КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 825/453/15-а Головуючий у 1-й інстанції:Смірнова О.Є.
Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Бужак Н. П.
Суддів Костюк Л.О., Троян Н.М.
За участю секретаря Савін І.В.
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Ніжинський механічний завод» до Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство «Ніжинський механічний завод» звернулось до суду з адміністративним позовом до Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Ніжинської ОДПІ Головного управління ДФС у Чернігівській області від 11.11.2014 року № 0001622200.
Відповідно до постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року позовні вимоги задоволено.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, відповідач Ніжинська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області подала апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Чернігівського окружного адміністративного суду та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги залишити без задоволення.
Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши осіб, що з»явились в судове засідання, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що ПАТ «Ніжинський механічний завод» (код ЄДРПОУ - 14312565) зареєстровано в якості юридичної особи 02.08.1994 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
У період з 29.09.2014 року по 10.10.2014 року працівниками Ніжинської ОДПІ проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПАТ «Ніжинський механічний завод» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2012 року по 31.08.2014 року.
За результатами перевірки складено акт від 24.10.2014 року № 3725/22-14312565, у якому встановлено порушення позивачем вимог ст. 185, ст. 188 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, що призвело до завищення суми податку на додану вартість, що підлягала бюджетному відшкодуванню у сумі 15538,00 грн., у тому числі за лютий 2014 року в сумі 14060,00 грн. та за березень 2014 року 1478,00 грн.
31.10.2014 року позивач подав до Ніжинської ОДПІ заперечення на акт перевірки, яке відповіддю від 06.11.2014 року № 10588/10/25-13-22-016 залишено без задоволення.
На підставі висновків акту перевірки, 11.11.2014 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0001622200, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість в розмірі 15538,00 грн.
19.11.2014 року ПАТ «Ніжинський механічний завод» подано до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області скаргу на податкове повідомлення-рішення, яке рішенням від 17.01.2015 року № 147/10/25-01-10-05-15 Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області залишило без задоволення
Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, основними видами діяльності ПАТ «Ніжинський механічний завод» є 28.93 виробництво машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, перероблення тютюну, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 18.02.2015 року.
З акта перевірки встановлено, що ПАТ «Ніжинський механічний завод» здійснював реалізацію металобрухту, що утворився внаслідок списання неліквідних основних фондів, обладнання та іншого устаткування.
17.01.2014 року між ПАТ «Ніжинський механічний завод» (продавець) та ТОВ «Укрторкольрмер» (покупець) укладено договір на реалізацію металобрухту №1001/305/004ПМ.
За період з 01.01.2014 року по 17.02.2014 року ПАТ «Ніжинський механічний завод» здійснено реалізацію металобрухту (код УКТ ЗЕД 7204 49 90 00) 54710,0 кг на загальну суму 77688,2 грн. ТОВ «УКРВТОРКОЛЬОРМЕТ», що підтверджується податковими накладними від 29.01.2014 року № 28, 30.01.2014 року № 51, 10.02.2014 року № 22 та актами приймання металів чорних (вторинних) № 1001/305/004/01/ПМ, № 1001/305/004/02/ПМ, № 1001/305/004/03/ПМ.
Надаючи правову оцінку відносинам що склалися між сторонами, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до пункту 23 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово до 1 січня 2014 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00), а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Таким чином, операції з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів звільняються від оподаткування ПДВ за наявності їх в переліку, який повинен затверджуватись Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначеної норми закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 12.01.2011 року № 15 «Про затвердження переліку відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2014 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість».
Законом України від 19.12.2013 року № 713-УІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків», між іншим, в абзаці першому пункту 23 цифри та слова « 1 січня 2014 року» було змінено цифрами та словами « 1 січня 2015 року», а після слів та цифр «(крім брикетів та гранул товарної під категорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00)» доповнено словами та цифрами «а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД».
При цьому даний пункт, як і раніше, передбачав, що перелік таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, дію пункту 23 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині звільнення операцій з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів та деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00), а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД, продовжено до 01.01.2015 року Законом України від 19.12.2013 року № 713-УІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків», що набрав чинності 01.01.2014 року.
Проте постанова Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 15, якою був затверджений перелік відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких звільняються від оподаткування ПДВ, діяла до 01.01.2014 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.02.2014 року № 43 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 15, а саме: у назві та пункті 1 постанови цифри і слово « 1 січня 2014 року» замінити цифрами і словом « 1 січня 2015».
Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 року № 15 внесено постановою Кабінету Міністрів України від 05.02.2014 року № 43, яка набрала чинності 18.02.2014 року.
Норми Податкового кодексу України мають вищу юридичну силу, ніж норми постанов Кабінету Міністрів України, які розвивають чи деталізують окремі положення Податкового кодексу України.
Відсутність переліку відходів та брухту чорних і кольорових металів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, в період з 01.01.2014 року по 17.02.2014 року за умови наявності норми Податкового кодексу України, що регулює питання звільнення від оподаткування операцій з постачання зазначених товарів в той самий період, не дає підстав вважати вказані операції такими, що підлягають оподаткуванню.
Аналогічну позицію займає, і Державна фіскальна служба України у листі від 04.08.2014 року № 1134/7.99-99-10-04-02-17 «Щодо практичного застосування положень абзацу першого п. 23 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України».
Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 11.11.2014 року № 0001622200 прийняте Ніжинською ОДПІ є протиправним та підлягає скасуванню
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду є законною і обґрунтованою, ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не має.
Викладені в апеляційній скарзі апелянтом доводи, висновків суду першої інстанції не спростовують.
Відповідно до ст. 198,200 КАС України, суд апеляційної інстанції має право за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 160,197,198,200,205,206,212,254 КАС України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Ніжинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подано касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя: Бужак Н.П.
судді: Костюк Л.О.
Троян Н.М.
Повний текст виготовлено: 10 червня 2015 року.
Головуючий суддя Бужак Н.П.
Судді: Троян Н.М.
Костюк Л.О.