ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Невмержицький С.С.
Суддя-доповідач:Капустинський М.М.
УХВАЛА
іменем України
"09" червня 2015 р. Справа № 286/9244/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Капустинського М.М.
суддів: Євпак В.В.
Шидловського В.Б.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної міста Києва державної адміністрації на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "09" лютого 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства "Компанія "Райз" за участі третьої особи - Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної міста Києва державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії ,
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2014р. ОСОБА_3 звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив зобов'язати Публічне акціонерне товариство "Компанія "Райз" провести йому донарахування доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення за період з 01.06.2014р. по 30.11.2014р. в розмірі, визначену ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік", щомісячно та подати розрахункові документи до Управління праці та соціального захисту населення Глосіївської районної у м.Києві державної адміністрації.
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 09.02.2015 р. позов задоволено частково.
Зобов'язано ПАТ "Компанія "Райз" провести донарахування позивачу доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.06.2014р. по 02.08.2014р. в розмірі, визначеному ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює 1 мінімальній заробітній платі, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно, пропорційно відпрацьованого часу та подати розрахункові документи до Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної міста Києва державної адміністрації.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної міста Києва державної адміністрації, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що позивач на час звернення до суду працював в Овруцькій філії ПАТ "Компанія РАЙЗ", що підтверджується відповідною довідкою, має статус громадянина, який постраждав від Чорнобильської катастрофи 3 категорії.
Переліком населених пунктів Житомирської та Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи , затвердженого постановою КМУ №106 від 23.07.1991р. та розпорядженням КМУ №17 від 12.01.1993р., с.Радчиці Овруцького району Житомирської області (населений пункт, в якому працював позивач) , відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Позивач отримує виплати згідно зі ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у розмірі, визначеному постановою КМУ від 26.07.1996 р. №836, що є меншим, ніж визначено Законом.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата в таких розмірах:
- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не надано Кабінету Міністрів України повноважень щодо визначення в 2014 році розміру виплат за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та не встановлено жодних обмежень щодо застосування норм і положень цього Закону.
Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення, але соціальні виплати проводяться за місцем основної роботи, відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою затвердженою Мінпраці. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку. Тому Публічне акціонерне товариство "Компанія "Райз" є належним відповідачем в частині проведення перерахунку позивачу доплати до заробітної плати та подання відповідних відомостей для подальшого перерахунку до уповноваженого органу.
У зв'язку з викладеним, підстави для скасування постанови суду першої інстанції, яка постановлена із додержанням норм матеріального та процесуального права, відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної міста Києва державної адміністрації залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "09" лютого 2015 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя М.М. Капустинський
судді: В.В. Євпак
В.Б. Шидловський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Публічне акціонерне товариство "Компанія "Райз" проспект Перемоги, 121 В,м.Київ,03115
4-третій особі: Управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної міста Києва державної адміністрації - вул.Гната Юри,14 Б,м.Київ,03148,