ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
УХВАЛА
"08" червня 2015 р.Справа № 924/748/15
Господарський суд Хмельницької області у складі: суддя Шпак В.О., розглянувши у судовому засіданні матеріали справи
за позовом Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України м. Хмельницький
до Виконавчого комітету Нетішинської міської Ради м. Нетішин
про зобов`язання Виконавчого комітету Нетішинської міської ради виконати пункти 2 рішення відділення від 28.11.2014 року №123-р/к у справі №03-08/95-14
Представники сторін:
від позивача: Степанова Т. Ю. - за довіреністю від 25.06.2014 р.
від відповідача: Юрчук Л. Є. - за довіреністю від 06.01.2015 р.
Суть спору:
Позивач - Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України м. Хмельницький звернулось до суду із позовом до Виконавчого комітету Нетішинської міської Ради м. Нетішин про зобов`язання Виконавчого комітету Нетішинської міської ради виконати пункти 2 рішення відділення від 28.11.2014 року №123-р/к у справі №03-08
По справі оголошувалась перерва.
В судовому засіданні повноважний представник позивача підтримав вимоги викладені у позові та наполягав на їх задоволенні, окрім того ним подано заяву про уточнення позовних вимог.
В обґрунтуванні зазначеної заяви зазначає, що 06.12.2013 року адміністративною колегією Відділення прийнято рішення №154-р/к про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у справі №03-08/60-12 відносно виконавчого комітету Нетішинської міської ради за дії, які полягали у прийнятті рішення від 28.12.2011 року №388 „Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", яким були затверджені тарифи на утримання житлового фонду (квартплату) по м. Нетішин, у яких витрати на прибирання прибудинкової території та поточного ремонту господарчих, спортивних та дитячих майданчиків всупереч вимогам пункту 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання житла та прибудинкової території встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №869, були встановлені на одному рівні, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 7 статті 50 та статтею 17 Закону України „Про захист економічної конкуренції" у вигляді легітимації порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини зазначеного рішення ВК Нетішинської МР було зобов'язано у двомісячний строк припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкової території до вимог Порядку формування тарифів на послуги з утримання житла та прибудинкової території, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №869.
Відповідно до п. 3 резолютивної частини цього ж рішення зобов'язано виконавчий комітет Нетішинської міської ради відповідно до статті 48 Закону України „Про захист економічної конкуренції" оприлюднити за власні кошти пункти 1, 2 резолютивної частини рішення в місцевому друкованому засобі масової інформації протягом двох місяців з дня його отримання з наданням до територіального відділення підтверджуючих документів про оприлюднення.
Позивач зазначає, що оскільки виконавчим комітетом Нетішинської міської ради рішення відділення від 06.12.2013 року №154-р/к виконано не було, рішенням адміністративної колегії відділення від 28.11.2014 року №і23-р/к у справі №03-08/95-14 визнано:
1. Дії виконавчого комітету Нетішинської міської ради, які полягали у невиконанні ним пункту 2 резолютивної частини рішення адміністративної колегії відділення №154-рш від 06.12.2013 року про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у справі №03-08/60-12 від 06.12.2013 року щодо прийняття виконавчим комітетом Нетішинської міської ради рішення від 28.12.2011 року №388 „Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", яким були затверджені тарифи на утримання житлового фонду (квартплату) по м. Нетішин, у яких витрати на прибирання прибудинкової території та поточного ремонту господарчих, спортивних та дитячих майданчиків всупереч вимогам пункту 2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання житла та прибудинкової території встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 були встановлені на одному рівні, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 статті 50 Закону України „Про захист економічної конкуренції" у вигляді невиконання рішення органів
Антимонопольного комітету України.
2. Зобов'язано виконавчий комітет Нетішинської міської ради протягом двох місяців з дня отримання цього рішення припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення тарифів на послуги з утримання житла та прибудинкової території до вимог Порядку формування тарифів на послуги з утримання житла та прибудинкової території, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869.
На підставі викладеного, керуючись статтею 22 Господарського процесуального кодексу України просить прийняти заяву про уточнення позовних вимог, а саме п. 2 резолютивної частини позовної заяви відділення від 07.05.2015 року №01-28/06-1545:
п. 2 - Зобов'язати виконавчий комітет Нетішинської міської ради виконати рішення відділення від 06.12.2013 року №154-р/к у справі №03-08/60-12.
Повноважний представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, окрім того, заявив клопотання про залучення до участі у справі третьої особи.
В обґрунтування поданого клопотання зазначає, що відповідно до пункту 2 статті 31 Закону України „Про Житлово-комунальні послуги" виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
Виконавцем/виробником житлово - комунальних послуг у місті Нетішин є „Комунальне підприємство Нетішинської міської ради Житлово - комунальне об»єднання" (Далі - КП НМР ЖКО). КП НМР ЖКО розробляє та подає на затвердження тарифи на надання житлово - комунальних послуг.
На виконання пункту 2 рішення відділення Антимонопольного комітету від 28.11.2014 року № 123-р/к у спр аві № 03-08/95-14 Нетішинська міська рада прийняла рішення від 30.04.2015 року № 72/1800 „Про внесення змін до рішення сорок сьомої сесії Нетішинської міської ради 6 скликання від 30.10.2013 року № 48/1087 „Про надання КП НМР ЖКО" дозволу на розробку проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок для передачі їх в постійне користування для розташування багатоквартирних житлових будинків та прибудинкових територій" відповідно до якого КП НМР ЖКО надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для передачі їх в постійне користування для розташування багатоквартирних житлових будинків та прибудинкових територій, загальною площею 13,2958 га.
У зв'язку із тим, що рішення суду щодо зобов'язання виконавчого комітету Нетішинської міської ради виконати пункти 2 рішення відділення від 28.11.2014 року № 123-р/к у справі № 03-08/95-14 вплине на права та обов'язки КП НМР ЖКО, вважає за необхідне залучити Комунальне підприємство Нетішинської міської ради Житлово - комунальне об'єднання до участі у справі № 924/748/15 за позовом Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до виконавчого комітету Нетішинської міської ради про зобов'язання виконавчого комітету Нетішинської міської ради виконати пункти 2 рішення відділення від 28.11.2014 року № 123-р/к у справі № 03-08/95-14.у якості третьої особи на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Статтею 27 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
В п.1.6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011року зазначено, що питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому.
Приймаючи до уваги, що рішення з господарського спору може вплинути на права або обов'язки зазначених осіб, суд вважає за необхідне клопотання відповідача задовольнити.
Залучити у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Комунальне підприємство Нетішинської міської ради Житлово -комунальне обєднання (30100, Хмельницька область, м. Нетішин, проспект Незалежності 31)
Враховуючи вищевикладене, у зв'язку із необхідністю залучення третьої особи, необхідності подання додаткових доказів та заперечень, суд рахує за необхідне розгляд справи відкласти на іншу дату.
Керуючись ст.ст. 27, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство Нетішинської міської ради Житлово-комунальне об'єднання (30100, Хмельницька область, м.Нетішин, проспект Незалежності 31).
Розгляд справи відкласти на 10:30 "18" червня 2015 р.
Зобов'язати третю особу надати суду письмові пояснення з приводу заявлених вимог.
Суддя В.О. Шпак
Віддрук. 4 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу, м.Хмельницький, вул.Героїв Майдану 54
3 - відповідачу. м.Нетішин, вул. Шевченка 1
4- треті особі (30100, Хмельницька область, м. Нетішин, проспект Незалежності 31). рекомендованим із повідомленням