ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1654/15
11 червня 2015 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мандзій О.П., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №32403310 від 26.10.2012 року та ВП №32403300 від 26.10.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №32403310 від 26.10.2012 року та ВП №32403300 від 26.10.2012 року.
Згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як свідчать матеріали адміністративного позову позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №32403310 від 26.10.2012 року та ВП №32403300 від 26.10.2012 року, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача. Відтак при зверненні до суду вимоги про скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору суб'єкта владних повноважень є майновими.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4872 грн.).
Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 1 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 гривень.
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Позови та заяви, які подаються до суду, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
З урахуванням вимог ст.6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог майнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Аналогічна правова позиція з питань дотримання вимог Закону України "Про судовий збір" викладена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року №2.
Прохальна частина позовної заяви містить дві вимоги майнового характеру на загальну суму 31941,33 грн.
Отже, при зверненні з даним позовом, розмір судового збору, що повинен був сплачений під час подання адміністративного позову, складає 10% розміру ставки судового збору (не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1827 грн.) - 182,70 грн.
Позивачем в порушення вищезазначених норм не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору на визначений рахунок для його перерахування, а саме: р/р31216206784002, одержувач УДКСУ у м.Тернополі, код одержувача 37977726, банк ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012.
Судом встановлено, що при подачі адміністративного позову не надано письмові докази на підставі яких позивач вважає, що пропустив строк звернення до адміністративного суду з поважних причин та не зазначено причин неможливості подання таких доказів, що є порушенням вимог ч.2 ст.106 КАС України.
Згідно ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків.
За наведених обставин, суддя приходить до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду доказів, якими обґрунтовує, що пропустив строк звернення до суду з поважних причин (копі рішення судів, тощо) та документ про сплату судового збору у розмірі 182,70 грн. на визначений рахунок.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №32403310 від 26.10.2012 року та ВП №32403300 від 26.10.2012 року - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 19 червня 2015 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мандзій О.П.
Копія вірна
Суддя Мандзій О.П.