Постанова № 44809250, 10.06.2015, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2015
Номер справи
809/2074/15
Номер документу
44809250
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" червня 2015 р. Справа № 809/2074/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій.

В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що 25.11.2014 звернувся із заявою до Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області про надання інформації відносно себе. Листом від 08.12.2014 Сектором медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області надано відповідь, однак позивач вважає, що відповідачем неналежним чином розглянута його заява, жодної інформації по суті не надано. Просить визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо розгляду письмового звернення від 25.11.2014 та зобов'язати Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області розглянути у повному обсязі письмове звернення від 25.11.2014 та надати запитувану інформацію.

Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження, суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Згідно із п.3 та п. 4 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі, якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, а також не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Судом, 25.05.2015 винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі та разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову. Надіслані документи відповідачем отримано 28.05.2015. Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки, передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, встановив наступне.

ОСОБА_1 звернувся до начальника сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області із заявою проханням від 25.11.2014 щодо видачі довідку із детальним описом всіх сум заборгованості, яку має Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області відносно нього.

Відповідачем 08.12.2014 за вих. №13/446 позивачу направлено відповідь на заяву від 25.11.2014, яка викладена у формі листа (а.с.5). Згідно відповіді позивача повідомлено, що "нарахована заробітна плата за листопад 2014 року перерахована на зарплатний рахунок заявника. У зв'язку із проведенням фінансової ревізією по нарахуванню та виплати зарплати, відповідь про її результати буде надано"

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про звернення громадян" громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів.

Статтею 3 вказано Закону встановлено, що під зверненнями громадян, слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Згідно із ч.1 ст.7 згаданого Закону звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями (ч.3 ст.7 Закону).

Згідно із ч.1 ст.15 цього Закону органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Письмова відповідь на заяву позивача від 25.11.2014 надана відповідачем із дотриманням термінів, передбаченого ч. 1 ст. 20 Закону України "Про звернення громадян", однак на думку суду є такою, що надана не по суті, оскільки не містить запитуваної позивачем інформації, яку позивач просить викласти у формі довідки із детальним описом всіх сум заборгованості, яку має Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області відносно нього.

За таких обставин, враховуючи, те що відповідач не у повному обсязі надав відповідь на запит позивача від 25.11.2014, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити, зобов'язати Сектору медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області розглянути заяву від 25.11.2014 та надати відповідь щодо запитуваної інформації.

Згідно із п.2 ч.2 ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про, зокрема, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Враховуючи наведене позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Відтак, позивачу слід повернути 73,08 грн.

У відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Щодо поданого позивачем клопотання про судовий контроль за виконанням рішення суду, суд зазначає, що нормами КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Оскільки, у даному випадку відповідача зобов'язано розглянути заяву позивача від 25.11.2014 відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян", нормами якого встановлено терміни розгляду такої заяви, суд, суд не вбачає необхідності встановлення судового контролю по даній справі .

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 8-14, 86, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 08734204) розглянути відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" заяву ОСОБА_1 від 25.11.2014 та надати

Стягнути на користь ОСОБА_1 (проживає АДРЕСА_1) з Державного бюджету України судові витрати в розмірі 73 (сімдесят три ) 08 грн.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 КАС України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя: Григорук О.Б.