ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-1365/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Лемеха Л.Я .
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1 (дов. №89/10-0 від 06.06.2008 р.)
відповідача - не з'явився
розглянувши у судовому засіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом ДПІ у Галицькому районі м. Львова до Державного комунального підприємства "Фармація" про стягнення до бюджету коштів, -
в с т а н о в и в :
ДПІ у Галицькому районі м. Львова звернулася з адміністративним позовом в Львівський окружний адміністративний суд до Державного комунального підприємства "Формація", просить стягнути з відповідача до бюджету кошти в розмірі 567,43 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги законодавства щодо сплати самостійно задекларованих сум по податку на додану вартість, земельному та коммунальному податках.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задоволити повністю.
Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши думку представника позивача, з'ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним..
Спірні правовідносини, які склались між позивачем та відповідачем регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" та Законом України "Про систему оподаткування".
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни, а відповідно до ст.20 даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Як встановлено судом, ДКП "Фармація" були подані декларації з податку на додану вартість, податковий розрахунок земельного податку та податковий розрахунок комунальног податку, які не сплачено.
Відповідно до декларації з податку на додану вартість відповідач зобов'язаний сплатити 459,00 грн.; декларації земельного податку - 56,97 грн.; декларації коммунального податку - 50,80 грн.
Виникнення податкового боргу підтверджується актами та розрахунками про порушення податкового законодавства №237/15-2 від 31.03.2008 р., №1187 від 12.12.2007 р. (податкові повідомлення-рішення №0003481521/0 від 09.04.2008 р., №0016641531/0 від 12.12 2007 р.)
Відповідно до положень п.п. 5.2.1. п.5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту (процедура адміністративного оскарження).
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платник податків самостійно визначає черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань заперечення боргу.
ДПІ у Галицькому районі м. Львова керуючись п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" відповідачу було надіслано рекомендованим листом першу податкову вимогу від 04.12.2007 №1/1736, та другу податкову вимогу від 08.04.2008 № 2/511 про факт узгодження податкового боргу та виникнення права податкової застави на активи та вимогою термінової сплати сум податкового боргу.
Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідачем суду доказів в підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом не представлено, не надано доказів в спростування вимог позивача, а тому суд приходить до висновку, що останній позов визнав .
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного комунального підприємства "Фармація" (ЄДРПОУ - 26256622) на користь державного бюджету заборгованість в розмірі 567 грн. 43 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Брильовський Р.М.
Повний текст постанови виготовлено 25.03.2009 р.