Постанова № 44810824, 11.06.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.06.2015
Номер справи
826/5736/15
Номер документу
44810824
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 червня 2015 року № 826/5736/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Гарника К.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Астер Компані"

до

Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного

управління ДФС у м. Києві

про

визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Астер Компані» (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, в якому просить:

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві щодо неприйняття як податкової звітності ТОВ «Астер Компані» (код ЄДРПОУ 39356351) податкової декларації з ПДВ, додатків до неї № 1 – розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1) та № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) за грудень 2014 року та податкової декларації з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1), № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) та № 6 - довідки (Д 6), що подається платниками, що заповнюють рядки 3, та/або 4, та/або 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів, за січень 2015 року;

- зобов’язати Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві відобразити показники податкової звітності ТОВ «Астер Компані» код ЄДРПОУ 39356351), а саме: податкової декларації з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1) та № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) за грудень 2014 року та податкової декларації з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1), № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) та № 6 - довідки (Д 6), що подається платниками, що заповнюють рядки 3, та/або 4, та/або 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів, за січень 2015 року, в картці особового рахунку;

- зобов’язати Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві внести показники податкової звітності ТОВ «Астер Компані» (код ЄДРПОУ 39356351), а саме: податкової декларації з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1) та № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) за грудень 2014 року та податкової декларації з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1), № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) та № 6 - довідки (Д 6), що подається платниками, що заповнюють рядки 3, та/або 4, та/або 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів, за січень 2015 року, в тому числі зобов’язати відобразити в електронній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України», автоматизованих інформаційних систем АІС «Система автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі на рівні ДПІ України», АІС «Податковий Блок» та інших податкових базах суми податкового кредиту та податкових зобов’язань з ПДВ за вказані періоди;

- заборонити використання та передачу податковими органами в ході проведення перевірок контрагентів ТОВ «Астер Компані» (код ЄДРПОУ 39356351) даних, встановлених в ході співставлення показників податкових зобов’язань та податкового кредиту даного суб’єкта господарювання, щодо не відображення показників податкової звітності з ПДВ за грудень 2014 року та січень 2015 року в податкових базах.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 квітня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/5736/15, закінчено підготовче провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні на 23 квітня 2015 року.

У судовому засіданні 23 квітня 2015 року представник позивача підтримав адміністративний позов, просив суд задовольнити його. Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти адміністративного позову.

Керуючись приписами частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, надавши можливість присутнім учасникам судового розгляду у повній мірі реалізувати свої процесуальні права, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд продовжив розгляд справи в порядку письмового провадження.

Після розгляду адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, всебічного і повного встановлення всіх фактичних обставин, на яких ґрунтується позов, об’єктивної оцінки доказів, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Матеріали справи свідчать, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Астер Компані» зареєстровано як юридична особа за місцезнаходженням: 01054, місто Київ, вул. Володимирська, будинок 12. Позивач є платником податків, перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві.

Судом встановлено, що 20 лютого 2015 року за допомогою кур’єрської служби, позивачем до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві подано податкову декларацію з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1) та № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) за грудень 2014 року та податкову декларацію з ПДВ, додатків до неї № 1 - розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ (Д 1), № 5 - розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д 5) та № 6 - довідки (Д 6), що подається платниками, що заповнюють рядки 3, та/або 4, та/або 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів, за січень 2015 року.

Податкові декларації не прийняті контролюючим органом із зазначенням причини: складання з порушенням норм пункту 48.3 статті 48 та пункту 49.8 статті 49 Кодексу, а саме: недостовірний обов’язковий реквізит «місцезнаходження платника податків», про що зазначено у листах Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 23 лютого 2015 року № 5246, від 27 січня 2015 року № 2250/10/26-59-15-01-66 від 27 січня 2015 року.

Вищезазначені листи, направлені на адресу позивача, проте повернулись до контролюючого органу. Як зазначено у запереченнях відповідача, причина повернення конверту – відсутність за місцезнаходженням. Проте, такі доводи не підтверджуються матеріалами справи, оскільки з наданої копії конверту не вбачається можливим встановити причину недоставлення конверту позивачу.

Згідно листа Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві від 27 січня 2015 року № 2270/10/26-59-10-02-42, контролюючим органом розірвано договір про визнання електронної звітності.

Позивач вважає протиправними дії відповідача щодо неприйняття податкової звітності, у зв’язку із чим звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Оцінивши за правилами ст. 86 КАС України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позов таким, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити:

- тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);

- звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;

- звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);

- повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;

- код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- місцезнаходження (місце проживання) платника податків;

- найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність;

- дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);

- ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків;

- підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Пунктом 48.4 статті 48 Податкового кодексу України встановлено, що у окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити: відмітка про звітування за спеціальним режимом; код виду економічної діяльності (КВЕД); код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.

Відповідно до пункту 49.8 статті 49 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби.

Водночас п. 49.11 ст. 49 ПК передбачено, що у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Таким чином, пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України встановлено вичерпний перелік обов’язкових реквізитів для податкової декларації. За наявності обов’язкових реквізитів на контролюючий орган покладено обов’язок щодо прийняття та реєстрації такої податкової звітності.

В свою чергу, пунктом 49.11 статті 49 Податкового кодексу України встановлено вичерпний перелік підстав для відмови у прийнятті податкової звітності.

Обґрунтовуючи правомірність відмови у прийнятті спірної податкової звітності, відповідач зазначає, що підставою для відмови у визнанні податкової звітності є відсутність за місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Астер Компані».

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців регулює Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.

За визначенням частини 1 статті 1 цього Закону, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців – це автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Згідно пункту 45.2. статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Матеріали справи містять витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 26 травня 2015 року, згідно якого в графі «відомості про юридичну особу» міститься запис «відсутність юридичної особи за місцезнаходженням».

При цьому, відповідачем на підтвердження вищезазначеного надано копію довідки про встановлення місцезнаходження платника податків від 27 січня 2015 року № 175, згідно якої не підтверджено місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Астер Компані».

Надані позивачем копії договорів оренди приміщень не спростовують доводів контролюючого органу про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.

З огляду на викладене, обґрунтованою є відмова контролюючого органу у прийнятті податкової звітності за грудень 2014 року, відтак, позовні вимоги про визнання протиправними дій та зобов’язання відобразити показники податкової звітності ТОВ «Астер Компані» код ЄДРПОУ 39356351), а саме: податкової декларації з ПДВ, додатків до неї не підлягають задоволенню.

Враховуючи, встановлену в даному провадженні правомірність дій контролюючого органу щодо відмови у прийнятті податкової звітності за грудень 2014 року, позовна вимога про зобов’язання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві внести показники податкової звітності ТОВ «Астер Компані» (код ЄДРПОУ 39356351) не підлягає задоволенню.

Щодо вимоги про заборону використання та передачу податковими органами в ході проведення перевірок контрагентів ТОВ «Астер Компані» (код ЄДРПОУ 39356351) даних, встановлених в ході співставлення показників податкових зобов’язань та податкового кредиту даного суб’єкта господарювання, щодо не відображення показників податкової звітності з ПДВ за грудень 2014 року та січень 2015 року в податкових базах, суд зазначає про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки в цій частині права позивача не порушені, позаяк вимога заявлена на майбутнє, а тому є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (стаття 69 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем доведена правомірність та обґрунтованість прийняття спірного податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідністю «Астер Компані» не підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 122, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідністю «Астер Компані» відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.Ю. Гарник