Дата документу 29.05.2015
ЄУ № 420/1205/15-п
Провадження №3/420/166/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2015 року смт.Новопсков
Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Бондар Ю.О., при секретарі судового засідання Котовій О.Л., за участю прокурора Ісмаілова Е.Н., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з прокуратури Станично-Луганського району про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, голови Великочернігівської сільської ради, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи, згідно рішення Великочернігівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 29 від 28.05.2014 р., на посаді сільського голови Великочернігівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, є посадовою особою місцевого самоврядування 5 категорії 9 рангу, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, у межах своїх повноважень не вжив заходів щодо припинення правопорушення, а саме: негайно письмово не повідомив спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції про вчинення корупційного правопорушення - неподання депутатами Велигочернігівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області ОСОБА_2 та ОСОБА_3 декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, чим порушив вимоги ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
ОСОБА_1 визнав, що вчинив вказане правопорушення.
Прокурор у судовому засіданні просив ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме:
- протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 1 від 19.05.2015;
- листом сільського голови ОСОБА_1 № 99 від 20.04.2015 про неподання станом на 20.04.2015 р. депутатами сільської ради декларацій про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік;
- листом сільського голови ОСОБА_1 № 100 від 20.04.2015 р. про неповідомлення спеціально уповноваженого субєкта про неподання депутатами декларацій про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік;
- поясненням ОСОБА_1, в яких зазначено, що 01.04.2015 р. секретар ради повідомив його про те, що деякі депутати не подали декларації про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік. Факт неподання декларацій був виявлений 01.04.2015 р. під час проведення звірки на їх наявність;
- поясненням секретаря ради ОСОБА_4, в яких зазначено, що вона повідомила, що деякі депутати не подали декларації про майно, доходи, витрати фінансового характеру за 2014 рік. Факт неподання декларацій був виявлений 01.04.2015 р. під час проведення звірки на їх наявність;
- довідкою Великочернігівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 101 від 20.04.2015, з якої вбачається, що ОСОБА_1 був обраний сільським головою. Повноваження голови почалися 16.06.2014 р. згідно рішення ради від 28.05.2014 р. № 29/1;
- рішенням Великочернігівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 29/1 від 28.05.2015 р., яким визнано повноваження сільського голови ОСОБА_1
- попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про боротьбу з корупцією»;
- присягою державного службовця;
- довідкою Нижньотеплівської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області № 74 від 05.05.2015;
- поясненням ОСОБА_1, в яких зазначено, що він є відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції.
Згідно ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» посадові і службові особи державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, посадові особи місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, їх структурних підрозділів зобов'язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.
Враховуючи зазначене, суд дійшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в порушенні ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить розкаяння винної особи у вчиненому правопорушенні, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не завдано, суд дійшов до висновку про необхідність застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції передбаченої ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в редакції станом на час вчинення правопорушення згідно ст. 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 36,54 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, 40-1, ст. 172-9, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 294, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 7 ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_5 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот пятдесят) грн. на р/р №31114106700223, МФО 804013, Код 37942461, одержувач: УДКСУ у Новопсковському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.
У разі несплати ОСОБА_5 штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення, відповідно до ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_5 подвійний розмір штрафу, а саме 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_5 судовий збір у розмірі 36,54 грн. на р/р №31218206700223, МФО 804013, Код 37942461, одержувач: УДКСУ у Новопсковському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.
Строк предявлення постанови до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення.
У разі оскарження постанови або внесення на неї подання прокурора, постанова підлягає виконанню після залишення скарги або подання без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку її оскарження (внесення подання прокурора).
Постанова може бути оскаржена, на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Новопсковський районний суд.
Суддя :