Постанова № 4481828, 27.08.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2009
Номер справи
2а-3927/09/1370
Номер документу
4481828
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а- 3927/09/1370

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 серпня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої - судді Хоми О.П.,

при секретарі Янчак П.О.,

з участю прокурора Коваль Р.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Миколаївського міжрайонного прокурора Львівської області в інтересах держави - Міністерства транспорту і зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

в с т а н о в и в :

Миколаївський міжрайонний прокурор Львівської області інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області звернувся до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що за допущені ПП ОСОБА_1 порушення, передбачені абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», заступником начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області 02.12.2008 року винесено постанову НОМЕР_1 про застосування до нього фінансових санкцій на суму 1700 грн. Постанова відповідачем не оскаржувалась, у встановлений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ним не сплачена. Просив винести постанову про стягнення 1700 грн. фінансових санкцій.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві.  

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.   

Суд, заслухавши думку прокурора, з'ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Згідно статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року (з наступними змінами і доповненнями) державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконання ними ліцензійних умов здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Органами державного контролю на автомобільному транспорті відповідно до п.3 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 8 листопада 2006 року, є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, які відповідно до ч.4 ст. 60 Закону України № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року «Про автомобільний транспорт» уповноважені застосовувати до порушників законодавства України у даній сфері адміністративно-господарські санкції.

Державним інспектором Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області під час перевірки 01.10.2008 року автотранспортного засобу «Рено-Магнум», номерний знак НОМЕР_2, що належить ПП ОСОБА_1, встановлено порушення вимог ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», саме: відсутність ліцензійної картки на надання послуг з вантажних перевезень, про що цього ж числа складено протокол НОМЕР_3 та ознайомлено водія транспортного засобу.

Власник автотранспортного засобу - відповідач ПП ОСОБА_1 листом НОМЕР_4 від 20.11.2008 року запрошувався на розгляд справи про порушення, що підтверджується наявною в матеріалах справи розпискою, проте від явки ухилився та будь-яких доказів на спростування виявленого правопорушення не надав.

Згідно до абз.3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою заступника начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про застосування фінансових НОМЕР_1 від 02 грудня 2008 року до відповідача ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, яка ОСОБА_1 не оскаржена.

Судом не здобуто доказів щодо сплати відповідачем вказаної суми.

Ураховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що позивач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, застосував до відповідача як до автоперевізника адміністративно-господарські санкції у встановленому законодавством порядку та розмірі.

Оскільки відповідач ПП ОСОБА_1 не сплатив розмір застосованих до нього фінансових санкцій, ця сума підлягає стягненню в судовому порядку, тому позов є обґрунтованим і його слід задовольнити.

В ідповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 50, 71, 86, 94, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) 1700 (одну тисячу сімсот) гривень фінансових санкцій в користь держави на рахунок: Одержувач - Облдержбюджет ЗКПО 22406168, банк одержувача УДК у Львівській області, МФО 825014, р/р 3111710670000, код платежу 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 30 серпня 2009 року.

 

Суддя Хома О.П.