ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
02 червня 2015 року № 826/19912/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-а у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі
за позовом
Приватного акціонерного товариства "Науково-виробнича фірма "Екологія України"
до
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області
про
скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
28.04.2015 року до суду надійшла заява Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі, в якій орган державної казначейської служби ставить питання щодо встановлення способу і порядку виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2014 року у справі № 826/19912/13-а в частині стягнення з Державного бюджету України на користь ПрАТ "Науково-виробнича фірма "Екологія України" судові витрати у розмірі 7586, 46 грн., оскільки боржником у виконавчому листі зазначено Державний бюджет України в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області.
Відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Представники сторін в судове засідання не з"явились, від заявника надійшло клопотання про розгляд заяви без участі представника.
Розглянувши подану заяву та матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 жовтня 2014 року по справі №82б/19912/13-а за позовом Приватного акціонерного товариства «Науково-виробнича фірма «Екологія України» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області про скасування постанови позов задоволено повністю та стягнуто з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «Науково-виробнича фірма «Екологія України» судові витрати у розмірі 7586 (сім тисяч п 'ятсот вісімдесят шість) грн. 46 коп.
Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Статтею 3 Закону України "Про виконавче провадження" визначено виконання рішень іншими органами, а саме: частиною 2 даної статті встановлено, що рішення про стягнення коштів з державних та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» (в редакції постанови КМУ від 30.01.2013 (далі - Порядок).
Стягувачем, Приватним акціонерним товариством «Науково-виробнича фірма «Екологія України», на виконання вищевказаних норм подано до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавської області виконавчий лист, виданий Окружним адміністративним судом м.Києва від 31.12.2014 року на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.10.2014 року, боржником за яким є «Державний бюджет України в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області».
Пунктом 5 Порядку передбачено, що органи Казначейства під час виконання виконавчих документів мають право звертатися у передбачених законом випадках до органу, який видав виконавчий документ, щодо роз'яснення рішення про стягнення коштів, порушувати клопотання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання такого рішення, а також відстрочку та/або розстрочку його виконання.
Пунктами 19, 25 Порядку визначено механізм списання коштів з державного та місцевих бюджетів і боржника.
Безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюється органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів (п.19 Порядку).
Безспірне списання коштів з боржника здійснюється з рахунків боржника в першочерговому порядку (п.25 Порядку).
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавський області припинено 05.02.2015 року.
Враховуючи наведене, суд зазначає, що виконання судового рішення має проводись шляхом списання коштів з рахунку Державного бюджету України.
За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення заяви Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі в частині списання коштів з рахунку Державного бюджету України.
Керуючись положеннями ст.ст. 160, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області про зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі.
2. Змінити спосіб виконання рішення суду в частині списання коштів, яке проводити з рахунку Державного бюджету України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Бояринцева М.А.