ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
11 червня 2015 рокум. ПолтаваСправа № 816/2069/15
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового комісаріату, треті особи: Міністерство оборони України, Головне управління державної казначейської служби України у Полтавській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, стягнення одноразової грошової допомоги та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
08 червня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавського обласного військового комісаріату, Полтавського обласного військового комісаріату, треті особи: Міністерство оборони України, Головне управління державної казначейської служби України у Полтавській області про:
- визнання протиправною бездіяльність військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату щодо не подання в 15-денний строк головному розпоряднику бюджетних коштів висновку щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги,
- зобов'язання військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату подати головному розпоряднику бюджетних коштів висновок щодо можливості виплатити одноразової грошової допомоги,
- визнання протиправною бездіяльність Полтавського обласного військового комісаріату щодо не виплати одноразової грошової допомоги внаслідок отриманих поранень,
- стягнення з Полтавського обласного військового комісаріату за рахунок Державного бюджету України на користь позивача одноразової грошової допомоги в розмірі 30-місячного грошового забезпечення, а саме 50569,50 грн. та в розмірі 24-місячного грошового забезпечення, а саме 40455,60 грн.
- стягнення з відповідача за рахунок Державного бюджету України моральну шкоду в розмірі 100000 грн.
Згідно з частиною другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 15 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спору, зокрема, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На підставі пункту 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 у 1995 році звільнився з військової служби. У лютому 2015 року позивач звернувся із заявою до Полтавського обласного військового комісаріату та Міністерства оборони України про виплату йому одноразової допомоги.
Разом з тим, позивачу було відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги, що стало підставою звернення до суду.
При цьому суд зазначає, що даний спір не поширюється на спір фізичної особи до суб'єкта владних повноважень з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Також, приймаючі до уваги, що із адміністративного позову та доданих до нього документів вбачається, що позивач, який є фізичною особою, звертається до Полтавського обласного військового комісаріату, як до суб'єкта владних повноважень, з приводу законності дій відповідача щодо відмови у виплаті одноразової грошової допомоги та стягнення одноразової грошової допомоги, яка є соціальною виплатою, тому даний адміністративний спір відноситься до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому суду, у зв'язку з чим позовну заяву ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового комісаріату, треті особи: Міністерство оборони України, Головне управління державної казначейської служби України у Полтавській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, стягнення одноразової грошової допомоги та моральної шкоди належить повернути позивачеві.
При цьому позивачу належить роз'яснити його право на звернення до місцевого загального суду, як адміністративного суду з додержанням вимог щодо територіальної підсудності згідно зі статті 19 КАС України, а також, що відповідно до частини шостої статті 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 18, п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового комісаріату, треті особи: Міністерство оборони України, Головне управління державної казначейської служби України у Полтавській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, стягнення одноразової грошової допомоги та моральної шкоди повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві право звернутися із вказаним позовом до місцевого загального суду, як адміністративного суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яка подала позовну заяву, до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.О. Удовіченко