ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 О К Р Е М А У Х В А Л А
02 червня 2015 року № 813/8278/14
Львівський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого-судді Ланкевича А.З.
секретар судового засідання Фуртак А.В.,
за участі представників:
позивача . ОСОБА_1,
відповідача Каранця Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області, Пустомитівського районного управління юстиції Львівської області в особі Реєстраційної служби про визнання протиправними дій та нечинним рішення про застосування фінансових санкцій, скасування рішення про проведення державної реєстрації, -
в с т а н о в и в :
Під час розгляду адміністративної справи за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління ДФС у Львівській області, Пустомитівського районного управління юстиції Львівської області в особі Реєстраційної служби про визнання протиправними дій та нечинним рішення про застосування фінансових санкцій, скасування рішення про проведення державної реєстрації суд виявив порушення закону, яке полягає в наступному.
Оскаржене рішення про застосування фінансових санкцій від 06.11.2014 року №0000282203 було прийнято на підставі протоколу ЛВ №243596 від 28.09.2014 року про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП, складеного старшим ДІМ Пустомитівського РВ ГУМВС України у Львівській області Моравським А.І. відносно гр. ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1
Під час розгляду адміністративної справи суд дослідив оригінал згаданого вище протоколу про адміністративне правопорушення ЛВ №243596 від 28.09.2014 року, у зв'язку з чим встановив цілу низку істотних порушень при його оформленні.
Зокрема, форма протоколу про адміністративне правопорушення ЛВ №243596 від 28.09.2014 року не відповідає бланку протоколу про адміністративне правопорушення (додаток №2 до Інструкції), а також Технічному опису бланка протоколу про адміністративне правопорушення (додаток № 3 до Інструкції), яку затверджено наказом МВС України від 04.10.2013 року № 950 «Про питання щодо застосування адміністративного законодавства України органами внутрішніх справ України», а саме:
- протокол ЛВ №243596 від 28.09.2014 року не відповідає тим, розмірам, які зазначено в додатках 2 і 3 Наказу МВС України від 04.10.2013 року № 950;
- реквізити і текстова частина протоколу (поля для заповнення) надруковані чорною фарбою на звичайному папері без елементів захисту
- з лицьового боку протоколу немає найменування виробника, номеру, року та кварталу виконання замовлення.
- в заголовку протоколу ЛВ №243596 від 28.09.2014 року є помилка: замість «протокол про «адміністративне» правопорушення зазначено: «протокол про «адмінстративне» правопорушення», що також свідчить про те, що такий документ було виготовлено неналежним способом.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення ЛВ №243596 від 28.09.2014 року складено відносно гр. ОСОБА_5, при цьому назви і реквізитів документа, на підставі якого старший ДІМ Пустомитівського РВ ГУ МВС України Моравський А.І. встановив особу, яка вчинила правопорушення, попри вимоги згаданої вище Інструкції, в протоколі не зазначено. Немає також даних і про те, на підставі яких документів було встановлено, що гр. ОСОБА_5 є продавцем магазину, в якому ФОП ОСОБА_3 здійснює свою господарську діяльність. Також в протоколі не зазначено жодної інформації про неповнолітню особу, якій гр. ОСОБА_5 28.09.2014 року продала пиво, зокрема не зазначено її імені і дати народження чи інших відомостей, на підставі яких можна було б встановити особу неповнолітнього, зокрема її вік, що є важливо, оскільки відповідальність настає саме за продаж пива неповнолітній особі. Також в протоколі немає інформації про реалізований напій, на основі якої можна було б ствердити, що він не є безалкогольним, зокрема не вказано назви напою, його вмісту та виробника.
Наведені вище обставини в цілому, на думку суду, свідчать про те, що старший ДІМ Пустомитівського РВ ГУ МВС України Моравський А.І. при оформленні протоколу ЛВ №243596 від 28.09.2014 року за фактом адміністративного правопорушення допустив істотні порушення вимог Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, яку затверджено наказом МВС України від 04.10.2013 року № 950 «Про питання щодо застосування адміністративного законодавства України органами внутрішніх справ України». Протокол про адміністративне правопорушення є актом встановленої форми і змісту, в якому має бути достатньо чітко і вичерпно описано суть правопорушення і всі дані, необхідні для вирішення питання про притягнення винних осіб до відповідальності. Тому довільне, ще й з помилками, оформлення такого акта є неприпустимим.
Як наслідок неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення ЛВ №243596 від 28.09.2014 року за ч. 2 ст. 156 КУпАП стало підставою для скасування рішення про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій.
Відповідно до ч.1 ст.166 КАС України, суд виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Суд направляє окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, Начальнику Пустомитівсього РВ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області.
Керуючись ст.ст.165, 166 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
Вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню старшим ДІМ Пустомитівського районного відділу Головного управління МВС України у Львівській області Моравський А.І. вимог законодавства, про які зазначено в мотивувальній частині ухвали.
Окрему ухвалу направити Начальнику Пустомитівсього РВ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (вул. Шевченка, 1, м. Пустомити, Львівська обл., 81100) - для вжиття відповідних заходів реагування.
Про вжиті заходи повідомити Львівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.
Ухвала може бути оскаржена та набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Суддя Ланкевич А.З.