Ухвала суду № 44939365, 09.06.2015, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
09.06.2015
Номер справи
539/595/14-а
Номер документу
44939365
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №539/595/14-а

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.06.2015 Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області

В складі: головуючого судді - Гудкова С. В.

при секретарі Яценко Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни клопотання ОСОБА_1 про накладення на тимчасово виконуючої обов"язки сільського голови ОСОБА_2 штрафу в порядку ст.267 КАС України, у зв"язку з невиконанням рішення суду , -

В С Т А Н О В И В :

До Лубенського міськрайонного суду Полтавської області надійшло клопотання ОСОБА_1, про накладення на тимчасово виконуючої обов"язки сільського голови ОСОБА_2 штрафу в порядку ст.267 КАС України, у зв"язку з невиконанням рішення суду . Клопотання мотивоване тим, що судом розглядається звіт твп ОСОБА_3 сільського голови про виконання судового рішення від 25.06.2014 року про поновлення ОСОБА_1 на роботі та стягнення заробітку за час вимушеного прогулу. Протягом року твп ОСОБА_3 сільського голови без поважних причин не виконує рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу, а тому, на думку заявниці є підстави для накладення на ОСОБА_2 штрафу в розмірі 20 мінімальних заробітних плат.

В судовому засіданні тимчасово виконуюча обов"язки сільського голови ОСОБА_2 прохала відмовити в задоволені клопотання про накладення на неї штрафу, оскільки вважає, що вона в межах своїх повноважень вжила всі необхідні заходи з метою виконання рішення суду в частини поновлення ОСОБА_1 на роботі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в клопотанні ОСОБА_1 про накладення на тимчасово виконуючої обов"язки сільського голови ОСОБА_2 штрафу, у зв"язку з невиконанням рішення суду, слід відмовити, виходячи з наступних підстав.

Постановою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 25.06.2014 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.09.2014 року, позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району, Виконавчого комітету ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району, тимчасово виконуючого обовязки голови ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району ОСОБА_2 про визнання дій незаконними, скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задоволено частково: визнано незаконним та скасовано п. 3 розпорядження т.в.п. голови ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району ОСОБА_2 № 07-к від 14.01.2014 року про звільнення з займаної посади заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу ОСОБА_1 з 14.01.2014 року; поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу з 14.01.2014 року; Стягнуто з Виконавчого комітету ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району на користь ОСОБА_1 16 456 грн 00 коп. середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 14.01.2014 року по 24.06.2014 року.

На час розгляду заяви позивача зазначені рішення судів першої та апеляційної інстанцій є чинними і в установленому законом порядку не скасовані та не змінені.

ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про зобовязання ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району Полтавської області, виконкому ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району Полтавської області та тимчасово виконуючої обовязки голови ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району Полтавської області ОСОБА_2 подати до суду звіт про виконання постанови Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 25.06.2014 року.

12.05.2015 року ухвалою суду ОСОБА_3 сільську раду, виконком ОСОБА_3 сільської ради , тимчасово виконуючої обовязки голови ОСОБА_3 сільської ради було зобов"язано надати такий звіт. Вищезазначений звіт до суду надійшов своєчасно, але фактично залишилось не виконаним рішення суду від 25.06.2014 року в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі.

Частиною 3 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Статтею 1 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" встановлено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Згідно статті 3 цього Закону посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою;

виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою;

посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Частиною 1 статті 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" встановлено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється:

на посаду сільського, селищного, міського голови в порядку, встановленому Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні";

на посаду голови та заступників голови районної, районної у місті, обласної ради, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету обласної, Київської та Севастопольської міських рад шляхом обрання відповідною радою;

на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради шляхом затвердження відповідною радою;

на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

За наведеними критеріями заступник сільського голови відноситься до посадової особи місцевого самоврядування, а відповідно до змісту статті 3, частини 1 статті 10 цього Закону така посада є виборною, оскільки затверджується радою.

Таким чином, посада заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради є виборною посадою, на яку особа затверджується відповідною радою.

Отже, рішення про поновлення на посаді заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради має прийматися шляхом затвердження відповідною радою, у даному випадку ОСОБА_3 сільською радою.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. В постанові Полтавського окружного адміністративного суду від 16.12.2014 року та ухвалі Харківського апеляційного адміністративного суду від 11.03.2015 року встановлені наступні обставини .

Так, рішенням чергової 49 сесії 6 скликання ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району від 30.01.2014 затверджено структуру граничної штатної чисельності апарату управління виконавчого комітету ОСОБА_3 сільської ради на 2014 рік та затверджено штатний розпис апарату управління виконавчого комітету ОСОБА_3 сільської ради на 2014 рік, згідно якого посада заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу відсутня .

Відповідно до пункту 5 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради.

За приписами пункту 5 частини 1 статті 26 цього Закону виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання.

Таким чином, сільський голова у межах своїх повноважень, вносить пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання, натомість, вирішення вказаних питань відноситься виключно до повноважень сільської ради на її пленарних засіданнях.

Як вбачається з протоколу продовженої чергової 51 сесії 6 скликання ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району від 01.08.2014 головуюча сесії ОСОБА_2 запропонувала на виконання постанови Лубенського міськрайонного суду по справі № 539/595/14-а від 25.06.2014 ввести до штатного розпису апарату управління виконавчого комітету посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу та головному бухгалтеру виконавчого комітету зробити відповідні зміни до штатного розпису у відповідності до чинного законодавства, а також запропонувала негайно поновити ОСОБА_1 на посаді заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу з 14.01.2014 року, однак, рішення сесією не прийнято . Також, після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження, позивачем видано розпорядження № 123 від 04.11.2014 "Про скликання позачергової 53 сесії 6 скликання" на 07.11.2014, на розгляд якої винесено питання про розгляд постанови, та у зв'язку з відсутністю кворуму на призначеному засіданні сесії 07.11.2014 т.в.о. сільського голови ОСОБА_2 прийнято розпорядження № 125 "Про повторне скликання позачергової 53 сесії 6 скликання", відповідно до якого засідання позачергової 53 сесії 6 скликання призначено на 13.11.2014 р.

Як вбачається з протоколу позачергової 53 сесії 6 скликання ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району від 13.11.2014, позивач повторно пропонував ввести до штатного розпису апарату управління виконавчого комітету посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу та головному бухгалтеру виконавчого комітету зробити відповідні зміни до штатного розпису у відповідності до чинного законодавства, а також негайно поновити ОСОБА_1 на посаді заступника сільського голови з питань діяльності виконавчого органу з 14.01.2014. Однак, рішення з цих питань сільською радою не прийнято.

Таким чином, позивач в межах повноважень, встановлених законодавством України, вживав необхідних заходів з метою виконання судового рішення, проте, судове рішення не виконано боржником ОСОБА_3 сільською радою Лубенського району Полтавської області через обставини, що не залежали від позивача.

Враховуючи вищевикладені обставини, які встановленні у рішеннях судів, суд вважає, що не має підстав для накладення штрафу на тимчасово виконуючої обовязки голови ОСОБА_3 сільської ради Лубенського району Полтавської області ОСОБА_2

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 267 КАС, -

УХ В А Л И В:

В клопотанні ОСОБА_1 про накладення на тимчасово виконуючої обов"язки сільського голови ОСОБА_2 штрафу в порядку ст.267 КАС України, у зв"язку з невиконанням рішення суду - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом п"яти днів з дня її проголошення.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду ОСОБА_4 С. В.