ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
11 червня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/456/15 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову Прокурора Станично-Луганського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі до Приватного акціонерного товариства «Кондрашівський піщаний кар'єр» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.04.2014 року по 31.03.2015 року у сумі 71830.25 грн.
ВСТАНОВИВ:
09 червня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Станично-Луганського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі до Приватного акціонерного товариства «Кондрашівський піщаний кар'єр» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.04.2014 року по 31.03.2015 року у сумі 71830.25 грн.
Частиною 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у адміністративній справі не вбачається, тому провадження у цій справі підлягає відкриттю.
Позивач в позовній заяві просить визнати причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновити такий строк.
Розглянувши заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, суддя прийшов до висновку, що управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області не пропущено строк звернення до суду з даним позовом з огляду на нижчевикладене.
Строк звернення до адміністративного суду визначений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого, встановлено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Тобто, наведеною нормою встановлено, як загальний строк звернення до суду -шестимісячний строк, так і спеціальні строки, які можуть бути встановлені іншими законами.
Частиною 15 статті 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до статті 1 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Пунктом 6.9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, встановлено, що не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
За приписами пунктів 12.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2008 року № 775 "Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування".
Враховуючи, що покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за Списком № 2, передбачено Законом України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд вважає, що на ці правовідносини розповсюджуються також і положення частини 15 статті 106 цього Закону щодо строків давності.
Керуючись ст.ст. 6, 53, 104, 105, 106, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом Прокурора Станично-Луганського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі до Приватного акціонерного товариства «Кондрашівський піщаний кар'єр» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.04.2014 року по 31.03.2015 року у сумі 71830.25 грн.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 24 червня 2015 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Луганського окружного адміністративного суду Секірською А.Г.
Запропонувати позивачу під час судового засідання надати оригінали документів, що були додані до позовної заяви, для огляду.
Зобов'язати відповідача надати у разі невизнання адміністративного позову письмові заперечення проти позову, та докази, якими вони обґрунтовуються.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов'язки.
СуддяА.Г. Секірська