Постанова № 44787113, 27.05.2015, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
27.05.2015
Номер справи
233/2314/15-а
Номер документу
44787113
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

233 № 233/2314/15-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Чернецький В. А.

при секретарі Купрєєнко А.С.

за участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Власова Сергія Олександровича першого заступника начальника Костянтинівської об'єднанної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому вказала наступне. 20.04.2015 року винесена постанова серія АА № 187242 першим заступником начальника Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області Власовим С.О., якою позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 165-1 КУпАП та було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2550,00 грн. Позивач вважає що притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 165-1 КУпАП є незаконним та необґрунтованим. 14 жовтня 2014 р. набув чинності Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02.09.20104р. №1669-VII. Пп.8 п.1 ст.11 Закону внесені зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - доповнено розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення» статтею 9-3 наступного змісту: "Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції. Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються. Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на періоді проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи що де подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу"; 30 жовтня 2014р. було підписано розпорядження КМУ № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція». Місто Костянтинівка, де Костянтинівське ВУВКГ взято на облік як платник податків, входить до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція. Дію Переліку було зупинено, але не скасовано розпорядженням КМУ від 05.11.2014р. № 1079-р. Виходячи з вищевикладеного, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. № 1053-р не тільки діяло в період з 30.10.2014р. по 04.11.2014р., а і не скасоване до цього часу, Закон України «Про тимчасові заходи на період проведені антитерористичної операції» від 02.09.2014р. № 1669-VII також діє. Також, 05.11.2014 року відповідно до положень законодавства України Костянтинівське ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» звернулось до Костянтинівської ОДПІ із заявою № 1647/10 від 05.11.2014р. про звільнення від виконання своїх зобов'язань, а саме нарахування утримання, сплати єдиного внеску та подання звітності, яка була прийнята належним чином, про що свідчить відповідний штамп Костянтинівської ОДПІ м. Костянтинівка ГУ Міндоходів у Донецькій області, але Відповідач, у порушення законодавства, не взяв її до уваги. До того ж постановою від 26.01.2015р. по справі № 826/18327/14 (залишено в силі 02.04.2015р.) та постановою від 09.02.2015р.№826/18330/14 Окружного адміністративного суду м. Києва розпорядження КМ України № 1079-р від 05.11.201 «Про зупинення дії розпорядження КМ України від 30.10.2014р. № 1053» було визнано нечинним. Відповідно до зазначених постанов, розпорядження КМУ від 30.10.2014р. 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» діє. Костянтинівське ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» не мало можливі сплати суму заборгованості з єдиного внеску. Управління не є юридичною особою та входить до складу комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», яке і є розпорядником коштів. Костянтинівське ВУВКГ здійснює оплату податкових зобов'язань, заробітної плати та будь яких інших фінансових операцій зі своїх рахунків в разі розпорядження Компанії. Відповідно пункту 6.4.1. Щодо фінансово-розрахункової діяльності Розділу Положення "Про Костянтинівське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" КП „Компанія „Вода Донбасу", „Управління" здійснює з поточних рахунків сплату податків та інших обов'язкових платежів, оплату розрахункових документів виробничого і невиробничого характеру, перерозподіл обігових коштів, виплату заробітної плати за письмовим (електронним) узгодженням з „Підприємством". Згідно до ст. 7 Статуту Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» від 28.08.20 07р. № 98р до повноважень генерального директора відносяться розпорядження коштами та майном підприємства. У зв'язку з тим, що система водопостачання міста Костянтинівка є однією із складових водопостачання всієї Донецької області (здійснюється подача води через канал Сіверський Донець-Донбас від м. Слов'янськ до м.Маріуполь) за допомогою системи функціювання 28 відокремлених підрозділів Компанії (Костянтинівське ВУВКГ є лише одним з 29 підрозділів). В зв'язку з проведенням в Донецькій області з 13.04.2014 року і по теперішній час антитерористичної операції, Компанія понесла значні збитки - неодноразово об'єкти підприємства, насамперед каналу Сіверський Донець-Донбас було пошкоджено під час військових дій. Частина відокремлених підрозділів перебувала у повному або частковому простої, або здійснюють частково свої функції. Багато міст, сіл, селищ Донецької області, починаючи с червня 2014р. залишалось та залишається без централізованого водопостачання, в декілька раз зменшено обсяги надходження коштів на рахунки підприємства від споживачів. Дані обставини прийняті як форс-мажорні, та підтверджені висновком Донецької Торгово-промислової палати від 03.07.2014 № 2005/12/12-03. Наслідком цього є затримка по оплаті загальнообов'язкових державних виплат та виплати працівникам заробітної плати. Доходна частина Костянтинівського ВУВКГ за 12 місяців 2014р. складає 17880,5 тис.грн., а розхідна 32477,3 тис.грн. Таким чином, фінансовий результат за 12 місяців складає - 14596,8 тис.грн. Даний результат свідчить про той факт, що Костянтинівське управління є дотаційним, та таким що не в змозі самостійно здійснювати фінансові зобов'язання. Рівень відшкодувань тарифами собівартості житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення за 12 місяців 2014р. складає 62,7%. До того ж заборгованість (недоплата з держбюджету по відшкодуванню) по пільгам і субсидії на 01.04.2015р. складає 864,7 тис. грн. Підприємство здійснює виплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування паралельно з виплатою заробітної плати. В умовах продовження дії обставин непереборної сили, а саме ведення фактично бойових дій, та майже повної відсутності фінансових ресурсів Підприємство докладає усіх можливих зусиль для забезпечення населення Донецької області питною водою та недопущення екологічної катастрофи. Позивач просить скасувати постанову серії АА № 187242 по справі про адміністративне правопорушення від 20.04.2015 року та стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2550,00 гривень та закрити провадження по справі.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини, просила позов задовольнити.

Відповідач Власов С.О. у суд не з'явився, але у своїх письмових запереченнях заперечував проти задоволення позову. В запереченнях він пояснив: у зв'язку із порушенням термінів сплати єдиного соціального внеску у відповідності вимог п. 8 ст. 9 ЗУ «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08.07.2010 р. (далі - Закон № 2464)* Костянтинівською ОДПІ на підставі пп. 20.1.41 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України та ч. 5 ст. 165-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП) було складено протокол та винесена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу на посадову особу, головного бухгалтера Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу». Відповідно до п. 1, ч. 1, ст.4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно- правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремленні підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами. Відповідно до ч. 8 ст. 9. Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, це пізніше 28 числа наступного місяця. Відповідно до ч. 11 ст. 9. Закону № 2464 у разі несвоєчасно або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Відповідно до ч. 12 ст. 9. Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Відповідно до п. 1 ст. 26 Закону № 2464 посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за: порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску; подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей, передбачених цим Законом. Відповідно до пп. 20.1.41 п. 20.1. ст. 20 ПКУ контролюючі органи мають право: складати стосовно платників податків - фізичних осіб та посадових осіб платників податків - юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення та виносити постанови у справах про адміністративні правопорушення у порядку, встановленому законом. Крім того, Костянтинівська ОДПІ вважає за необхідне зазначити, що періоди роботи зараховуються до стажу, який дає право на призначення пенсії лише за умови сплати страхових внесків. Якщо роботодавець не здійснив відповідну сплату, незалежно від причин (умисне ухилення, наслідок фінансової неспроможності), період виробничого стажу працівника не можна розцінювати як страховий стаж, що порушує права працівників підприємств. Так, у відповідності до Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне соціальне страхування» від 09.07.2003 року № 1058, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Завданням законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування є встановлення гарантій щодо захисту прав та інтересів громадян, які мають право на пенсію, а також на інші види соціального захисту, що включають право на забезпечення їх у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, необхідності догляду за дитиною інвалідом, хворим членом сім'ї, смерті громадянина та членів його сім'ї. Несплата єдиного соціального внеску порушує права та зачіпає інтереси кожного громадянина. Статтею 165-1 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме ч. 5 цієї статті визначає накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ .Відповідно до загальних норм права об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у вчиненні несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суб'єкт адміністративного проступку - посадові особи платників страхових внесків (роботодавців та інших осіб, визначених статтею 4 ЗУ № 2464). Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у як формі умислу, так й у формі необережності.20.02.2015 року контролюючим органом була встановлена несплата єдиного внеску. Позивача було повідомлено про розгляд питання щодо складання протоколу листом №2332/05-14-17-02 від 07.04.2015р., на зазначену дату Позивач не з'явився, про що складено акт щодо неявки для складання, ознайомлення та підписання протоколу від 09 квітня 2015р. №494/05-14-17-02-35887472.17.04.2015р. листом №2334/05-14-17-02 Позивача було повідомлено^ що розгляд адміністративної справи відбудеться 20.04.2015 року у приміщенні Костянтинівської ОДПІ о 10 год. 00 хв. Проте, Позивач відмовився від явки для розгляду адміністративної справи, про що складено Акт щодо неявки для розгляду адміністративної справи № 518/05-14-17-02-35887472 від 20.04.2015 р.Відповідно до п. 3.4. Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 28.10.2009 N 585 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2009 р. за N 1262/17278 (далі - Інструкція) справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Відповідно до п. 3.9. Інструкції постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається під підпис або надсилається рекомендованим листом особі, стосовно якої винесено постанову, про що робиться відповідна відмітка у справі. Саме несплата єдиного внеску і була встановлена контролюючим органом та у відповідності до вимог законодавства застосована адміністративна відповідальність. Щодо посилань Позивача на відсутність грошових коштів на рахунках та недостатнього фінансування слід зазначити наступне. Законом № 2464 встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Крім того, як вбачається з позовної заяви про скасування постанови про накладання адміністративного стягнення, ОСОБА_1 зазначає, як обставину наступне. 15.10.2014 року набрав чинності Закон України № 1669 - VII від 02.09.2014 року «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції (далі - Закон № 1669). Статтею 1 Закону № 1669 визначено, що період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України. Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання. терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014.Відповідно до розділу VIII Закону.№ 1669 «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 93 такого змісту:"9 3'. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану. Відповідно до ч. 2 п.5 розділу VIII Закону № 1669 «Прикінцеві та перехідні положення» Кабінет Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону зобов'язаний затвердити перелік населених пунктів, на-території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 40572014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення. Проте відповідно до розпорядження КМУ від 05.11.2014 року № 1079-р «Про зупинення дії розпорядження КМУ від 30.10.2014 року № 1053» (чинний станом на дату подання заперечення) було зупинено, дію розпорядження КМУ від 30.10.2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція». Таким чином, Закон № 1669 не скасовує обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону № 2464, а дає можливість платникам єдиного внеску на період проведення АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та повному обсязі .Умовою такого звільнення (відстрочення) є заява у довільній формі, яка подається до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем тимчасового проживання, не пізніше 30 календарних днів» наступних за днем закінчення АТО, та сертифікат Торгово- промислової палати України. Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом № -2464 за невиконання, несвоєчасне виконання, виконання не в повному обсязі обов'язків платників єдиного внеску, у період з 14.04.2014 року до закінчення АТО до платників, які не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО, подали до контролюючого органу заяву та сертифікат Торгово-промислової палати України, не застосовуються. Відтак, наявність сертифікату (висновку) Торгово-промислової палати за відсутністю затвердженого переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція не дає змоги застосовувати норми закону № 1669, та не дає підстав для звільнення від відповідальності посадової особи ОСОБА_1 як головного бухгалтера платника єдиного внеску Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу».Одночасно Костянтинівська ОДПІ вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 1 п. 2 ст. 1 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; Також Позивач посилається на те, що наявність воєнного конфлікту на території Донецької області та здійснення у зв'язку з цим антитерористичної операції, яка суттєво відобразилась на загальному рівні життєдіяльності південо - східного регіону України. Проте, якщо платники єдиного внеску, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилась АТО або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати та сплачувати заробітну плату, то вони зобов'язані виконувати всі встановлені Законом про ЄСВ функції.

Враховуючи вищенаведене, Костянтинівська ОДПІ під час розгляду справи про адміністративне правопорушення та * притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» ОСОБА_1 діяла на підставі, в межах та у спосіб передбачений законодавством, вважає позовні вимоги не обгрунтованими та не вбачає підстав для їх задоволення.

З'ясувавши позицію сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи у їх сукупності та взаємозв'язку:

- копія протоколу про адміністративне правопорушення без дати (а.с.12);

- копію постанови про накладення адміністративного стягнення від 20 квітня 2015 року серії АА № 187424 (а.с.13);

- копію положення № 36 про Костянтинівське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія Вода Донбасу», затвердженого наказом генерального директора КП «Компанія «Вода Донбасу» від 27 червня 2012 року № 142 (а.с.6-8);

- копія сертифікату (висновку) № 1216 про настання обставини непереборної сили виданою торгівельно-промисловою палатою України від 29 жовтня 2014 року № 4245/05-4 (а.с.17),

суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 слід задовольнити, виходячи з наступного.

В силу ч.2 ст.70 КАС України сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог, а відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до досліджених в судовому засіданні матеріалів справи встановлено, що Костянтинівське ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» не є юридичною особою, є відокремленим підрозділом, що входить до складу комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», має самостійний баланс, розрахункові рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та є платником бюджетних податків та зборів та несе відповідальність за достовірність та повноту їх нарахувань. Однак, підприємство здійснює свою фінансову діяльність за рахунок отриманих коштів від оплати споживачами наданих послуг та дотацій, і в IV кварталі 2014 року ці кошти були отримані підприємством не в повному обсязі, а отримані кошти використані на виплату заробітної плати.

Копії протоколу та постанови, зазначені вище, не можуть бути прийняті до уваги як такі, що є неприпустимими. Ці документи не мають юридичної сили, бо є ксерокопіями та не завірені належним чином, а за відсутністю оригіналів суд також позбавлений можливості перевірити їх ідентичність та завірити ці копії. Відповідач у судове засідання не з'являвся та адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності для вивчення та огляду не надав.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст. 69 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, у судовому засідання неодноразово не з'явився, докази у справі суду не надав і не довів правомірності своїх дій.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що постанова по справі про адміністративне правопорушення серії АА № 187242 від 20.04.2015р. про притягнення ОСОБА_1 за ч.5 ст. 165-1 КУпАП до штрафу у розмірі 2500,00 грн. не може вважатись такою, що винесена з дотриманням встановленої ст.ст. 278-280 КУпАП процедурою, чим грубо порушені права позивача за ст. 268 КУпАП, і, як наслідок, прийняття законного рішення, і така постанова є незаконною і підлягає скасуванню.

Враховуючи викладене суд вважає, що ОСОБА_1, як головний бухгалтер Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу», своїми діями чи бездіяльністю не сприяла вчиненню даного адміністративного правопорушення, не мала реальної можливості запобігти порушенню вимог Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на обов'язкове державне соціальне страхування».

Згідно п.1 ч.1 ст.247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

В силу п.3 ч.1 ст.293 КпАП України суд, за наслідками розгляду справи, має право скасувати постанову і закрити справу.

Все вищевказане дає підстави суду вважати за необхідне скасувати постанову серії АА № 187242 від 20 квітня 2015 року, винесену першим заступником начальника Костянтинівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області Власовим С.О. про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» ОСОБА_1, а адміністративну справу про притягнення її до адміністративної відповідальності - закрити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7-12, 70, 71, 111, 159, 162, 163, 171 КАС України, ст.ст. 287, 293 КпАП України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Власова Сергія Олександровича першого заступника начальника Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - задовольнити.

Постанову серії АА № 187242 від 20 квітня 2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера Костянтинівського ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» ОСОБА_1 за ч.5 ст.165-1 КпАП України - скасувати, провадження по справі закрити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя