Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/6
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20.08.2009 р. 11 год. 15 хв. № 6/6
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Богдан В.Є. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція у Подільському районі м.Києва
до Корпорація "Курорт-сервіс"
простягнення заборгованості у розмірі 3668,41грн.
представники сторін:
від позивача: Циганкова В.О. (довіреність від 30.12.2008 р. № 8571/9/10)
відповідача: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 20.08.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - Державна податкова інспекція у Подільському районі м Києва звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Корпорації «Курорт-сервіс»про стягнення заборгованості за рахунок активів платника в розмірі 3668,41 грн. Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.08.2008 р. по справі № 02-3-6/1367 позовна заява ДПІ у Подільському районі м. Києва була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків. Після надходження додаткових документів, ухвалою суду було відкрите провадження у справі та призначено до судового розгляду.
В ході судового розгляду справи № 6/6 Окружним адміністративним судом м.Києва було встановлено, що відповідач не повідомлений належним чином, оскільки процесуальні документи суду повернуті поштовим відділенням з приміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва провадження у справі було зупинено та наданий час ДПІ у Подільському районі м. Києва для усунення недоліків.
До Окружного адміністративного суду м. Києва 15.04.2009 р. надійшло клопотання позивача від 13.04.2009 р. по справі № 6/6 про поновлення провадження у справі в зв’язку з наданням оголошення в засобах масової інформації, а саме в газеті «Голос України», про дату, час та місце розгляду справи № 6/6, докази чого наявні в матеріалах справи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.04.2009 р. провадження у справі № 6/6 було поновлено та призначено судове засідання на 20.08.2009 р.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач має заборгованість перед Державним бюджетом України в загальному розмірі 3668,41 грн., яка виникла на підставі несвоєчасної сплати самостійно донарахованих податкових зобов’язань з податку на додану вартість за ІУ квартал 2006 року за податковим повідомленням –рішенням від 21.03.2008 р. № 0003851502/0 на суму 3155,50 грн. прийнятим на підставі акту перевірки від 21.03.2008 р. № 430-15/228 та пені в сумі 512,45 грн. з податку на додану вартість, пені з комунального податку в розмірі 0,41 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, своїх представників не направив, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Корпорація «Курорт - сервіс»зареєстрована Подільською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб’єкт підприємницької діяльності 03.08.1998 р. за №01840, присвоєний ідентифікаційний код 30058421 та внесене до Єдиного Державного Реєстру підприємств та організацій України.
Корпорація «Курорт-сервіс»було взяте на облік в Державній податковій інспекції у Подільському районі м. Києва (далі-Позивач) як платник податків, з 14.08.1998 р. за № 373. Юридична адреса відповідача: м. Київ, вул.. Фрунзе, 104.
Корпорація «Курорт - сервіс»в банківських установах відкритий розрахунковий рахунок: №26008301231139 в Жовтневому відділенні ПІБ», МФО 3222.
Станом на 20.08.2009 р. Корпорація «Курорт - сервіс»має податковий борг перед Державним бюджетом в сумі 3668,41 грн. з податку на додану вартість за ІУ квартал 2006 р., який складається з суми 3155,50 грн. прийнятим на підставі акту перевірки від 21.03.2008 р. № 430-15/228, пені в сумі 512,45 грн. з податку на додану вартість та пені з комунального податку в розмірі 0,41 грн.
Згідно з пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІП (далі –Закон України № 2181-ІІІ), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті».
Дане податкове зобов'язання з податку на додану вартість було узгоджено самостійно, оскільки згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок...
Згідно з пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем подання податкової декларації. Самостійно узгоджене податкове зобов'язання в сумі 325,00 грн. платником податків сплачено до бюджету не було.
Як встановлює п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України № 2181-ІП, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до п.п.16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Закону України № 2181-ІІІ, нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
ДПІ у Подільському районі м. Києва проведено невиїзну документальну перевірку з питань перевірки дотримання податкового законодавства та складено акт про результати перевірки від 21.03.2008 р. На підставі акту перевірки платнику винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш»від 21.03.2008 р. на суму 3 155,50 грн. з податку на додану вартість. Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачу не вручено не було, в зв'язку з незнаходженням за юридичною адресою, та було розміщено на дошці податкових оголошень. Вказана сума податкового зобов'язання підприємством погашена не була.
Таким чином, згідно п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Згідно даної норми та у відповідності до п.п.6.2.2.- п.п.6.2.5 п.6.2 ст.6 цього Закону, відповідачу на юридичну адресу була надіслана перша податкова вимога № 1/571 від 13.02.2007 р. з сумою боргу 15,24 грн., яка не була отримана відповідачем.
На виконання абзацу другого п. п. 6.2.3. та абзацу третього п. п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, 16.04.2007 р. була сформована друга податкова вимога № 2/1193 від 16.04.2007 р. на суму 6326,24 грн., друга податкова вимога, також, не була отримана відповідачем.
Вказані податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень, відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 цього Закону, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. Порядок встановлення дошок податкових повідомлень визначається центральним податковим органом.
Перша та друга податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку відповідачем оскаржені не були.
Вказана у податкових вимогах сума податкового боргу відповідачем не погашена. У відповідності із п.п. 10.1.1. п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181-ІІІ, ДПІ у Подільському районі м. Києва було винесено рішення № 113 від 06.06.2007 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
В межах проведення заходів по погашенню податкової заборгованості податковим органом відповідачем було зроблено запити до:
Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна щодо наявності нерухомого майна у власності Боржника. Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Києві, щодо наявності зареєстрованих за Боржником транспортних засобів.
В ході прийнятих заходів щодо стягнення податкового боргу встановлено наступне: згідно з даними служби інформаційного забезпечення при УДАІ МВС України в м. Києві не зареєстровано транспортні засоби:
нерухомого майна, згідно з листом Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна за Боржником не зареєстровано.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, станом на 20.08.2009 р. загальна сума податкового боргу Корпорації «Курорт-сервіс»складає 3668,41 грн., що підтверджується довідкою про наявність у відповідача податкового боргу.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно абзацу другого п.п. 8.2.1. п. 8.2. ст. 8 Закону України № 2181-ІІІ, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, несплати у строки, встановлені цим законом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення та відповідно до Рішення Конституційного Суду України №2-рп/2005 від 24.03.2005р. може поширюватися на активи платника податків, розмір яких дорівнює не менше ніж двократному розміру суми податкового боргу платника податків на момент виникнення права податкової застави.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
При цьому відповідно до ст. 250 ГК України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку позовні вимоги позивача задовольнити повністю та стягнути з Корпорації «Курорт-сервіс»заборгованість в розмірі 3668,41 грн.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Корпорації «Курорт-сервіс», (код ЄДРПОУ 30058421, юридична/фактична адреса: 04072, м. Київ, вул. Фрунзе, 104, з розрахункового рахунку №26008301231139 в Жовтневому відділенні ПІБ», МФО 3222), а саме:
- в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість суму в розмірі 3 668,41грн. (три тисячі шістсот шістдесят вісім грн. 41 коп.) на р/р31112029700007, код платежу 14010100, одержувач УДК у Подільському районі м.Києва, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 2607793, стягувач Державна податкова інспекція у Подільському районі м. Києва (04071, м. Київ, вул. Турівська, 12). Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва. Суддя Добрянська Я.І.