У Х В А Л А
Справа № 569/3692/15-к
04 червня 2015 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Наумов С.В., розглянувши клопотання старшого прокурора прокуратури м. Рівне ОСОБА_1 про призначення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності державної установи Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради,-
В С Т А Н О В И В:
Старший прокурор прокуратури м. Рівне ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з клопотанням про призначення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державної установи Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що прокуратурою міста здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування СВ Рівненського МВ УМВС України в області у кримінальному провадженні № 42014180010000118 за фактом службової недбалості допущеної службовими особами Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2013-2014 років Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради укладено лише 5 договорів про пайову участь, однак, з початку 2013 року по даний час Управлінням містобудування та архітектури надано 233 містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок на території міста Рівне. Крім того, перевіркою встановлено, що за період 2013-2014 років завершеними та готовими до експлуатації на території міста Рівне (відповідно до декларацій про готовність обєкта експлуатації) є 26 багатоквартирних житлових будинків. Відповідно до пп.1, п.1.4 Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури міста Рівне, затвердженого рішенням Рівненської міської ради № 2703 від 27.12.2012, граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста для будівництва житла не може перевищувати 1,5% від загальної кошторисної вартості будівництва обєкта. Однак, із замовниками будівництва вказаних 26 обєктів договори про пайову участь не укладено, що призвело до ненадходження коштів до місцевого бюджету на загальну суму 5 310,7 тис. грн.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 2 ст. 367 КК України службова недбалість допущена службовими особами Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
Обґрунтування у необхідності проведення ревізії: з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожен хто вчинив кримінальне правопорушення був притягнутий до кримінальної відповідальності в міру своєї вини, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності державного установи Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради під час якої особа, яка володіє спеціальними знаннями перевірить факти надходження коштів від укладених договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Рівне, фактів несплати коштів пайової участі замовниками будівництва на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Рівне.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив суд його задовольнити та призначити виїзну позапланову документальну ревізію в період з 15.06.2015р. по 25.06.2015р.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Згідно Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», а саме ст. 11 «Проведення ревізій органами державного фінансового контролю»: «позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення.Окрім того, згідно цього ж Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до п. 4 ст. 40 КПК України, слідчий уповноважений: - «призначити ревізії та перевірки у порядку визначеному законом».
Зважаючи на вищевикладене, з метою швидкого, повного неупередженого розслідування і судового розгляду всіх обставин даного кримінального провадження, враховуючи те, що виникла необхідність в проведенні позапланової документальної перевірки фінансово-господарської діяльності державної установи Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 04057758), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Лермонтова, 6, за період з 01.01.2013 по 01.10.2014, з використанням матеріалів кримінального провадження № 42014180010000118.
Керуючись ст.ст. 2, 40, 92, 93 КПК України, п. 6.5 указу Президента України № 499/2011 від 23.04.2011 року «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України», ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» N 5463-VI від 16.10.2012, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Рівненській області в період з 15.06.2015р. по 25.06.2015р. провести виїзну позапланову документальну ревізію окремих питань фінансово - господарської діяльності державної установи Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 04057758), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Лермонтова, 6, за період з 01.01.2013р. по 01.10.2014р., з використанням матеріалів кримінального провадження № 42014180010000118.
При проведенні документальної ревізії необхідно дослідити та надати відповіді на наступні питання:
1. Визначити субєктів коло субєктів господарювання (замовників будівництва) якими сплачувались протягом звітного періоду кошти про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Рівне.
2. Перевірити повноту надходження коштів від укладених договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Рівне ? При цьому, визначити обсяги зазначених коштів.
3. Визначити наявність фактів несплати коштів пайової участі замовниками будівництва на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Рівне, при наявності таких фактів встановити причини.
4. Встановити наявність підтверджуючих документів про надходження коштів від укладених договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Рівне.
5. У разі виявлення порушень, визначити коло відповідальних службових осіб.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду С.В. Наумов