санкцій за узгодженим зобовязанням за наслідками судового розгляду на підставі рішення, що набрало законної сили.
Згідно статті 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
За таких обставин, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»(що була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) стягнення застосованих до відповідача і не сплачених ним в добровільному порядку фінансових санкцій та знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 86, 89, 94, 159, 160, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (18000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь державної податкової інспекції у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 34503595) штрафні (фінансові) санкції у сумі 15 024 (пятнадцять тисяч двадцять чотири) грн. 75 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова складена в повному обсязі 8 листопада 2011р.
Суддя Л.В.Трофімова