Справа № 304/380/15-а
Провадження № 2-а/304/9/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2015 року м. Перечин
Перечинський районний суд Закарпатської області у складі:
головуючого - судді Ганька І. І.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом прокурора Перечинського району в інтересах держави в особі Управління соціального захисту населення Перечинської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів соціальної допомоги, -
В С Т А Н О В И В :
соцзахисту населення повідомило відповідача про припинення виплати соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї, а також відповідно до п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, визначено обсяг надміру сплачених їй коштів з моменту їх нарахування, а саме з січня по червень 2014 року у розмірі 56 392,56 грн. Оскільки станом на березень 2015 року з відповідачки примусово стягнуто на рахунок Управління соціального захисту населення Перечинської РДА кошти у сумі 11 871,62 грн., тому просить позов задовольнити та стягнути з неї решту суми надміру виплачених коштів соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї в розмірі 44 520,94 грн.
У судове засідання прокурор та представник позивача не з'явилися, однак подали заяву, у якій просять розглянути справу без їх участі у порядку письмового провадження, заявлені вимоги підтримали у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання також не зявилася, подала заяву про розгляд справи у її відсутності у порядку письмового провадження, позов визнала.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Як встановлено у судовому засіданні, 21 січня 2014 року відповідач ОСОБА_1 звернулася із заявою до Управління праці та соціального захисту населення Перечинської РДА щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, до якої приєднала пакет документів: декларацію про доходи, довідку про склад сімї, а також довідку про доходи чоловіка та копію його трудової книжки, згідно яких її чоловік ОСОБА_2 працевлаштований у ФГ «Тріумф» підсобним працівником та за період жовтня-грудня 2013 року одержав заробітну плату в розмірі 5 390 грн. (а. с. 6-20).
Також встановлено, що на підставі вказаної заяви № 182 від 21 січня 2014 року відповідачу була надана соціальна допомога, яку вона отримувала протягом 6 місяців із січня по червень 2014 року на суму 56 392,56 грн. (а. с. 25).
Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01 червня 2000 року порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України та врегульовано Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженим Постановою КМУ № 250 від 24 лютого 2003 року (далі Порядок).
Відповідно до пункту 2 Порядку, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.
Згідно пункту 25 вказаного Порядку у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до п. 10 Порядку соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).
Так, у поданій відповідачкою заяві від 21 січня 2014 року вона зобов'язувалась повідомити орган праці та соціального захисту населення про всі обставини, які мають значення для виплати допомоги, однак, всупереч цьому надала недостовірні відомості, а саме не повідомила про те, що її чоловік ОСОБА_2 08 січня 2014 року звільнений з роботи на підставі ст. 36 п. 2 КЗпП України у звязку із закінченням строку трудового договору (а. с. 21).
Внаслідок приховування відповідачкою ОСОБА_1 вищезазначених обставин Управлінням виплачено надміру суми державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, а саме 56 392,56 грн. за період з 01 січня по 30 червня 2014 року, з яких станом на 20 березня 2015 року позивачем вже утримано 11 871,62 грн., а тому до стягнення підлягає 44 520,94 грн. (а. с. 24, 25).
Відповідно до пункту 28 Порядку, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення у разі неповернення таких коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Як вбачається з повідомлення про припинення надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям від 06 лютого 2015 року, відповідача повідомлено про припинення виплати такої соціальної допомоги та зобовязано повернути суму переплати на рахунок Управління до 01 квітня 2015 року (а. с. 22, 23).
Отже, з врахуванням вищенаведеного, а також того, що вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами, кошти відповідачем у добровільному порядку не повернуті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01 червня 2000 року, Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою КМУ № 250 від 24 лютого 2003 року, ст. ст. 17, 71, 86, 159-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Перечинської районної державної адміністрації Закарпатської області (МФО 812016, ЄДРПОУ 03192862, р/р 35414026004128 в ГУДКСУ в Закарпатській області) надміру виплачену суму державної соціальної допомоги в розмірі 44 520 (сорок чотири тисячі пятсот двадцять) гривень 94 коп.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Головуючий:ОСОБА_3