Справа №345/2207/15-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.06.2015 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В., за участю старшого слідчого СВ Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківської області ОСОБА_1, секретаря судового засідання Мостової Ю.З., розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні № 42015090000000060, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,
в с т а н о в и в:
Старший слідчий СВ Калуського МВ УМВС в Івано-Франківської області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області провести у строк з 15.06.2015 по 05.07.2015 позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ВАТ «Калушхімремонт» за період з 01.01.2004 р. по 31.12.204 р.
Клопотання обґрунтовує тим, що як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_2, будучи ліквідатором ВАТ "Калушхімремонт", діючи всупереч встановленого ст. 30 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та протоколу комітету кредиторів №3 від 27.03.2003 про порядок відчуження майна підприємства-боржника, без проведення експертної оцінки та обов'язкових відкритих торгів, зловживаючи службовим становищем, склав договір купівлі-продажу та акт приймання-передачі від 16.03.2004, на підставі яких незаконно відчужив нерухоме майно ВАТ "Калушхімремонт" - цегляне приміщення прибудови контори (м. Сокаль), Львівська область, по вул. Яворницького, 105а) площею 29,75 м.кв., за договірною ціною 1500 грн.
Продовжуючи свою злочинну діяльність ОСОБА_2, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи всупереч ст. 3-1 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", без відома та згоди комітету кредиторів ВАТ "Калушхімремонт", незаконно отримав по видатковому касовому ордеру №6 від 01.02.2007 у касі підприємства, як компенсацію витрат за 2005-2006 роки по страхуванню життя та здоров'я 10100 грн., які привласнив.
Також, протягом 2005-2006 років ліквідатор ВАТ "Калушхімремонт" ОСОБА_2, діючи умисно, всупереч інтересам служби, без відома та згоди комітету кредиторів даного товариства, без проведення експертної оцінки та обов'язкових відкритих торгів відчужив майно ВАТ "Калушхімремонт" по заниженій вартості, чим заподіяв підприємству матеріальної шкоди на загальну суму 71 128,53 грн., тобто спричинено тяжкі наслідки.
З метою перевірки та уточнення даних, необхідних для проведення досудового розслідування, слід дати оцінку квитанції до прибуткового касового ордеру від 16.03.2004, згідно якого від ОСОБА_3 за договором купівлі-продажу № 7 та акту приймання-передачі від 16.03.2004 поступило у касу 1500 грн.
В результаті цього на даний час виникла необхідність у встановленні вказаних вище фактів, а також у зясуванні інших питань, які стосуються фінансово-господарської діяльності ВАТ "Калушхімремонт", для чого необхідно провести ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності вказаного субєкту господарювання.
Підставами проведення позапланової ревізії в ВАТ "Калушхімремонт" Державною фінансовою інспекції в Івано-Франківській області є достатні дані вважати що на вищезазначеному товаристві було скоєно злочин середньої тяжкості, який кваліфікується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191КК України та тяжкий злочин, який кваліфікується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364КК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах і заслухавши думку старшого слідчого Витивицького В.П. вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, зокрема, шляхом витребування та отримання від органів державної влади висновків ревізій та актів перевірок.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Такий порядок встановлений Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні". П. 5 ч. 5 ст. 11 даного закону зазначає, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена у планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності передбачених даним законом обставин. Така ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду, яке може бути ухвалене на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження, як це передбачено ч.ч. 6, 7 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".
Як вбачається з матеріалів клопотання, для забезпечення всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи у кримінальному провадженні № 42015090000000060, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України необхідно провести позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ВАТ «Калушхімремонт».
08 червня 2015 року слідчим у кримінальному провадженні було винесено постанову про призначення документальної позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ВАТ "Калушхімремонт" та на вирішення інспекторам Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області поставлено наступні питання: чи велась на ВАТ «Калушхімремонт» у 2004 році касова книга; чи мав місце в дійсності факт передачі грошей у сумі 1500 гривень за договором купівлі-продажу № 7 та акту приймання-передачі від 16.03.2004 у касу підприємства після їх отримання ОСОБА_2; як використані указані кошти.
При таких обставинах клопотання про надання дозволу на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ВАТ «Калушхімремонт» є обґрунтованим, а застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є доцільним.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 2, 40, 93, 110, 309, 372 КПК України, ст. 11 ЗУ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні",
у х в а л и в:
Клопотання задоволити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області провести у строк з 15.06.2015 по 05.07.2015 (15 робочих днів) позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ВАТ «Калушхімремонт» ЄДРПОУ - 04766012, юридична адреса: 77300, м. Калуш, вул. Окружна,1 за період з 01.01.2004 року по 31.12.204 по кримінальному проваджені № 42015090000000060 від 27.04.2015 р. на підставі постанови старшого слідчого СВ Калуського МВ УМВС в Івано-Франківської області ОСОБА_1 про призначення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ВАТ «Калушхімремонт» від 08.06.2015 р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя