Постанова № 44809136, 25.12.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.12.2013
Номер справи
807/4075/13-а
Номер документу
44809136
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2013 рокум. Ужгород№ 807/4075/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Андрійцьо В.Д.

при секретарі судового засідання - Повханич Г.П.

за участю:

представника позивача - Лешкович Г.А.,

представника відповідача - Бідзілі І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Загатянської сільської ради про стягнення фінансових санкцій у сумі 510,00 грн. , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Загатянської сільської ради про стягнення фінансових санкцій у сумі 510,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги за обставин викладених у позовній заяві підтримала повністю, просила суд їх задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечив, просив суд відмовити у позові як безпідставному.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні пояснення представників сторін та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що у відповідності до ч.1 ст.9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

У відповідності до п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. № 929 (зі змінами і доповненнями), державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд).

Згідно п.1 Наказу Міністерства палива та енергетики України "Про державний енергетичний нагляд" за № 422 від 03.11.2006 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики України щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Згідно з Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, Держенергонагляд є державним органом уповноваженим на здійснення державного енергетичного нагляду за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії.

Відповідно до Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Закарпатській області дана інспекція є структурним підрозділом Відокремленого Підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Згідно із ст. 9 вищезазначеного Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Вищевказана інспекція наділена правом давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Як встановлено судом, за результатами проведеної перевірки 07 червня 2013 року на Загатянську сільську раду Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області винесено припис № 03/21-07-007-АП від 07 червня 2013 року з терміном виконання до 06 вересня 2013 рку.

Згідно з п. 8 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис - це обов'язкова для виконання у визначенні строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

З метою перевірки стану виконання припису та усунення порушень законодавства про електроенергетику, на підставі вищевказаних норм, 20 вересня 2013 року Інспекцією проведено перевірку виконання припису відповідачем. Даною перевіркою встановлено факт ухилення від виконання вимог припису, про що складено акт (протокол) № 03/21-07-007-АП від 20 вересня 2013 року.

У відповідності до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" невиконання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законодавством.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст. 27 Закону України "Про електроенергетику". Так, у відповідності до абз.2 ч.3 ст.27 вищевказаного Закону, суб'єкти господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Так, на підставі Акту перевірки (протоколу) Інспекцією було винесено Постанову за № 03/21-07-006-ПШ від 20 вересня 2013 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою за ухилення від виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на відповідача накладено штраф у розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень 00 копійок.

Постановою Кабінету Міністрів України за № 1312 від 21 червня 1999 року "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" передбачено порядок застосування таких санкцій.

У відповідності до вимог п. 10 вищевказаної Постанови Кабінету Міністрів України суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Судом встановлено, що штраф в добровільному порядку відповідачем не сплачено.

Штрафи, які накладаються Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, скеровуються до Державного бюджету України. Непоступлення, а також несвоєчасне поступлення штрафних санкцій до Державного бюджету України, зачіпає інтереси держави, у зв'язку з тим, що відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що тягне за собою загрозу стабільності соціальної політики держави.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позовну заяву Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Загатянської сільської ради про стягнення фінансових санкцій у сумі 510,00 грн. - задоволити повністю.

2. Стягнути з відповідача - Загатянської сільської ради Іршавського району Закарпатської області (90112, Закарпатська область. Іршавський район, с. Загаття, вул. Жовтнева, буд. 2, р/р 31425016115805 у ГУДКУ у Закарпатській області, МФО - 812016, ЄДРПОУ 04349521) на користь державного бюджету штраф у сумі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.

3. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.Д. Андрійцьо