Ухвала суду № 44897991, 12.06.2015, Приморський районний суд м. Маріуполя

Дата ухвалення
12.06.2015
Номер справи
266/1969/15-к
Номер документу
44897991
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 266/1969/15-к

Провадженя№ 1-кс/266/305/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2015 року м. Маріуполь

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, за участю прокурора Федоровського Л.І., розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання та протидії корупції прокурату Донецької області ОСОБА_2 про дозвіл на проведення позапланової перевірки, -

ВСТАНОВИВ:

11.06.2015 року прокурор відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання та протидії корупції прокурату Донецької області ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді із клопотанням, у якому просив дати дозвіл Управлінню Укртрансінспекції у Донецькій області провести позапланову перевірку з окремих питань дотримання вимог ліцензування перевізником ТОВ «Меркурій Автотранс» у рамках кримінального провадження, зареєстрованого у ЄРДР за №42015050000000101 від 26.02.2015 р. за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 364 ч. 2 КК України.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що при досудовому розслідуванні встановлено, що ТОВ «Меркурій Автотранс» (ЄДРПОУ34027994) здійснює міжнародні перевезення пасажирів без відповідного погодження дозвільних документів,чим порушуються вимоги ст. 53 ЗУ «Про автомобільний транспорт», крім того ТОВ «Меркурій Автотранс» використовує найману працю (водіїв/кондукторів) без офіційного працевлаштування,що є порушенням вимог ст. 24 КЗпП у звязку з чим виникла необхідність в проведенні перевірки підприємства на відповідність ліцензійним вимогам, що передбачено ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та Постановою КМУ «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності» №756 від 04.07.2001 р.

Розглянувши клопотання, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши додані до клопотання матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про його задоволення з наступних підстав.

П.4 ч.2ст. 40 КПК Українипередбачає, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Таким чином збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормамист. 40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановленоЗаконом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».

П.2 Постанови КМУ «Про затвердження питань запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» визначено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств,установ,організацій, фізичних осіб - підприємців не потребує у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду,на вимогу службових осіб у випадках,передбачених КПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 5, ч. ч. 6, 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться, крім іншого, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Підконтрольними установами, згідно ч. 1 ст. 2 зазначеного Закону України, є міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, фонди загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетні установи і субєкти господарювання державного сектору економіки, а також підприємства, установи та організації, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.

Як встановлено слідчим суддею, 26.02.2015 р. за фактом порушення діючого законодавства щодо надання послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у м. Маріуполі, до ЄРДР за № 42015050000000101 було внесено відповідні відомості за ч. 2 ст. 364 КК України. Постановою прокурора від 10.06.2015р. призначено позапланову перевірку на відповідність підприємства вимогам ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Оскільки ТОВ «Маркурій Автотранс» в силу наведеного Закону є підконтрольною установою, а прокурором наведені достатні підстави для проведення позапланової перевірки, то у слідчого судді немає підстав для незадоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання та протидії корупції прокурату Донецької області ОСОБА_2 про дозвіл на проведення позапланової перевірки задовольнити.

Дати дозвіл Управлінню Укртрансінспекції у Донецькій області на проведення позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Маркурій Автотранс» (87515, м. Маріуполь, пр.. Леніна, б. 23, ЄДРПОУ 34027994), починаючи з 28.06.2015 р., тривалістю 10 робочих днів, з питань дотримання вимог ліцензування за 2014 р. та минулий період 2015 р., а саме:

дотримання перевізником TOB «Меркурій Автотранс» вимог ст. ст. 34, 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» при оформленні документів на перевезення пасажирів; дотримання перевізником контролю технічного та санітарного стану транспортних засобів; відповідність перевізника TOB «Меркурій Автотранс» ліцензійним вимогам для проведення господарської діяльності (наявність ліцензії, ліцензійних карток на транспортні засобів); наявність та характеристика орендної/власної матеріально-технічної бази, необхідної для проведення відповідної діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів; умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом; наявність сертифікатів відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам; дотримання вимог трудового законодавства TOB «Меркурій Автотранс» при використанні праці водіїв, спеціалістів з перевірки технічного стану транспортних засобів та медичного обстеження водіїв; наявність на підприємстві узгоджених паспортів, схем маршрутів, які обслуговуються підприємством; наявність документів, що засвідчують законність використання автобусів (транспортних засобів підприємства); інші питання, що підлягають з'ясуванню під час перевірки.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Шишилін О. Г.