ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" травня 2015 р. Справа № 809/1470/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Кишинського М.І.
за участю секретаря судового засідання: Мельник О.Я.
позивача: ОСОБА_1,
відповідача: Пшибила Р.З.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_3
до відповідача: Державної податкової інспекції у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
про визнання неправомірним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №000004/09-04-22-2795523543 від 11.03.2015 року,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 (надалі-позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області (надалі-відповідач) про визнання неправомірним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій №000004/09-04-22-2795523543 від 11.03.2015 року.
Вимоги адміністративного позову мотивовані тим, що 16 березня 2015 року позивачем було отримано рішення Державної податкової інспекції у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про застосування фінансових санкцій від 11 березня 2015 року №000004/09-04-22-2795523543 в розмірі 10000,00 грн. за порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України ві д30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» із змінами та доповненнями, а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з обставин викладених в адміністративному позові підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача проти позову в судовому засіданні заперечив повністю, просив в задоволенні позову відмовити, свої обґрунтування виклав в письмових запереченнях.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.
17 лютого 2015 року в приміщенні магазину-кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1» по АДРЕСА_1 працівниками Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на підставі наказу № 61 ВІД 11.02.2015 року, направлення №73 і №74 від 11.02.2015 року проведено фактичну перевірку магазину-кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», який знаходиться за адресою АДРЕСА_1.
За результатами проведеної перевірки складено акт (довідку) фактичної перевірки від 17.05.2015 року, згідно якого встановлено порушення, а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої, відповідно до чеку РРО № 5562 від 17.02.2015 року реалізовано одну пляшку шампанського «Шансон» 0,75 л. по ціні 32,00 грн.
Відповідно до абзацу 13 пункту 1 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлено, що оптова або роздрібна торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.
Відповідно до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» встановлено мінімальну ціну за вина у скляній тарі місткістю 0,7 л. та 0,75 л. з 11 червня 2014 року роздрібна ціна вина у скляній тарі місткістю 0,7 л. та 0,75 л. у сумі 33,00 грн.
На підставі вище наведеного норм відповідачем прийнято рішення від 11.03.2015 року, яким застосовано до позивача фінансову санкцію в сумі 10000 грн.
Дії відповідача позивач вважає неправомірними, а рішення оскаржує з наступних підстав.
Згідно акту перевірки встановлено факт реалізації одної пляшки шампанського «Шансон» 0,75 л, а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої. На підтвердження даного факту вказаний фіскальний чек від 17.02.2015 року.
Підстав для складання акту в працівників ДФС не було так як не було виявлено факту роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої, що підтверджується фіскальним чеком від 17.02.2015 року на підставі якого нібито встановлено правопорушення.
Згідно Положення про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року №614, зокрема пунктом 3.1 передбачено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Касовий чек повинен містити такі обов`язкові реквізити: назву господарської одиниці, адресу господарської одиниці, вартість одиниці виміру товару (послуги), найменування товару (послуги).
Пунктом 2.1. Положення визначено, що установлені в даному Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов`язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обов`язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.
Даним Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб`єктами господарювання для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Суд зазначає, що фіскальний чек вказаний в акті (довідці) фактичної перевірки від 17.02.2015 року №21/09-19-21-11/1/НОМЕР_1 не відповідає вимогам, встановлених для розрахункового рахунку і відповідно не може підтверджувати факт реалізації товару, оскільки не містить даних про найменування товару, вартість одиниці виміру товару, адресу господарської одиниці.
Відповідно до вимог частини 3 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
В даному спірному випадку всі обставини вчиненого правопорушення не з'ясовані. Зокрема, під час перевірки представленими податкового органу не доведено сам факт наявності у продажі в торговій точці шампанського «Шансон», документи (накладні) на його одержання не вилучені, в акті не зазначені, остатки цього товару не проревізовані.
За таких обставин та відсутності в розрахунковому документі (чеку) найменування товару, в судовому засіданні відповідачем не спростовано доводи позивача проте, що ним реалізовувався товар під назвою «Шансон» не шампанське, а цукерки під такою назвою.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.6 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що висновки перевірки є безпідставними, та такими, що не відповідають нормам чинного законодавства, а прийняте податковим органом рішення про застосування фінансових санкцій №000004/09-04-22-2795523543 від 11 березня 2015 року підлягає скасуванню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати неправомірними та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій Державної податкової інспекції у Городенківському районі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області №000004/09-04-22-2795523543 від 11.03.2015 року до підприємця ОСОБА_3.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 25.05.2015 року.