Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА)
Харків
02.03.2009 р. № 2-а- 256/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Данилова М.В. при секретарі судового засідання Ланцевич Я.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ДПІ в Комінтернівському р-ні
до ПП ПФ"Прайд"
пропро стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд стягнути з відповідача до державного бюджету суму штрафних санкцій в розмірі 4362,00 грн. При цьому він зазначив, що ДПА у Харківській області було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, в ході якої виявлено порушення : невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній в денному звіті РРО на суму 797,90 грн., не проведення розрахункових операцій через РРО на суму 6,50 грн., невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку за 04.10.2008р., чим порушено вимоги Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” .
На підставі складеного під час перевірки акту було винесено рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0004882350 від 12.09.2008р. на суму 4362,00 грн., які відповідачем не сплачено, хоча рішення про застосування санкцій було отримано, не оскаржувало ся та є чинним, а кошти, визначені ним до сплати повинні бути сплачені в обов’язковому порядку в десятиденний термін.
Представник прокурора та позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.
Представник позивача, повідомленого належним чином про дату, час та місце розгляду справи, до суду не прибув, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за відсутності представника не подавці, так само не подав свою правову позицію по справі.
За таких обставин суд вражає за можливе розгляд та вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення учасників процесу , вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 10 ЗУ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Крім того забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Згідно ст. 3 зазначеного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Також, відповідно до п1 ст. 17 зазначеного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах,- зокрема у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
В ході розгляду справи встановлено, що відповідачем дійсно було порушено вимоги наведеного Закону, виявлені порушення дійсно мали місце, а накладені на відповідача штрафні санкції є правомірними та вжиті відповідно до вимог чинного законодавства.
Рішення про застосування до неї штрафних санкцій відповідачем було отримано та не оскаржувалось, але сума штрафних санкцій не була сплачена, хоча, відповідно до ст. 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Враховуючи наведене суд вважає стягнути зазначені кошти в доход державного бюджету в примусовому порядку.
На підставі викладеного, ст. , ст. 1,3,17,25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 10 ЗУ “Про державну податкову службу в Україні” та керуючись ст., ст. 160,161,162,163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю Стягнути з Приватного підприємства Приватна фірма «Прайд» /61128, м.Харків, пр. Героїв Сталінграду, 173, кв. 128, код 19467737/ заборгованість у розмірі 4362,00 грн. до державного бюджету у відділення ДКУ в Комінтернівському районі м.Харкова (код 24134589) в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011 на р/р 31116104700005, код платежу – 3021080900/.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України .
Повний текст постанови складено та підписано 06 березня 2009 року.
Суддя Данилова М.В.