Постанова № 4494712, 12.08.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2009
Номер справи
2а-5061/08/1370
Номер документу
4494712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-5061/08/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2009 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника прокуратури Гурська Н.А., представника позивача Кріль А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокуратури Шевченківського району м.Львова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій до державного бюджету в розмірі 1700,00 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

Прокуратура Шевченківського району м.Львова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області   звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з ПП ОСОБА_1   фінансових санкцій   до державного бюджету в розмірі 1700,00   грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем допущено порушення законодавства про автомобільний трнаспорт, вдповідальність за яке передбачено статтею 60 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”: надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів передбачених ст.ст. 39, 48 цього Закону, а саме: не оформлена ліцензійна картка, що підтверджується Актом НОМЕР_1. Т.в.о начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн., про що винесено постанову НОМЕР_2 від 26.08.2008 року про застосування фінансових санкцій.

Представник прокуратури та представник позивача та в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, просять позов задовольнити.

Відповідач до суду не з'явився, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення. Заперечень на позов не подав.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 71 Кодексу адмінстративного судочинства України.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 12 серпня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України “Про автомобільний транспорт” від 05 квітня 2001 року № 2344-III із змінами і доповненнями (надалі - Закон № 2344).

Як встановлено судом, 08.08.2008 року державним інспектором Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області   проведено перевірку транспортного засобу: марка МАЗ, номерний знак НОМЕР_3, серія і номер свідоцтва про реєстрацію ВСС НОМЕР_4, водій ОСОБА_2, номер дорожнього листа № б/н від 01.08.08р., що належить ФОП ОСОБА_1, АДРЕСА_1, під час перевірки виявлено порушення: водій не пройшов передрейсовий медичний огляд та відсутня ліцензійна картка, про що складено Акт НОМЕР_1 про проведення перевірки додержання вимог законодавтсва про автомобільний транспорт під час виконання відповідачем перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до ст. 121 Конституції України та п.2 ст.5, ст. 361 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладено обов'язок представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених, законом.

Статтею 39 Закону № 2344 визначається перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, а саме: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 3 ст. 60 Закону № 2344 відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно вимог п.п. 27, 29 Порядку здійснення державного контролю керівник органу державного контролю, 26 серпня 2008 року прийняв постанову НОМЕР_2 про застосування до перевізника фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Постанова про їх застосування згідно п. 32 Порядку до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом десяти днів після її винесення відповідачем не оскаржувалась, у передбачений законодавством строк сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Доказів оплати боргу чи заперечень на позов відповідач суду не представив, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем і підлягають до задоволення в повному обсязі, і тому слід стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адмінстративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (ЗКПО 22406168, УДК у Львівській області, МФО 825014, р/р 31117106700005, код платежу 21081100) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 19.08.2009 року.

Суддя /підпис/ Шинкар Т.І.

З оригіналом згідно

Суддя Шинкар Т.І.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-5061/08/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини постанови)

12 серпня 2009 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

при секретарі - Фейдаш Х.М.,

за участю представника прокуратури Гурська Н.А., представника позивача Кріль А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокуратури Шевченківського району м.Львова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій до державного бюджету в розмірі 1700,00 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

При розгляді справи суд вважає за необхідне у відповідності до вимог ч. 3 ст. 160 КАС України відкласти складення повного тексту постанови суду на п”ять днів з дня закінчення розгляду справи, проголосивши вступну і резолютивну частину постанови. З мотивувальною частиною постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитися 19.08.2009 року.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адмінстративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (ЗКПО 22406168, УДК у Львівській області, МФО 825014, р/р 31117106700005, код платежу 21081100) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Шинкар Т.І.